Dober servis koles ?

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
Sem dal v iskalnik pa mi nič ne najde ?

Iščem pa v MB ali pa bližnji okolici.
Problem:
Med vožnjo se je začel pojavljat čuden zvok v zadnjem kolesu. Pa tudi verižnik se včasih kar s kolesom zavrti.
Če dvignem kolo in potočnim nekaj zelo ruži nekje not in čuti se tudi da nekaj ni uravnoteženo.
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.769
262
83
Največja slovenska vas
Ali ima kdo izkušnje s servisom treking kolesa, zdej v zimskem času? Če je kj ceneje, glede na to, da je off season? Mogu bi narediti generalko, pa me zanima kok stanejo? Zanima me LJ.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Odvisno kaj bi rad, ampak stacune servisi ti racunajo po ca. 25 eur za eno uro dela. Brez materiala, orenk servis vilice je takoj 50 eur. Skratka tam okol ali malo pod 100 eur. Odvisno kaksen imas bicikel in zelje. Lahko peljes fusarju in bo naredil pomoje za pol cene.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik tgrzan pravi:
Ali ima kdo izkušnje s servisom treking kolesa, zdej v zimskem času? Če je kj ceneje, glede na to, da je off season? Mogu bi narediti generalko, pa me zanima kok stanejo? Zanima me LJ.

Odvisno kaj hočeš,a te zanima samo nizka cena,ali res dobra storitev? Jaz vozim oba kolesa (gorca in specialko) samo k Čerinu (Šmartinska c.) na servis. Rok je serviser,ki res obvlada,mi oba kolesa perfektno servisira,do sedaj ni bilo najmanjšega problema (vem da je servisiral kolo tudi pokojnemu J.Robiču,pa enkrat sem puščavskega lisjaka Stanovnika videl,da je pripeljal kolo k njemu na servis)! Nisem pa nikoli gledal in primerjal cen pri ostalih servisih,tako da se odloči in preveri sam... Se pa res splača kolo dat na servis v zimskem času,boš ceneje čez prišel. Če ga boš pa pripeljal na začetku maja,pa pozabi na hiter servis
smile-1.gif
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
165
63
če ga lisjaku servisira mora bit pa res dober
bonk.gif


ok, sj čerin ima res dober servis, ampak tudi najdražji.
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
165
63
jaz ne vem, kaj si ti hotel povedat s tem, da en stanovnik vozi kolo k čerinu na servis?!?
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Citat:
Uporabnik AndrejD pravi:
Sem dal v iskalnik pa mi nič ne najde ?

Iščem pa v MB ali pa bližnji okolici.
Problem:
Med vožnjo se je začel pojavljat čuden zvok v zadnjem kolesu. Pa tudi verižnik se včasih kar s kolesom zavrti.
Če dvignem kolo in potočnim nekaj zelo ruži nekje not in čuti se tudi da nekaj ni uravnoteženo.

Priporočam: https://www.google.si/maps/pre...05!4d15.6251449
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.769
262
83
Največja slovenska vas
Citat:
Uporabnik Schumi pravi:
Odvisno kaj bi rad, ampak stacune servisi ti racunajo po ca. 25 eur za eno uro dela. Brez materiala, orenk servis vilice je takoj 50 eur. Skratka tam okol ali malo pod 100 eur. Odvisno kaksen imas bicikel in zelje. Lahko peljes fusarju in bo naredil pomoje za pol cene.

Nižji srednji razred Stevensa treking... sem že pred časom objavil sliko v eni temi. Pač kolo cca. 3000km na leto. Želje imam, da mi letos zdrži 4000km in me ne pusti na cedilu nekje daleč od Ljubljane (tujina). Poznaš kakšnega dobrega fušarja v Lj?

Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
cult na lavrici se mi zdi, da ima normalne cene.

Hvala. Bom preveril naslednjič, ko se mimo zapeljem.

Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:

Odvisno kaj hočeš,a te zanima samo nizka cena,ali res dobra storitev? Jaz vozim oba kolesa (gorca in specialko) samo k Čerinu (Šmartinska c.) na servis. Se pa res splača kolo dat na servis v zimskem času,boš ceneje čez prišel. Če ga boš pa pripeljal na začetku maja,pa pozabi na hiter servis
smile-1.gif

Pri Čerinu sem ga kupil, vendar mi nekako njihove cene servisa niso najbolj pri dnarnci... Ravno zato, bi ga dal v zimskem času, kakor si sam napisal, hitreje&ceneje.

