Dobrodelna akcija Alter.si

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
WESTIE, GRISBI, PNG, RAINBOW, KARANTANKA, TINEKR, GROBO, GRETZKY, MTEY, STEVE, MSENJUR, FLOKI, GATTO , SONICK , PAKUL, VAGINKO, CHAO REN, GRUBE386, DrM007, NOKER .

Zaenkrat nas je 20 ...
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
jst tut zravn, pa ja po celi slo smo.

jst tut kr pravim, da tale familija
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.402
246
63
Kras
www.mtl.si
KSZ
1.) Zgolj komentar na Tednik. Moje mnenje je, da se raje da nekomu, ki ga nekdo tukaj OSEBNO pozna in ve, da je potreben pomoči. Namreč par let nazaj je bil pri Tedniku (ali v eni drugi oddaji) prispevek na temo ene družine, kako so bogi, itd. Za njih so zbrali kar nekaj denarja.
Nakar mi kolega, ki je njihov sosed, malce razloži situacijo in pove, kako so se npr. ''pripravljali'' na snemanje prispevka. Tako da, pri teh ''javnih'' stvareh je dostikrat vse zgolj stvar marketinga. Žal.
2.) Zbiranje denarja na računu nekoga: sicer je možnost zelo majhna, vendar se lahko zgodi, da davčna potrka na vrata te osebe, če bo prišlo preveč nakazail, seveda pa jih v dohodninski ne bo prijavljenih. Tako da...
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
39
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
KSZ
1.) Zgolj komentar na Tednik. Moje mnenje je, da se raje da nekomu, ki ga nekdo tukaj OSEBNO pozna in ve, da je potreben pomoči. Namreč par let nazaj je bil pri Tedniku (ali v eni drugi oddaji) prispevek na temo ene družine, kako so bogi, itd. Za njih so zbrali kar nekaj denarja.
Nakar mi kolega, ki je njihov sosed, malce razloži situacijo in pove, kako so se npr. ''pripravljali'' na snemanje prispevka. Tako da, pri teh ''javnih'' stvareh je dostikrat vse zgolj stvar marketinga. Žal.

Isto je bilo v našem koncu-še njihovi sorodniki so se zgražali nad njimi.

Sem prebral vse štiri strani pa nisem zasledil št. računa za nakazilo...
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
ga ne moreš, ker še ne vemo kako bo z računom
wink-1.gif


sam ej, da nobedn ne pozna v svoji okolici nobenega, ker jst se tut recimo nobenega ne spomnim
redface-1.gif
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
WESTIE, GRISBI, PNG, RAINBOW, KARANTANKA, TINEKR, MIMMY, ŠKORPY, GROBO, GRETZKY, MTEY, STEVE, MSENJUR, FLOKI, GATTO , SONICK , PAKUL, VAGINKO, CHAO REN, GRUBE386, DrM007, ALCYX, NOKER .
Skupno 23. Pohvalno !!!

Glede na komentar zgoraj:

natanko takšen namen sem imel ob snovanju teksta, kjer sem tudi omenil, da mi zbiranje za tiste, za katere se zbira denar takole javno, ni najbolj všeč in zato sem predlagal, da mi sami poveste osebo, ki jo poznate in za katero veste, da bi potrebovala pomoč.
Ker pa takega predloga do sedaj še ni bilo, se pač zadovoljim z vsakim podobnim primerom, posebno če je takšen, kot je opisano zgoraj nekje.
Prednost bi torej raje dal primeru, kateri še ni "medijsko znan", predvsem iz zgoraj opisane možnosti manipulacije in tudi zato, ker se ponavadi tam zbere kar nekaj denarja. Sicer je to lepo in prav, vendarle pa še vedno veliko pomoči potrebnih družin ostaja v senci velikih "akcij" in nikakor ne pridejo na vrsto ....
Toda, še enkrat: če ne poznate (poznamo) nobenega takega primera, bo akcija vseeno stekla !!!

