Dobivam klice da sem jih klical

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.807
2.683
113
V zadnjem obdobju sem dobil tri klice iz različnih številk da vračajo klic, ker sem jih klical. Ko pogledam zgodovino teh telefonskih številk ni drugega dogotka razen ta dohodni klic. Še najbolj verjetna razlaga mi je da mi je nekdo "ugrabil" caller id preko ene od aplikacij za klice, ali se motim? Lahko sploh kaj naredim proti temu?
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.742
5.681
113
Ti klici se dogajajo, ponujajo razne investicije (ljudje prej dvignejo, če je naša številka). Lahko obvestiš svojega operaterja, vendar nima kaj narediti.


Pred ponarejanjem svoje klicne identifikacije se ne moremo zaščititi, ker naša mobilna identiteta ali naš telefon v celotnem postopku sploh ne sodelujeta. Strašen problem to ni, ker bodo povratni klici na sporočila na to številko dostavljeni pravemu lastniku. Gre namreč za zlorabe klicne identifikacije in ne za zlorabe naročniške identitete. Zagotovo pa lahko zlorabe povzročijo nevšečnosti, če bi nekdo v našem imenu pošiljal neprimerna sporočila. S klici je nekoliko težje, a moderna tehnologija omogoča tudi zvočne manipulacije, čeprav to sega res že v kategorijo malo verjetnih potegavščin ali napadov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BojanP

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.364
970
113
Obstaja aplikacija za te fore. Lahko da se te je kdo privoščil.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.194
2.556
113
Mene so prejšnji teden ti izrodki klicali iz 070 836 636, 051 770 128, 251 228 270 in prejšnji teden iz +43 664 9737145, +43 650 5235433 in 031 773 464. Očitno varnostna luknja, ki je operaterji telekomunikacij nikoli niso predvideli. Predvidevam, da so popolnoma vse številke fejkane oziroma od normalnih uporabnikov omrežja, na katere se ta golazen, nesposobna poštenega življenja šlepa. Starši morajo biti zelo ponosni, da so vzgojili navadne lopove.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.742
5.681
113
AKOS omogoča oddajo prijave kršitve:

Jaz bi uporabil izraz "vdor v mednarodni telekomunikacijski sistem", da morda bolj resno vzamejo stvar.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.194
2.556
113
Težava je, da je ta "menarodni" sistem zasnovan tako, da ima luknje. In neka agencija v neki državi je proti temu povsem nemočna. Treba bo spremeniti temelje, drugače se bojo ti lopovi samo množili.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.788
2.423
113
Torej, če na policijo dam lažno prijavo, se lahko izgovarjam, da je eden ponaredil mojo tel. številko?
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.742
5.681
113
Torej, če na policijo dam lažno prijavo, se lahko izgovarjam, da je eden ponaredil mojo tel. številko?
Operater naj bi imel zabeleženo, od kje je prišel klic. Verjetno se na tvojem računu tudi ne vidi opravljen klic.

Pred časom so pri NSi prejeli SMS-e s svojih številk in takrat je Telekom našel, od kje so bili dejansko poslani. Telekom naj bi imel sicer neko zaščito pred tem.


Tiskovni predstavnik NSi Jernej Vrtovec, tajnik stranke Andrej Cimperšek in državni sekretar Matjaž Longar so v nedeljo zvečer prejeli grozilna sms sporočila, je potrdil Vrtovec. Pojasnil je, da je sporočilo prejel s svoje telefonske številke, Cimperšek z Longarjeve, Longar pa s Cimperškove. Danes je Cimperšek s svoje številke prejel še en sms.

Dejal je še, da grožnje sicer prejemajo skoraj vsak dan, a je bilo tokrat prvič preko sms sporočila. Po njegovem mnenju je bil eden od razlogov za to tudi preimenovanje vojašnic.

Vrtovec je poslal tudi dopis Telekoma Slovenije, v katerem so mu potrdili, da grozilno sporočilo Cimperšku definitivno ni bilo poslano z Longarjeve številke. Potrdili so tudi, da Vrtovec sporočila sam sebi ni poslal. Kot so zapisali, je prvi sms v omrežje prišel iz Hongkonga, drugi pa iz Guadalupe. Pojasnili so, da je lahko prišel iz katere izmed spletnih aplikacij, več kot to pa niso mogli ugotoviti.

