Dober servis koles ?

jello

Guru
22. sep 2008
9.691
3.575
113
Sem lastniku in še komu v ksiht. Bili so dober servis, dokler niso za pult dobili idiota in potem še enega, ki se je od njega učil.

Dolgo ni bilo nobene težave, potem je bilo kar naenkrat eno poletje težava vse. Gre za totalno banalne zadeve. Npr. včasih si dal bremze na servis, mehanik kliče če lahko menja poleg diska še čeljust, 20 eur več bo, ja ni problema, zmeč skup, super.

Potem, kar naenkrat, menjava špice, račun 55 eur. Ene špice. Materiala je za 1 eur (z besedo: ena). In ko hočeš razlago te začne pošiljat v tri pyzde in kaj vse da je moral še menjat. Še v istem tednu na isti feltni odleti naslednja špica in (očitno v posmeh) ti pri konkurenci napletejo za isti denar komplet nove špice, ki držijo že 2 leti.

Ko smo pri špicah. Danes posameznih kosov ne prodajajo, niti ko je nujno, niti za 5 kratno ceno, ne, ne prodajamo po kosih, samo menjamo. Ne dej prosim, res rabim, računaj trikratno, da se ne vozim v soboto opoldne in iščem naokrog. Ne. Njegov kolega, ki ni idiot, bi mi jih šenkal tudi če bi jih hotel plačat.

Ok, probal bi šprintarce, ne vem kera cifra, cestne sidi imam 45, mtb specialized 44, zdaj kupujem northwave, najbolje, da probam oboje. Ne, prodajalec mora vedet točno cifro. Pyzda, v čem je potem fora pomerjanja? A ti je težko dve škatle po štengah nest? In tako dalje in tako dalje...

Od belega kruha se zvrti, zakaj bi se jebal s servisom in drobnarijami če v istem času penzionerjem prodaš pet elektrofjulijev.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi

jello

Guru
22. sep 2008
9.691
3.575
113
Na splošno načeloma tudi načeloma na splošno ni načeloma nikjer na splošno načeloma nobene težave.
 
  • Haha
Reactions: Hondi

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.914
5.461
113
Mogoče si jima pa že dober dan na vhodu vs zategnjen reku....pa si dubu tak odnos nazaj...

Kakšne prewale znaš na forumu delat me niti ne bi čudilo...
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.691
3.575
113
Trolček išče pozornost. Ne vem pa kje so mu tokrat schwalbe maraton gume izpadle, te so obvezen okrasek ko je debata o biciklih.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.371
5.405
113
Ka te vem... Meni je vedno najvec zivcev tam pozrla gospa. To si vedel, da bo sel cajt, ki ga vec ne bo nazaj. Vse ostalo ok... Kupila pa prakticno vsa svoja in otroska kolesa tam in servisirala. Enkrat sem ga nazaj pripeljala, se zgodi, ampak zrihtali takoj in brez tezenja. Druge opreme tam nisem kupovala. Vse ok, ampam ko imas uno za kompjuterjem, da poračunas, je to približno enako paper cutsom.

Res pa je, da se najvec zadnje case, ce kaj rabim (kolo ali smucanje) zaidem v skofjeloski extremevital. Se da ceneje najbrž, ceprav nikdar ne placam cene na netu. Ampak koj, brez bolečin, ko z uhi dol prosim, kadar se zakalkuliram, ce bi lahko bilo vceraj, se da...

Za najceneje se pa najbrž in dojčlanda naroca...
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
Ka te vem... Meni je vedno najvec zivcev tam pozrla gospa. To si vedel, da bo sel cajt, ki ga vec ne bo nazaj. Vse ostalo ok... Kupila pa prakticno vsa svoja in otroska kolesa tam in servisirala. Enkrat sem ga nazaj pripeljala, se zgodi, ampak zrihtali takoj in brez tezenja. Druge opreme tam nisem kupovala. Vse ok, ampam ko imas uno za kompjuterjem, da poračunas, je to približno enako paper cutsom.

Res pa je, da se najvec zadnje case, ce kaj rabim (kolo ali smucanje) zaidem v skofjeloski extremevital. Se da ceneje najbrž, ceprav nikdar ne placam cene na netu. Ampak koj, brez bolečin, ko z uhi dol prosim, kadar se zakalkuliram, ce bi lahko bilo vceraj, se da...

Za najceneje se pa najbrž in dojčlanda naroca...
za smučanje s cenami in opremo je Extreme Vital proti AS SPORT OUTLET na Celovški navaden mucek
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

kajn

Guru
5. okt 2007
2.469
1.253
113
Iskajoč brata
Ne vem če je prava tema ampak:
Na novem kolesu me moti "regla", tisto ko ropota v prostem teku. Je pomoje 3x bolj glasna kot na prejšnjem kolesu.
Ali se da to kako zmanjšat, ker mi je malo nerodno se vozit po naselju s sinom...

A je to fora varnosti?
 

urosvrunc

Pripravnik
20. jun 2012
271
15
18
Ne vem če je prava tema ampak:
Na novem kolesu me moti "regla", tisto ko ropota v prostem teku. Je pomoje 3x bolj glasna kot na prejšnjem kolesu.
Ali se da to kako zmanjšat, ker mi je malo nerodno se vozit po naselju s sinom...

A je to fora varnosti?
Če jo namažeš s pravo mastjo je nekaj časa skoraj neslišna. Ampak ne preveč, ker se mi je že zgodilo, da je šlo na prazno.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.881
5.159
113
Če jo namažeš s pravo mastjo je nekaj časa skoraj neslišna. Ampak ne preveč, ker se mi je že zgodilo, da je šlo na prazno.
Račna se maže z oljem in ne mastjo....


Drugač pa tak kot so rekli eni onanirajo na račne, ki se derejo kot roj sršenov. In temu se pač proizvajalci prilagodijo.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.364
9.788
113
kod Džej-Zija
Yup, it's not a bug, it's a feature.

Pred mnogo leti so bile normalne račne, potem so postale moderne tihe račne, zdaj je pa ravno nasprotno, moderne so postale čim bolj glasne račne.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.132
941
113
Emona / Carnium
On topic: I'm this old. No, takrat smo na BMXih uporabljali jogurtove lončke...in gledali BMX bandite (z Nicole Kidman).
1709640562644.png