Dodatna obdavčitev luksuznih vozil

Dr_Strangelove

Fizikalc
1. nov 2007
3.073
2
36
www.pentagon.gov
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Se bi ti še kaj rad vozil po Slo cestah, ali bi samo gledal stoječe stavkajoče tovornjake?
smirk-1.gif


No ja...razen če jih izvzameš.

In zakaj bi jih izvzel? So jih švicarji izvzeli? Pa Britanci? Pa ...?

Ko bo barikada, SV protioklepno enoto na cesto. Najprej opozorilo, če se ne premaknejo, raztreliš prvi kamijon, potem pa glej, kako jih začno sami umikati.
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:
Citat:
Uporabnik vaginko pravi:
povsod v tujini imajo kakšne davke na avtomobile in luksuz pri nas pa ko se kaj pojavi da bi uvedli kar imajo nekateri 50 in več let to pa ne
ne-ne-1.gif
za slovenca pa to ne pa se že pojavijo razni Salmoneliæi in podobne zgage!

Kakšne plače pa majo v tujini?
d055.gif
Ampak tam nekdo s povprečno plačo takega avta ne bo kupil, ampak ga bo kupil le tisti, ki ima nadpovprečno plačo.
Pri nas pa bi imeli vsi nadpovprečne avte s povprečnimi plačami v podpovprečnem stanju države. Nobeden pa ne bi nadpovprečnosti plačeval, zato pa je država v podpovprečju.

Če jaz ne bom želel plačat luksuz davka, pač ne bom kupil Audija, ampak Opla.
 

Dr_Strangelove

Fizikalc
1. nov 2007
3.073
2
36
www.pentagon.gov
Citat:
Uporabnik sistemik pravi:

Edino pravilno... Če imaš dovolj keša, ti tale davek ne bi predstavljal nobene težave. Če imaš željo po stroju, pač plačaš cesarju kar je njegovega, pa fertik. Če pa nimaš, pa si pač takega stroja ne privoščiš, ampak se zadovoljiš pač s svojemu družbenemu rangu primernim strojčkom.

Ali pa preprosto avto registriraš v tujini in cesarju pokažeš fakiča za čisto vse dajatve, DDVje, zavarovanja in še kaj zraven.
cheer.gif
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Citat:
Uporabnik Dr_Strangelove pravi:
Glede onesnaževanja, naj država najprej izenači trošarino na dizel, da bo enaka z bencinom. V roku treh let, pa naj postavi, da bo trošarina za dizel 20% višja od tiste na bencin. Pa bo noter nakapljalo nekajkrat več denarja kot z davkom na luksuz.

467716-post_slo.gif
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.932
2.410
113
Lublana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Zetor pravi:
Ce nas imajo spraviti v srednji vek imajo veliko orodij in moznosti,obdavciti je mogoce domala vse kar ni regrat in pogaca.
Vsi bazeni so luxuz
Vse savne so luxuz
Vsako kolo nad 100€ je luxuz
Vsaka druga pijaca razen vode je luxuz
Vsak kruh razen crnega je luxuz

Tako je! Naj obdavčijo bazene! To je totalen luksuz pa še ogromno vode porabijo kar ni ekološko. Tudi hiše obvezno dodatno obdavčit! Kdo pa rabi tako veliko kvadraturo stanovanjskih površin? Vsak kvadratni meter nad 50m2 dodatno obdavčit!! Kdor si lahko privošči hišo naj plača še več! Pa kot je bilo že omenjeno naj se dvigne trošarina za smrdljivi dizel in tudi kakšen dodaten davek na dizelske motorje tudi ne bi bil zgrešen. Naj nas privijejo povsod! Naj nam kajle do konca zabijejo v rit!! Mi pa jim jih pridno nastavimo! Daj Slovenija JEB* SE!
 

problemout

Pripravnik
21. feb 2012
432
0
16
Pr nas je dost takih po cele dneve doma in hudi avtomobili zunej..., če gledamo iz tvoje prspektive, potem tudi Hilda pravi, pošteno prisluženi miljoni...
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.932
2.410
113
Lublana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik problemout pravi:
Pr nas je dost takih po cele dneve doma in hudi avtomobili zunej..., če gledamo iz tvoje prspektive, potem tudi Hilda pravi, pošteno prisluženi miljoni...

In po tvoji logiki naj zdaj jaz in ostali, ki pošteno delamo, plačujemo več zaradi in namesto njih?? Bravo! Only in Slovenistan!
 

problemout

Pripravnik
21. feb 2012
432
0
16
Simpl, če boš fural kubaturo boš plačal... Če si do zdej reden tax pejer, potem ti to nebo problema, tko kot meni ne?

