Dober privaten zobozdravnik?

B81

22. jul 2007
34.478
8.954
113
Pravzaprav bla 6-ka...začelo se je, da sem si ga pijan zlomil na POLNJENI olivi (ki naj ne bi imela koščice) pred ne vem, 15 leti in mi je ta isti zdravnik naredil, da je držalo do lani (menda blo lani). Ne spomnim se, na čem sem si spet polomil tole, v glavnem, zob bil za ven in injekcije niso prijele. Dlesni nisem čutil, zob pa (sem pisal o tem že tukaj nekje). Blo pa je drug dan po Martinovem in vonjal sem, da zdravnik ni ravno skregan s kozarcem,...Ne vem, zakaj ni prerezal celega zoba na pol, zakaj je z nekim dletom lomil vstran...
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.679
6.238
113
Men je ze kr mal slabo sam da berem to... Ce bo vojna in bodo nasprotniki spuscali zvoke iz zobozdravstvene ordinacije bom verjetno v pol ure kapituliral =)
 

B81

22. jul 2007
34.478
8.954
113
grin1.gif

Saj ni nekih zvokov, razen takrat ko gre zob narazen, ko gre dleto vmes pa to... jebeno ja, ne bi vec drzal.
 

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.930
34
48
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
Trenutno so v igri tožbe in podobna jajca.
Če si sposodim temo, ker si ravno tožbe omenil... Kako bi bila po mnenju ostalih feasible tožba "osnovnošolske" zobozdravnice (in/ali ambulante) z namenom, da oni pokrijejo stroške implantatov in nekaj sanacij (ocena vseh aktivnosti v roku 1-2 let je 10k-18k EUR)? Zlasti ob upoštevanju tega, da je vir zla nastal že dolgo nazaj (zadnja leta SFRJ oz. tam nekje); je pa več kot očitno, da gre samo za tiste zobe, ki jih je ona urejala (uničevala?
evil.gif
), saj so vsi ostali zgledni, vključno s stanjem dlesni oz. čeljusti kot take. Torej premisa je, da je krivda za manjkajoče zobe ali tiste v slabem stanju na prvi zobozdravnici, zato naj sanacijo krijejo oni.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Vecina jih je danes itak zavarovanih, te pod okriljem ZD-ja pa ne vem, verjetno je ZD. Bi pa tu pripomnil, da ob znakih gres po drugo mnenje, morda tam nadaljujes ali drugje zdravljenje in se ukvarjas z manifestacijami s prvim. Ne cakas in drgnes do onemoglosti, ponavadi samo zato, ker je "zastonj". Mnogi so se nasrali nad zeljo po zastonj, nato placali vse in se vec, da so dobili kar bi zeleli.

Ja, vsak ni enako dober, sposoben, zeljan. Ampak isto je povsod, pri mehaniku, frizerju itd...smo ljudje. Na nekaterih stvareh se ne bi smelo varcevati.
 

2CV

Pripravnik
16. avg 2012
505
12
18
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Jaz hodim sem:

Moj zobozdravnik je pa tale mojster na sliki http://www.pecnik.net16.net/kdo.html - Borut Lunder

In je car. Zobarjev se res bojim od majhnega. ne vem zakaj, vem da me je vedno ful bolelo. Dokler mi pred dvema letoma ena zobozdravnica dala injekcije. Ampak je bila privat, tale je pa na koncesijo. Mi je blo treba dva zoba postimat in me je na 3 tedne narocal, vsake 3 tedne sem hodil. na koncesijo. in ce se dko rabi zobozdravnika - ja se jemlje paciente. Mi je to izrecno povedal ko sem vprasal ce ga lahko se komu predlagam.

AAAAAAAAAAAAAAAA sam stran od tega zobozdravnika, jaz sem zbežal od njega in mi ni žal, oz. mi je, da nisem že prej to naredil.

LP
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Commodore pravi:
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
Trenutno so v igri tožbe in podobna jajca.
Če si sposodim temo, ker si ravno tožbe omenil... Kako bi bila po mnenju ostalih feasible tožba "osnovnošolske" zobozdravnice (in/ali ambulante) z namenom, da oni pokrijejo stroške implantatov in nekaj sanacij (ocena vseh aktivnosti v roku 1-2 let je 10k-18k EUR)? Zlasti ob upoštevanju tega, da je vir zla nastal že dolgo nazaj (zadnja leta SFRJ oz. tam nekje); je pa več kot očitno, da gre samo za tiste zobe, ki jih je ona urejala (uničevala?
evil.gif
), saj so vsi ostali zgledni, vključno s stanjem dlesni oz. čeljusti kot take. Torej premisa je, da je krivda za manjkajoče zobe ali tiste v slabem stanju na prvi zobozdravnici, zato naj sanacijo krijejo oni.

Nimaš nobene možnosti. Take stvari lahko iztožiš oz. dobiš od zavarovalnice za tekoče zadeve, ki so dokumentirane. Da boš pa zdaj rekel, da ti je ena pred 20 leti zajebala nekaj zob pa lahko pozabiš (pa četudi ti jih je).
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.679
6.238
113
Citat:
Uporabnik 2CV pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Jaz hodim sem:

Moj zobozdravnik je pa tale mojster na sliki http://www.pecnik.net16.net/kdo.html - Borut Lunder

In je car. Zobarjev se res bojim od majhnega. ne vem zakaj, vem da me je vedno ful bolelo. Dokler mi pred dvema letoma ena zobozdravnica dala injekcije. Ampak je bila privat, tale je pa na koncesijo. Mi je blo treba dva zoba postimat in me je na 3 tedne narocal, vsake 3 tedne sem hodil. na koncesijo. in ce se dko rabi zobozdravnika - ja se jemlje paciente. Mi je to izrecno povedal ko sem vprasal ce ga lahko se komu predlagam.

