Dober privaten zobozdravnik?

Primzi

Fizikalc
1. sep 2007
1.018
91
48
V tujini je zobozdravstvo bolj kont ne izven obveznega zavarovanja. Zavarovalnice pa pokrijejo dolocen del tvojih stroskov do neke meje.

Npr zavarovalnica ki zavaruje evrokrate pokrije za zobozdravstvo 80% do priblizno 2000-2500 na vsaki dve leti.

Premija pa znasa 10.000 na leto (in priblizno 4-5.000 na vsakekega dodatnega druzinskega clana).
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Jaz hodim sem:

Moj zobozdravnik je pa tale mojster na sliki http://www.pecnik.net16.net/kdo.html - Borut Lunder

In je car. Zobarjev se res bojim od majhnega. ne vem zakaj, vem da me je vedno ful bolelo. Dokler mi pred dvema letoma ena zobozdravnica dala injekcije. Ampak je bila privat, tale je pa na koncesijo. Mi je blo treba dva zoba postimat in me je na 3 tedne narocal, vsake 3 tedne sem hodil. na koncesijo. in ce se dko rabi zobozdravnika - ja se jemlje paciente. Mi je to izrecno povedal ko sem vprasal ce ga lahko se komu predlagam.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik Bitch_inside pravi:
Jaz sem bila 2x pri Brajoviču http://www.studiodent.com/ Mam zdrave zobke, tko da hvala bogu ni bilo potrebe po večkratnem obisku.
Sem bila zelo zadovoljna z njimi - so zelo prijazni, vse naredijo kot treba in brez kakršnihkoli bolečin, tako da priporočam.

Mal obujam staro temo, morda še komu prov pride.
Bil pri temu.
Sestra zlo zgovorna:)
Dohter tut kr in prijazen.
Cene pa tkole:
3x menjanje traku ob zobu 45€
brušenje dveh zob 34€
pregled 25€
skupaj: 104€

potem pa še 30€ za slikanje celega zobovja pri drugmu privatniku, ker zgoraj omenjeni ne more dober slikat zadnjih zob.
 

disc

Majstr
4. feb 2011
2.339
447
83
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Jaz hodim sem:

Moj zobozdravnik je pa tale mojster na sliki http://www.pecnik.net16.net/kdo.html - Borut Lunder

In je car. Zobarjev se res bojim od majhnega. ne vem zakaj, vem da me je vedno ful bolelo. Dokler mi pred dvema letoma ena zobozdravnica dala injekcije. Ampak je bila privat, tale je pa na koncesijo. Mi je blo treba dva zoba postimat in me je na 3 tedne narocal, vsake 3 tedne sem hodil. na koncesijo. in ce se dko rabi zobozdravnika - ja se jemlje paciente. Mi je to izrecno povedal ko sem vprasal ce ga lahko se komu predlagam.

Da malo uporabim tole zastarelo temo
smile-1.gif

Tudi sam sem že nekaj let pri omenjenem zobozdravniku in sem čedalje bolj nezadovolen (in kukr slišim/berem tudi drugi). Pri vsakem obisku neki novega najde in si ob xx€. S tem,da ne vem, če si 10min v ambulanti.
Sej ne rečem, nisem strokovnjak na tem področju, Lahko tudi da mu delam krivico. Zato pa odpiram spet to temo, pa da grem po drugo mnenje in potem vidim, a je vse narejeno tako kot je treba, al ne?

Rad bi šel po drugo mnenje in me zanima, koga mi priporočate, pa da je po možnosti iz ljubljane?
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Citat:
Uporabnik disc pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Jaz hodim sem:

Moj zobozdravnik je pa tale mojster na sliki http://www.pecnik.net16.net/kdo.html - Borut Lunder

In je car. Zobarjev se res bojim od majhnega. ne vem zakaj, vem da me je vedno ful bolelo. Dokler mi pred dvema letoma ena zobozdravnica dala injekcije. Ampak je bila privat, tale je pa na koncesijo. Mi je blo treba dva zoba postimat in me je na 3 tedne narocal, vsake 3 tedne sem hodil. na koncesijo. in ce se dko rabi zobozdravnika - ja se jemlje paciente. Mi je to izrecno povedal ko sem vprasal ce ga lahko se komu predlagam.

Da malo uporabim tole zastarelo temo
smile-1.gif

Tudi sam sem že nekaj let pri omenjenem zobozdravniku in sem čedalje bolj nezadovolen (in kukr slišim/berem tudi drugi). Pri vsakem obisku neki novega najde in si ob xx€. S tem,da ne vem, če si 10min v ambulanti.
Sej ne rečem, nisem strokovnjak na tem področju, Lahko tudi da mu delam krivico. Zato pa odpiram spet to temo, pa da grem po drugo mnenje in potem vidim, a je vse narejeno tako kot je treba, al ne?

Rad bi šel po drugo mnenje in me zanima, koga mi priporočate, pa da je po možnosti iz ljubljane?
Mnja, se vedno je edini, ki se ga ne bojim. Me pa moti nekaj drugega...niti ne to da vsakic nekaj najde (je dejstvo da tudi ce je vse ok, bo pa nek zascitni premaz nanasel in bo to cca 30 EUR)...ampak to da sem ga ze ene dve leti (ce ne tri) nazaj opozoril da se mi zdi da me obcasno rahlo boli en zob, on je pa rekel da je vse ok, no po kakem letu (recimo drugi obisk po tem ko sem ga opozoril) sem sel pred rpegledom sam na ortopan in slikanje tega zoba in mu samoiniciativno prinesel slike in je rekel da je vse ok.