V Telekomu Slovenije so sicer pojasnili, da v omrežju Mobitel preprečujejo vdor v sistem telekomunikacijskih povezav, na osnovi katerega bi prišlo do zlorabe prikaza pošiljateljeve številke. "Vendar so varnostna politika in tehnična implementacija varnostnih sistemov na ravni omrežja odvisni od posameznega operaterja, tako da na svetovni ravni ni enotne rešitve," so zapisali.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.436
1.369
113
V zadnjem obdobju sem dobil tri klice iz različnih številk da vračajo klic, ker sem jih klical. Ko pogledam zgodovino teh telefonskih številk ni drugega dogotka razen ta dohodni klic. Še najbolj verjetna razlaga mi je da mi je nekdo "ugrabil" caller id preko ene od aplikacij za klice, ali se motim? Lahko sploh kaj naredim proti temu?
Sam sem to doživel ko sem v naročnino dodal SIM2 (z novo številko, ki je prej nisem imel), ker je imela ta po defaultu narejeno preusmeritev, če je bil telefon s SIM2 ugasnjen.

Nato sem videl nekaj klicev ljudi, ki so klicali nekoga, ki je prej imel številko na SIM2, če sem jih vprašal, če so klicali številko na SIM1, so bili pa popolnoma izgubljeni - saj so klicali cifro na SIM2.

Nato sem preusmeritev izklopil.
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.975
814
113
V zadnjem obdobju sem dobil tri klice iz različnih številk da vračajo klic, ker sem jih klical. Ko pogledam zgodovino teh telefonskih številk ni drugega dogotka razen ta dohodni klic. Še najbolj verjetna razlaga mi je da mi je nekdo "ugrabil" caller id preko ene od aplikacij za klice, ali se motim? Lahko sploh kaj naredim proti temu?
Tudi meni se je to zgodilo. Klicatelj je bil slovenski, nic ni prodajal - eden me je celo en cas “prepriceval”, da sem ga res klical (pa mi je telefon pocival celo dopoldne na mizi).
Zaenkrat pustim tko kot je - zna bit pa nadlezno
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.742
5.681
113
Direktor A1 Dejan Turk je v pogovoru povedal, da ga je pred časom klical glavni finančnik iz Avstrije. Dejansko pa so ponaredili njegov glas. Sedaj pa to kombiniraj še s pravo številko. Na 42:02:

 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.004
5.299
113
Dodaj še sliko in video pa dokaži svoje. Jebeno kaj kmalu ker so tak razvili natege, da ne bo teorije ločit kaj je res in naj ne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: erikson

sass

Guru
1. sep 2007
5.132
773
113
V zadnjem obdobju sem dobil tri klice iz različnih številk da vračajo klic, ker sem jih klical. Ko pogledam zgodovino teh telefonskih številk ni drugega dogotka razen ta dohodni klic. Še najbolj verjetna razlaga mi je da mi je nekdo "ugrabil" caller id preko ene od aplikacij za klice, ali se motim? Lahko sploh kaj naredim proti temu?
žena je imela pred časom podobne težave v kombinaciji Pixel 7 ter HOT operater. občasno je bila za par sekund nedosegljiva, ali pa so jo različni neznani ljudje klicali, da vračajo klic (pa niso bili prodajalci ali kaj podobnega). poskusil sem vse (updejtal, ponastavil na tovarniške nastavitve, spreminjal nastavitve omrežja, nabavil novo SIM kartico) in ni nič pomagalo. potem je nabavila nov telefonski aparat, starega sva dala hčerki, ki je na BOB-u in težav ni več.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.742
5.681
113
Tudi novinarji so se malo ponorčevali iz telefonskega goljufa.

 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.975
814
113
Jah sam moja dva klica nista bila “prodaja/nagrada/banka”.. sta bla cist normalna “mam zgresen klic - klicali ste me”
 

Podobne teme