AAAAAAAAAAAAAAAA sam stran od tega zobozdravnika, jaz sem zbežal od njega in mi ni žal, oz. mi je, da nisem že prej to naredil.

LP

Mnja... sej sem napisal, ne vem vec kaj naj si tocno mislim...
 

frenki500

Pripravnik
18. jul 2013
77
3
8
Daleč najboljša zobozdravnica je Klara. Priporočam vsem, ki imate težave z vašimi zobozdravniki. Če kdo potrebuje kontakt naj piše.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
KSZ

Okej, dve vprašanji za Alter znalce: hodim k privat zobozdravniku, ki ima koncesijo in k njemu hodim kao na državne stroške (ne samoplačniško), ampak me za navadno belo plombo vsakič olupi za 70 €. Bolj kot berem, bolj se mi zdi, da imam zlatarja. A je to normalno?
Plus tega je sedaj ženo poslal nekam na rentgen (je tudi pri njemu normalno, ne samoplačniško) in je plačala 30 € za rentgen zob.
To verjetno ni normalno oz. se mi zdi, da je nateg, ker rentgen krije osnovno + dodatno zavarovanje?
Ali se motim?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
doplačilo za belo plombo je normalno. koliko je pa doplačilo je pa odločitev zobozdravnika - torej cene postavlja sam in niso določene.

rentgen na napotnico je zastonj. samoplačniški pač ne in je potemtakem cena normalna. je žena imela napotnico ali ne? Drugače pa v Kranju se lepo plačuje rentgene tudi na napotnico. So doplačila, ker zavarovalnica ne da toliko denarja kot rentgenolog zaračuna zobozdravniku in pač ta noče iti v minus. do nule je bilo mir, zdaj ko je v minus, se pa lepo tošl odpira. Rentgen, tako kot zobotehnik, ni dolžen spoštovati cen, ki se jih je ZZZS namenila dati v ta namen...
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
Citat:
Uporabnik VAG pravi:
KSZ

Okej, dve vprašanji za Alter znalce: hodim k privat zobozdravniku, ki ima koncesijo in k njemu hodim kao na državne stroške (ne samoplačniško), ampak me za navadno belo plombo vsakič olupi za 70 €. Bolj kot berem, bolj se mi zdi, da imam zlatarja. A je to normalno?

Huh, tole je ornk zlatarsko. Hodim k privat zobozdravnici brez koncesije, ki ne velja za ravno najcenejšo in mi za plombo računa 50-60€, odvisno od velikosti in zahtevnosti.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.361
987
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik alfabet pravi:
Citat:
Uporabnik VAG pravi:
KSZ

Okej, dve vprašanji za Alter znalce: hodim k privat zobozdravniku, ki ima koncesijo in k njemu hodim kao na državne stroške (ne samoplačniško), ampak me za navadno belo plombo vsakič olupi za 70 €. Bolj kot berem, bolj se mi zdi, da imam zlatarja. A je to normalno?

Huh, tole je ornk zlatarsko. Hodim k privat zobozdravnici brez koncesije, ki ne velja za ravno najcenejšo in mi za plombo računa 50-60€, odvisno od velikosti in zahtevnosti.

Je mal odvisno al delajo "belo" plombo po enakem principu kot amalgansko (nabije polnilo in polučka) potem je tole drago.

Če pa delajo pa sistemu, ki je meni že na prvi pogled res simpatičen kar se kvalitete tiče (po KillaKHANnovo ) bi pa bil pripravljen plačati kak € več od povprečja.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Za plombo ni čist enostaven postopek, da bi samo dal gor belo zalivko in polučkal in moram reči, da mi je sicer cca. 8 let nazaj zamenjal vse osnovnošolske plombe (seveda jih je načel "zob časa") in ni bilo do sedaj nobene reklamacije.

Je pa res, da je zadeva kar draga, v mojem primeru sicer ne, ker imam okej zobe in zadnja leta mir, ampak se pa bojim, da bo zadeva draga pri ženi: namreč čisto zadnji zobi (osmice?) so ji čudno izrastli, en čez drugega, pa jih bo treba prej ali slej nekako odstranit. Kakor vem, delajo to na kliniki, tale najin privat zobozdravnik bi pa to rad kar sam naredil in seveda verjetno pobasal kupček denarja. Kot prvo dvomim v njegove sposobnosti, da bo to lokalno naredil kar verjetno naredijo praktično v bolnici in se bojim, da bo ženi naredil kakšno škodo ali zaplet, in kot drugo ne vem zakaj bi morala to drago plačat, če verjetno to krije dodatno zavarovanje.
In za rentgen seveda ni dobila napotnice, tako da je bil že prvi strošek v vrednosti 30 € - ni veliko, ampak bolj me skrbi kar sem napisal zgoraj. Kakšno mnenje iz "foha"?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Puljenje izraslih zob je osnovna stomatoloska storitev. Ergo v domeni primarcev ne pa terciarja.
 

iii

Pripravnik
1. avg 2007
458
7
18
Če boš pulil osmice -- tule ga je dobil ven preden sem se sploh zavedel!

Lahko tudi na napotnico, sicer se čaka malo dlje ampak dr.Žgank je majster!
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Kako se bodo osmice pulile, je zelo odvisno od načina, kako rastejo, zato tega ne zna vsak zobar. Na stomatološko gre prek napotnice, meni so spulili enega in izklesali 2 - eden od teh je bil delno vraščen v kost čeljusti. In tam so dobri majstri, je pa neka čakalna doba, ki pa vsaj v mojem času ni bila pretirana (3 mesece ali nekaj takega).