Citat:
Uporabnik Slycer pravi:
Kojot servis v Trnovem.

Sem imel pri njih 2x na servisu, sicer mestno kolo, vendar nisem zadovoljen z njihovo storitvijo. Oziroma prvič, ko je bil gumidefekt, so pač naredili brezproblema, drugič ko je bilo pa treba zamenjati eno bremzo in zategniti drugo, je bilo narejeno zelo "na pol", sem čez pol meseca moral sam rihtati bremze, ki zdej že eno leto držijo bp.



Hvala za ideje. Če je še kakšna, kar na plan z njo
nahrung002.gif
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.769
262
83
Največja slovenska vas
Evo, sem mal pobrskal po netu in poklical naokoli. Rezultati so sledeči:

Pri Čerinu so se mi takoj javili, mi obrazložili, da stane servis 70€, -20% če prpelem svoje kolo, -40% če prpelem še od drage kolo. Skratka, meni se zdi čisto razumna cena, sem jih prehitro označil za predrage.

Pri Cultu na Lavrici se mi po 3 klicih ni noben javil, tudi cenika nimajo nikjer objavljenega, vsaj jaz ga ne najdem.

Pri Sportstyle se mi po 3 klicih ni noben javil, sem pa našel cenik na netu, ki se mi zdi malo dražji od Čerina, tako da bi blo dobro vedeti, če dajo kak % za 2 kolesi oz. če je bilo eno kolo kupljeno pri njih.

Kolega mi je pa svetoval "manjši" servis koles Oblak v Novih Jaršah. Gospod mi je prijazno razložil kaj mi priporoča in podal ceno 30€.

Zdej pa dilema. Odločam se med "uradnim" Čerinom in neuradnim "Oblakom". Ima kdo izkušnje s slednjim?
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.769
262
83
Največja slovenska vas
Ja, sem ga res spregledal, pomoje podzavestno namerno, ker se mi niso zdeli konkurenčni pri nakupu kolesa za mojo.

Veb company ima kukr vidim kar konkurenčno ceno. Zgleda bo na koncu prevagalo +/- izkušnje in bližina.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Ne prevec komplicirat, par 10 eur razlike enkrat letno al na dve leti se meni ne zdi vredno obremenjevanja. Bolj pomembno je, da porihtajo kot je treba.
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.373
155
63
Za Oblaka sem slišal da je OK, govorim za amatersko, mestno uporabo kolesa.

Drugače pa lahko priporočam tega: SVAD - Dolinar Vrhovci .

Pri temu imam izkušnje iz prve roke, pa še nisem bil razočaran. Za ceno pa težko rečem kakšna je.
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.920
280
83
tam ko se terc po tori rola
Kvaliteten in temeljit servis ne bo poceni. To je treba vedeti. Meni je na prvem velikem servisu (sem mislil da bo treba samo podmazati in mogoče verigo menjati) zamenjal komplet verižnike spredaj/zadaj, verigo, glavni ležaj, zajle, zavorne gumice,.... Cena? Nimam pojma. Drago, ampak sem še danes zadovoljen z opravljenim delom. Mislim, da je cena bila 30% novega bajka. Je pa res, da je dal malo boljše dele.
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Cena servisa 30% novega bajka!? Sick.. S svojim giantom mam prek 10kkm v 13 letih in je bil 2krat na servisu... Sej ne rečem, da se dosti vozim, ker se ne, samo lepo pa tut nisem delal z njim. Po pohorju dol, skakanje z robnikov in preko korenin, večino časa je blatn..

2krat sem ohter rihtal, pa 2x nove špice in čiščenje, mazanje in nastavljanje. Bo pa treba letos menjat zavorne gumice pa zadnji plašč, ali pa ga bom kar menjal spredaj/zadaj... 2x plašč pa sem na ceni ene gume za avto
bonk.gif
so pa ti debeli plašči prav hudi, udobni in tudi hitri.

Servis bajkov s hidravičnimi zavorami, bolj naprednimi amortizerji pa res ni poceni špas. Se diski pri zavorah zelo hitro znucajo in niso poceni, pa zavorne obloke, pa olje za amortizer pa hidravliko pa se nabere. Kje so pol še ležaji, presta itd..