V redu, on je iz stroke, ne jaz. No potem je pa s podobno tezavo tja prisel se moj dober prijatelj in mu rekel ce ga lahko pregleda se zobozdravnica (ta ki dela z njim oz on pri njej), mu je pa plombo zamenjala in nekaj zdravila in pogruntala da mu more se neke tri zamenjat. Vmes je primarnega zobarja celo poklicala naj nekaj pride pogledat in mu razlagala kaj ni ok.

Tko da zdej ta frend hodi k njej (itak mata skupno ambulanto). Jaz sem pa v precepu. Dejstvo je, da me pri njemu ni strah, hkrati me je pa strah da pac ne dela ok.

Tko da zdej zbiram pogum in bom sel do killkhana nek dan. =)
 

disc

Majstr
4. feb 2011
2.339
447
83
Točno to. Znanec je imel iste težave, ker mu je plomba 2x al 3x padla ven. Nazadnje ga je dohtarca uzela in poštimala in je isto poklicala g. Boruta, da nej pride pogledat kako je treba nardit. Ne ve no...
Pa jaz imam isto težavo z enim zobom, za katerega vsi pravjo da ni nič, da je use ok
frown-1.gif
In sem pravtako šel narest samoplačniško ortopan in hočem dodatno mnenje.

A pa tam lahko zahtevaš,da te zdravi zobarca? Ker mene je na začetku uzela ona, potem jo pa nisem več videl.
Pa moti me še to, prideš na kontrolo, on "neki najde" in začne popravljat, brez da ti pove,da bo to koštalo xx€ in če sploh imam denar pri sebi, ker plačuje se use z gotovino? Kaj bi blo, če jaz nebi pričakoval in bi tja uletu brez gotovine sam s kartico?
Mal me skrbi, ker nebi rad zaradi neke brezvezne fore zgubu zob al pa več njih.

Tole s killakhanom mam tud jst u igri, sam me trenutno mal cajt baše
frown-1.gif
 

kemarkone77

Pripravnik
3. jun 2011
145
8
18
Naj še jaz povem svojo izkušnjo. Lani poleti ostal brez 3 zob zaradi parodontoze, iskal alternative, bil na pregledih v ZG, pri nas, na koncu se odločil za en dentalni center v Samoboru in lahko samo povem, da sem zelo zadovoljen. Doktorica mi je vsadila 3 implantate, vse narejeno zelo strokovno, skupni čas od vstavitve do končne krone cca. 5 mesecev, cene so pa zelo konkurenčne (komplet implantat+krona 850 €). Pri nas v LJ sem imel ponudbo samo za implantat preko 1000 €. Tako, da če koga zanima kaj več, lahko pošlje ZS. Tudi sam sem iskal na ta način odgovore lani, ko sem bil v fazi iskanja primernega zobozdravnika.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.859
1.316
113
Prva zadeva, ki mi pade na misel. Si saniral bolzensko stanje (paradontozo), preden so ti dali implantante?
 

kemarkone77

Pripravnik
3. jun 2011
145
8
18
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
Prva zadeva, ki mi pade na misel. Si saniral bolzensko stanje (paradontozo), preden so ti dali implantante?

Paradontoza se ne da čisto 100% sanirat, lahko pa se omili in je pod nadzorom z rednimi obiski zobozdravnika. Sem pa bil lani poleti na laserskem čiščenju dlesni zaradi parodontoze, tako da je zadeva pod nadzorom. Pred kratkim sem prenehal tudi kaditi, ker naj bi kajenje slabo vplivalo na zdravje ustne votline, sploh parodontoze.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.859
1.316
113
Ok. Nočem pametovat, samo laser je absolutno premalo. Potrebno je učinkovito čiščenje, laser je samo pika na i. Pa še to se ne uredi samo z enim obiskom. Poznam primer, ko je nekdo šel na Hrvaško, kjer smo mu krasno uredili mostičke in implantante, zamolčali pa so paradontalno bolezen oz so stranko "potolažili, da se gre samo za gingivitis. Zadeva je stala ca 7000 evrov, no, po treh letih so implantanti izpadli, zaradi paradontoze. Trenutno so v igri tožbe in podobna jajca.
 

kemarkone77

Pripravnik
3. jun 2011
145
8
18
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
Ok. Nočem pametovat, samo laser je absolutno premalo. Potrebno je učinkovito čiščenje, laser je samo pika na i. Pa še to se ne uredi samo z enim obiskom. Poznam primer, ko je nekdo šel na Hrvaško, kjer smo mu krasno uredili mostičke in implantante, zamolčali pa so paradontalno bolezen oz so stranko "potolažili, da se gre samo za gingivitis. Zadeva je stala ca 7000 evrov, no, po treh letih so implantanti izpadli, zaradi paradontoze. Trenutno so v igri tožbe in podobna jajca.

Ja verjamem, da je to možno. Napaka je bila, ker so mu zamolčali parodontozo.

Pomembna je pač odlična ustna higiena, sploh okoli vsadkov. Ne vem, jaz sem na tem področju perfekcionist, več ne morem narediti. Uporabljam ultrazvočno ščetko, zobno prho in še zobne nitke, več skoraj ne gre. Bomo videli kako bo, upam na najboljše in moram pač bit pozitiven, da ne bo prišlo do kakih resnih komplikacij. Je pa tko, da brez zgornje 2 res nisem mogel bit, tko da sem vesel, da sem lahko dobil implantat, saj sem imel dovolj kosti, vsaj to
smile-1.gif
 

B81

22. jul 2007
34.259
8.812
113
Ksz...strah je samo do neke bolecine. Ko prezivis lomlljenje spodnje petke na zivo, te potem ni vec strah...