Ponavadi se kurčijo tisti, ki pač švercajo in menajajo avtomible in jih imajo tudi po številu kot blata... praviloma pa na socialni.
Rabimo še podatek od kod dohodek, da bo vse obdavčeno... potem, ne bom mu sam jest cmoka v grlu...

Pa vsem privoščim, čim več dobrin....
 

problemout

Pripravnik
21. feb 2012
432
0
16
Če sva poštena bo glede na našo prakso tudi držalo. Mislim, da če slučajno nardi anomalija, bo naš Turčin začel kot predhodni vzornik z pomilostitvami, češ sej je že v fazi postopka dost pretrpela...

pa je prejšni pokojnik veljal za dobrosrčnega razsvetljenca?

Slovenija prijazna dežela do kapitala (kakršnegakoli).
 

Dr_Strangelove

Fizikalc
1. nov 2007
3.073
2
36
www.pentagon.gov
Citat:
Uporabnik problemout pravi:
Slovenija prijazna dežela do kapitala (kakršnegakoli).

Hmm. Nope. Grde neo-liberalne tujce je treba pregnat. V sloveniji štejejo samo krediti dani na lepe modre oke s strani državnih bank vrhunskim slovenskim moneyžderjem.

b044Untitled-13.1333307212.jpg
 
Nazadnje urejeno:

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Citat:
Uporabnik problemout pravi:
Pr nas je dost takih po cele dneve doma in hudi avtomobili zunej..., če gledamo iz tvoje prspektive, potem tudi Hilda pravi, pošteno prisluženi miljoni...
Kakšna pa je moja perspektiva in zakaj iz te perspektive izgleda, da Hilda ni kriva?
 

problemout

Pripravnik
21. feb 2012
432
0
16
Otepaš se davka....... češ, da ga sprejemajo zaradi garaštva.... foušije...
To pravi tudi Hilda...

fact je da je davek upravičen, naj vozi kubatore, tist k si to lahko privošči oz... se če se država ne obregne od kod dohodek, naj ga vsaj obdavči....

isto je pri nepremičninah... pr nas imajo socialci bajte, tega v tujini ne vidiš, ker nimajo za davek. Tko pa majo socialci, penzjonisti z 500 penzije 1500 kvadratov zazidljive parcele in bajto u tri štuke..

only in Slovenia... davek na vse je naša realnost!
 
Nazadnje urejeno:

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Po čem ti sklepaš, da se otepam davka? Mogoče zato, ker mi ni prav, da bom moral plačevati več? Madona sem jaz en čudak, zakaj kar prostovoljno ne nakažem 95% na Davčno?
Kupim dražji avto, posledično je moj doprinos nominalno višji, kot doprinos petih drugih in zato, ker je nek vladni nesposobnež ugotovil, da bi me lahko še malo scuzal, bodo sedaj nabili progresivni davek? Bravo, bolj inteligentne poteze še ne, na kakšno nagrado, čist zares. Vse svoje prihodke prijavljam v Sloveniji, ves "luksuz" kupujem v Sloveniji in sedaj bodo to kaznovali? Prav, od tega trenutka bo za njih moja mošnja zavezana, v Sloveniji si bom začel samoplačniško plačevati prispevke, vse bom plačeval s kreditnimi karticami izdanimi v tujini na ime fundacije, avto in ostalo bom imel s črnimi tablicami FL in rumeno oranžnim grbom. Meni to ni niti problem ne težava.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.730
2.345
113
Pomurje
ja, pa cucke je treba obdavčit, ker serjejo povsod in zganjajo hrup. Eni se še celo vozijo z mašinami večjimi kot 2500ccm
 

problemout

Pripravnik
21. feb 2012
432
0
16
Ja lej izvoli!!!

Če bi obračal hud dnar bi to že počel? Da delaš to, morš plačat precej več davka, kot se bunit za dodatno obdavčitev avta z visoko kubaturo?

Jest pravim temu plunk v morje, vem pa da je problem za razne švercerje, k dela ceu lajf za en ****** avto, pol pa misli, da cela Slovenija od njega žvi!!
 

problemout

Pripravnik
21. feb 2012
432
0
16
za cucke bi blo to super, saj cucke nebi imeli ljudje, kateri nimajo interesa meti psa, predvsem mučitelji teh cuckov, ki jim je vsak eur težko dat za cucka...

mam cucka in to podpiram...

dober predlog