Dodatno gretje v bloku

kazamurnik

Fizikalc
3. avg 2008
1.601
5
38
Pozdravljeni

Sam sicer ne živim v bloku ampak moram za starejšo gospo (živi v bloku) uredit nekaj , da si lahko dogreje bivalni prostor. Zadeva je taka , da je stanovanje točno nad kletjo , ki je mrzla. Samo gretje bloka je bolj tako tako in do sedaj je gospa imela oljni radiator (ki je crknil) za dogrevat ,ki ga je lahko tudi prestavila kamor koli.
Vprašanje pa je ali je kaj boljšega od tega radiatorja. Gledal sem celo IR panele samo ne vem če jih možno prstavljat ozirama kako je to dobro glede na to da je gospa ledvični bolnik.
Vsak nasvet bo dobrodošel.
Hvala
 

b_t

Pripravnik
17. okt 2007
306
6
18
Glede na to, da v stanovanju živi starejša gospa, razni kaloriferji ne pridejo v poštev.
Potem imaš najcenejšo varianto oljni radiator s termostatom (se vklopi samo, če temperatura pade pod določeno) ali s timerjem.
Samo za občasno gretje obstajajo infra pečke: primerno recimo za kopalnico - greješ samo, ko jo kdo uporablja.

Je pa še ena varianta - električno talno gretje za pod tepih. Glede na to, da je problem klet, morda ni tako slabo.
Npr: http://www.elektricnoogrevanje.si/grelne-folije-ecofilm-nacini-vgradnje.html
Sam s tem zadnjim nimam pa izkušenj.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.037
590
113
da je ne bo na koncu bolj pogrela položnica za elektriko kot to talno gretje.

za preveriti je!
 

Success

Fizikalc
5. sep 2010
532
164
43
Jaz sem sicer v drugem nadstropju in se z ženo grejeva le s klimatsko napravo. Zelo ugodno in vedno imava lepo toplo. V kopalnico bova letos dala še IR panelo zaradi novega člana družine. Priporočam oboje.
 

scsiii

Pripravnik
1. sep 2007
158
2
18
Najceneje in najmanj stresno bi bilo popravit oljni radiator. Verjetno je samo temperaturna varovalka fuč... stošek manj kot evro.
 
kupi eno solidno klimo. jaz sem letos (mesec nazaj) nabavil novo, ker mi je stari panasonic crknu, Kupil sem aermec, cena tisočaka z vsemi popusti, 200 € montaža, greje pri -2, ogrevana zunanja enota in aktivno čisščenje zraka(elektrofilter+plazma)

dobiš jo tudi pod blagovno znamko gree (jih dela aermec zanje), tako da iz tisočaka lahk padeš še nižje. Mi jo mamo na hodniku na 25 C, grejemo, dogrevamo pa cca 60-80 kvadratov, s tem da prostor ni v enem kosu, apak je del povšrine ločen (zid + vrata), tako da je mogoče na hodniku malo topleteje, v dnevni pa pikič bolj mrzlo (topel zrak gre samo skoz vrata)

če rabiš kaj v zvezi sklimo mi javi na privat
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.358
6.547
113
MB, klima deluje b.p., komot lahko v kratkih hodim, če bi želel
smile-1.gif


Res pa je, da temp še sploh niso nizke, zunanje
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.812
815
113
MB
Citat:
Uporabnik scsiii pravi:
Najceneje in najmanj stresno bi bilo popravit oljni radiator. Verjetno je samo temperaturna varovalka fuč... stošek manj kot evro.

zmaga.gif
Glede na to, da je starejša....v penziji.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.256
113
No ja, glede na to da klima suši zrak in da nonstop nekaj piha pac ta opcija ni ravno za vse...
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
No ja, glede na to da klima suši zrak in da nonstop nekaj piha pac ta opcija ni ravno za vse...
Ko klima greje ne suši zraka nič bolj in nič manj kot ga sušijo radiatorji ali paneli ali kamini ali...
Ko klima greje je tok zraka usmerjen k tlom zato pihanje čutiš le, če se postaviš direkt pod klimo. Pol metra stran pa že ne več.

Letos je bilo pri nas preko noči že -10°C pa je klima ogrevala brez problema.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.354
5.866
113
pri taščici
Avtofuna imam za kompetentnega človeka, ampak včasih precej v meglo brcne, ali pa je meni sarkazem detektor crknil. Kar mi je že velikokrat, zato ga sedaj velikokrat popravim s kakšno sarkastično objavo.
 

kazamurnik

Fizikalc
3. avg 2008
1.601
5
38
Sem razmišlal o vsemu že ampak, kako pa se kaj potem obnesejo tisti števci na radiatorjih ki so postavljeni oziroma , da ne bo pomote , gre se za tiste ki so obvezni da so gor

A se da dobit prenosne IR panele?Sem nekaj bral , da hitro ogrejejo samo , da morajo bit ovire pol metra stran za dobro delovanje.

So moje finance malo omejene.

Jaz sem z Ilirske Bistrice , gretje bi šlo pa v Radlje ob Dravi.
 

stromarwannabe

Pripravnik
2. nov 2015
44
0
6
Citat:
Uporabnik kazamurnik pravi:
Sem razmišlal o vsemu že ampak, kako pa se kaj potem obnesejo tisti števci na radiatorjih ki so postavljeni oziroma , da ne bo pomote , gre se za tiste ki so obvezni da so gor

Če ima montirane delilnike na radiatorjih, potem bo "dvojno" plačevala ogrevanje. Štrom za karkoli že, pa še enkrat "preko delilnikov".
(dvojno ne jemati dobesedno)
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.256
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Avtofuna imam za kompetentnega človeka, ampak včasih precej v meglo brcne, ali pa je meni sarkazem detektor crknil. Kar mi je že velikokrat, zato ga sedaj velikokrat popravim s kakšno sarkastično objavo.

Kolega, zgrešil si poanto, vsekakor ni poanta tega foruma da bi jaz morel biti tukaj za kogarkoli kompetenten, niti nimam fetiša na to. Jaz govorim zgolj iz lastnih izkušenj ker smo se včasih pri nas doma greval (dnevno) s klimo in mi res ni pasal ta vir ogrevanja (zrak in pihanje ki pa ni bilo samo pihanje tik pod klimo kot je nekdo napisal). Sicer pa jaz nikoli ničesar ne trdim če zadeve res ne poznam, jaz samo podajam svoje mišljenje, čutenje in izkušnje o stvari o kateri debatiramo. Bo zdaj bolje ali bi eden Snickers?
smile-1.gif
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.879
5.157
113
pri nas laufa klima v dveh sobah in na hodniku. Čutiš samo tisto na hodniku ko greš pod njo čez vrata.
pa nima veze ali hladi ali greje.
Tak, da eni pač neznate klime uporablat al kaj? Saj pa to komaj kaj piha. in res samo če pod njo stojiš čutiš
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
pri nas laufa klima v dveh sobah in na hodniku. Čutiš samo tisto na hodniku ko greš pod njo čez vrata.
pa nima veze ali hladi ali greje.
Tak, da eni pač neznate klime uporablat al kaj? Saj pa to komaj kaj piha. in res samo če pod njo stojiš čutiš
In ker je ne znajo sami uporabljati jo odsvetujejo še drugim
stupid-1.gif