Dober pisarniški stol

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Zdravo. Mi lahko kdo priporoča kak dober pisarniški stol, ergonomija za dolga sedenja je pomembna, da je hrbtenici prijazno.

V kakšnih cenovnih okvirjih moram gledati?
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.347
379
83
Pod 200€ bo težka. Sam imam že kakih 5 let stol iz Ikea-e, model Markus za 150€. Takrat je bil edini soliden do 200€, vsaj kar se tiče ponudbe v naših trgovinah. Najbolje založeni so bili sicer v nekem salonu na Viču (nedaleč od Spara), ampak cene za soliden stol so se začele pri 250€. Zraven je btw tudi salon/trgovina/skladišče(?) Spinalisa - vsaj ena velika tabla je zunaj - njih niti nisem gledal, zaradi cene in želje po "klasiki". Posledično višjih cenovnih razredov ne poznam.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.234
5.799
113
za spinalisa rabiš vsaj toliko časa, da te začnejo bolet mišice (teden ali dva) pa potem vidiš, če boš vztrajal
smile-1.gif
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.347
379
83
To je to, Ergoles - salon, ki sem ga omenil zgoraj.

Vem, da je težko sklepat zgolj po fotografijah, ampak očitno se situacija ni prav veliko spremenila in je moj Ikea buđet stol še vedno no-brainer. Naslon za roke, hrbtni naslon do višine glave, podprt oblazinjen ledveni del, mrežast hrbtni del, nastavitev sile nagiba, v umetnem usnju ali tkanini (microfibra oz. nekaj podobnega)... zagotovo so na trgu boljši, ampak že enakovredni so očitno še enkrat dražji. Recimo tale.

Še to: mojega sem nesel po parih letih nazaj, ker je začel škripat ob nagibanju naslona. B.p. sem dobil dobropis v višini cene stola in vzel novega. Sicer ima 10 let garancije.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.748
2.033
113
za šankom
meni je pomembno poleg ergonomije še to da ne začne škripat po 2 mesecih,ampak vsi ki sem jih imel do sedaj od 50-250€ so začeli škripat
uf-1.gif
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
A spinalis se da fiksirat v primeru da bi rad npr kaj pogledal na monitorju in se naslonil?

Ne.

Sicer pa S... stoi niso taki, da bi se kar prevrnil na njih če ne boš vseskozi mislil kako sediš.
Pač navaden stol tako kot vsi ostali.
 

logistik

MODERALTER 2007
Osebje foruma
Administrator
7. maj 2007
7.521
5
38
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Kaj pa kaj takšnega?

http://www.ergoles.si/izdelki/flex


Priporočam ti, da če imaš možnost jih sprobaj.

http://www.ergoles.si/izdelki/dynamic
Imam takega pa nisem zadovoljen z njim. po 2 mesecih se je pokvarila nastavitev naklona (uredili v garanciji). Nikakor ne najdem prave nastavitve za hrbtenico in se prav matram če kaj delam. Za kakšen film pogledat je ok.
Sam raje 6-8 ur presedim na spinalisu potem se pa presedem na ergolesovega za kakšno uro.
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
jaz sem tudi po 12+ ur (ne v nepretrganem kosu)na osnovnem spinalisu pa ni kaksnih vecjih tezav.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
A spinalis se da fiksirat v primeru da bi rad npr kaj pogledal na monitorju in se naslonil?
Ko se hrbet navadi, je čisto vseeno, ali je naslon fiksiran ali ne.