Dizli & start/stop

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Mene pa SS moti do amena in ga za noben dnar nočem v avtu....ok, če mi daš 10K€ bi ga imel takoj, hahaha
priden.gif
 

Tony_Clifton

Fizikalc
18. okt 2014
1.635
1
36
Kateri avto imaš?

In zakaj te pravzaprav moti? Ugasne ko so pogoji, ponovno vžge praktično v trenutku. Še nisem bil v situaciji, ko bi zaradi S&S-ja ne speljal kot je treba.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Sem ga imel v BMW-ju in sem ga čisto vsakokrat, izklopil, ko sem vžgal avto. Sedaj imam Kio Sportage, vendar tega S&S nima vgrajenega in sem izredno hvaležen tovarni, da ga ni dala noter. 2X sem pri bemfli pozabil izklopiti S&S in mi je avto ugasnil sredi križišča. Sem se tako posral, ker sem mislil, da se je pokvaril
bonk.gif
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ne, nobena paranoja. Enostavno ne maram, da mi avto ugaša, ko sem v prometu
zmaga.gif
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.353
1.733
113
Res mi ni jasno kdo bi dejansko plačal za tole. Ni vedno serijsko. Citroen mislim da pri določenih modelih ponuja reč na seznamu dodatne opreme.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.813
113
A ni zadeva tako narejena (vag) da se ugasne avto če spustiš sklopko ko imaš v leru in seveda stojiš na mestu?

Kar sem imel prilike sprobavat novejše avte sem že mislil da sistem sploh ni vgrajen
wink-1.gif
...sem se moral prav potrudit da je motor ugasnil....tako da mi sploh ni jasno ksko bi se lahko motor ugasnil sredi križišča (razen če ne vem vseh opcij ugašanja motorja).
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Cash pravi:
Citat:
Uporabnik LeQuack pravi:
Se pravi zdaj bodo vsi začeli narahlo bremzati, zato da zaobidejo nek beden sistem za katerega so sami plačali, da je v avtu. Ob tem pa večali zavorno pot in nevarnost nesreče. Ne moreš verjet.

Ta bedasta zadeva je že v avtu in je ni možno odstranit, tako, da tisti, ki kupi avto pač to dobi zraven če hoče ali pa ne.
Seveda se da (na nekaterih avtomobilih).
grims-1.gif
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Citat:
Uporabnik Cash pravi:
Sem ga imel v BMW-ju in sem ga čisto vsakokrat, izklopil, ko sem vžgal avto. Sedaj imam Kio Sportage, vendar tega S&S nima vgrajenega in sem izredno hvaležen tovarni, da ga ni dala noter. 2X sem pri bemfli pozabil izklopiti S&S in mi je avto ugasnil sredi križišča. Sem se tako posral, ker sem mislil, da se je pokvaril
bonk.gif

Zanimivo, jaz pa pri BMW-jih s start/stop funkcijo nisem imel popolnoma nobenih problemov, ne pri ročnem, ne pri avtomatskem menjalniku.
tongue-1.gif
 

Tony_Clifton

Fizikalc
18. okt 2014
1.635
1
36
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Ročni menjalniki niso problem. Ta potencialno nastane pri DSGju, kjer nimaš sklopke.
Ampak to je težava samo pri VAGu, ker ima slabo dodelan sistem.

Še večja težava je pa pri uporabnikih.
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.366
432
83
KSZ
Tisti, ki imate S&S in ga uporabljate, na koliko (let) ste zamenjali/menjujete akumulatorje?
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.940
5.015
113
Citat:
Uporabnik CLIO15 pravi:
Še nismo 60000 prevoženih in 1 leto v uporabi

Če imaš 60k v enem letu, si nam podal podatek, da avto večinoma vožen po AC in ti S/S sitem deluje redko, akku pa polni na polno paro.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.346
3.439
113
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Citat:
Uporabnik CLIO15 pravi:
Še nismo 60000 prevoženih in 1 leto v uporabi

Če imaš 60k v enem letu, si nam podal podatek, da avto večinoma vožen po AC in ti S/S sitem deluje redko, akku pa polni na polno paro.

Prav imaš je dosti na AC samo to je iskušnja ki jo imam druge ti ne morem napisati.