Zaenkrat še čakam Westie, na njen odgovor iz PICa ...
write.gif
 

westie

Fizikalc
3. jun 2008
1.753
0
36
112
men ni problem zbrat LJ z okolico (radij 20-25km)

da bi pa dala svoj račun, da bi gor prihajala vsa nakazila ... to pa rajš ne bi

žal pa v SLO ne poznam nobene družine, ki bi lahko bila naš "kandidat". lani sem pomagala eni družini, ki se komaj preživlja. imajo samo eno kastrolo, 2 krožnika, pa 3 žlice in vilice, 3 šalce za kavo (ki jo zelo redko pijejo, ker si je ne morejo privoščiti). žalostno
frown-1.gif


a pol noben ne pozna družine, ki bi potrebovala pomoč?
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
39
Mene lahko tudi dodaš.

Sam se trenutno tudi ne spomnem nobene revne družine z otroci.

Vem pa za nekoga, ki živi (beri životari) od socialne podpore in bi bil vesel rabljenega barvnega TV magari je 35cm diagonala.
 

Grisbi

Fizikalc
19. jul 2007
2.193
1
36
20 km iz Lj
Citat:
Uporabnik westie pravi:

lani sem pomagala eni družini, ki se komaj preživlja. imajo samo eno kastrolo, 2 krožnika, pa 3 žlice in vilice, 3 šalce za kavo (ki jo zelo redko pijejo, ker si je ne morejo privoščiti). žalostno
frown-1.gif

kako je pa zdaj z njimi? mogoče bi lahko pa za njih zbirali, če ne bo druge ideje?
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
892
101
43
Meni se zdi to kompliciranje z računom odveč.

Oseba, ki denar domnevno potrebuje, ima prav gotovo svoj račun. Potrebno je torej izvedeti njen račun, vsak nakaže direktno, kolikor misli, potem pa - kdor je željan poleg dobrega občutka tudi slave - lahko objavi svoj prispevek še na Alterju.

Sicer pa...
Vmesno zbiranje, kompliciranje z davčno ali obliko fundacije... ne razumem, kaj vas potem moti pri RK ali Karitasu. Imajo neke svoje stroške režije (bolj ali MANJ učinkovite), ampak tudi mi smo s pisanjem nevemkoliko mailov potrošili že ogromno časa. Zdaj bi ga še z odpiranjem računa, nevemčim...dobimo NAJMANJ učinkovito dobrodelno akcijo.
Čas (in denar), ki ga s takim navdušenjem namenjamo tej temi, lahko mimogrede posvetimo tistim, ki v naši okolici pomoč potrebujejo.

Kdor bi pa rad bil dobrodelnež organizirano - ima teh organizacij že dovolj.
 

westie

Fizikalc
3. jun 2008
1.753
0
36
112
Citat:
Uporabnik Sulc pravi:
...tistim, ki v naši okolici pomoč potrebujejo.

no, potem povej kdo v tvoji okolici potrebuje pomoč, zrihtaj njegov račun, pa bomo direkt njemu nakazovali
wink-1.gif


grisbi: nesla sem jim komplet kastrol, jedilni servis, jedilni pribor, kozarce, šalce, ful cunj, šolske potrebščine za hčerko pa denar (kolikor sem ga pač takrat lahko dala)
 

westie

Fizikalc
3. jun 2008
1.753
0
36
112
si mislil, če je v njegovi okolici kak tak, ki potrebuje pomoč ali da jo on potrebuje?
 

gs1422

ekonomist
13. okt 2007
1.158
0
36
43
Dobova
mtl tukaj te podpiram tudi jaz. Tudi iz naše vasi so bili eni "glumci" v Nedeljskem dnevniku. Ljudje so nasedli, darovali, oni pa večerjajo v eni izmed elitnih Brežiških gostiln. Verjetno s "patriotom" govoriva o istih. Skratka ljudje se res zgražajo.

V kolikor boste našli nekoga, ki ga kdo na forumu osebno pozna in da besedo, da denar tudi resnično potrebuje sem za. Raznih marketinških dobrodelnih akcij pa ne podpiram.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.