Dlančnik HP 316 Travel

ralf

Zelenc'
16. mar 2008
4
0
1
HI
Imel sem omenjeni dlančnik na poizkusu.
Prvo plusi :
Ko ga prižgeš je to v bisvu GPS z multimedijsko podporo (vse v Slovenščini)
DVIX filmi delajo v original velikosti čez cel ekran brez zatikanja.
3d GPS navigacija (zelo simpatično). Kamniške planine zelo realistično.(uporablja iGO mape)
Zelo velik ekran (malo robu okoli)
Nosilec odličen (samo mini USB mriklop na napravi)
2 leti garangije
Podpira vsaj 4 GB SD kartice (preverjeno)
Zelo eleganten vstop v Win CE (na SD kartico prepišeš datoteko in pritisneš reset gumb)
Vodenje in upravljanje SLO
Čeprav ne igram igric zelo lepa 3d letalska igrica
Sedaj minusi:
Navigacija se je končala na Ljubelji, Šentilju,Fernetičih itd. (Kaneje sem ugotovil, da se da naložiti tudi ostale)
Glasovno vodenje mešajo s Slovaščino (potreben uporabnikov poseg).
Povezava z mobitelom dela drugače v redu vendar ima zvok iz mikrofona odmev.
V Win CE zaradi resolucije zelo majhen tekst.
Napravo je potrebno ugasniti ko imaš GPS signal, drugače kar nekaj časa potrebuje,da se ponovno priklopi.
Ne da se skopirati telefonskega imenika iz mobitela (lahko pa ustvariš novega)

Če koga zanima še rade volje razložim

LPRR
 

tarad

Zelenc'
15. mar 2008
3
0
1
zraven lukovice
Hvala za odgovor, tudi sam ga bom dobil na test in bom poskusil naložiti garmin Adria rut.
A telefonskega imenika nikakor ni mogoče skopirati na dlančnik, to bi nujno rabil ker iman E65 kar naprej na servisu.
Tekst praviš je zelo majhen, je kakšna varianta da se poveča?
LP
 

ralf

Zelenc'
16. mar 2008
4
0
1
Hi
Z original softwerom (kopija telefonskega imenika) to ni šlo.
Tekst WinCE je zaradi resolucije tako majhen -nisem imel časa študirati povečave.
Aja pa še to naprava se lahko na računalnik prikazuje kod dodatni izmenljivi diski ali prek ActiveSync (nalaganje programov Win).
Pri nalaganju drugih nav. programov boš lahko imel probleme z resolucijo (mislim, da samo Drive ima podporo za 800x500)
Drugače pa je to kar v redu naprava in sem se resno zagrel zanjo, vendar sem se na koncu odločil za dlančnik in zunanjiGPS (čim več navigacijskih programov za preizkus).
LP
 

Eban

Zelenc'
10. maj 2008
1
0
1
Oj
Tudi mene zanima ta zadevica. Pravzaprav me zanima ena stvar. Iščem dlančnik z dodelano GPS navigacijo (za cestno navigacijo in za letenje z jadralnim padalom), ki pa mi bo hkrati omogočal tudi druge reči - "beležnica" v službi, hitra obdelava podatkov na terenu (v excel-u ali čem podobnem). Nekje sem zasledil komentar, da je tale reč zelo težko razširljiva s določenimi programi, pa me zanima če je res tako (to je bil edini komentar na to temo, ki sem ga našel na netu).