DIY - sam svoj mojster

Domen

Pripravnik
24. jul 2007
207
0
16
ali obstaja kaka knjiga ali pa se rajsi kaka internet stran z video posnetki kako vzdrzevati dom.... od menjave oken, vrat, elektro napeljave, polaganje ploscic in podobno ??????

Rad bi cim vec stvari sam naredil iz cistega veselja, ker bi rad te stvari znal......
smile-1.gif
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
V knjižnici si sposodi konkretno debelo buklo Naredi sam (izdala MK v 80ih letih po originalu od Reader's Digest iz leta '72), ki sicer ni najbolj nova, in se ji to vidi, vsebuje pa ohoho stvari
cheer.gif
 

Mathew

Pripravnik
6. sep 2007
401
0
16
MS
Tudi v merkurju je knjiga za domače mojstre, ampak tam mislim, da se gre bolj za popravila, sem kolegu lani kupil za rojstni dan.
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Jaz bi tudi rabil informacije kako bi si lahko vrgel radiatorske cevi v zid - trenutno so zunaj sten in je to grdo pa še prostor zavzema.

Vodovodarje pa je tudi nemogoče dobiti.

Kakšen nasvet?
 

Mathew

Pripravnik
6. sep 2007
401
0
16
MS
To raje daj delat vodovodarju ali centralašu
smile-1.gif
daje pa se noter ponavadi aluplast cevi, dobiš pa za te cevi tudi posebne fitinge, ampak jaz to vseeno nebi sam delal zadeva mora zdržati vsaj 30let. Prej pokličeš mojstra zarišeš kje je potrebno poštemat potem pa na koncu on samo priklopi pa je.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.373
1.002
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik ForeignBreed pravi:
to ni proporočeno delat, ker so cevi za CK namenoma vidne (za vodo niso) da se lažje vidi če kje pušča...

Ja seveda..... če bi tako razmišljal, potem je najbolje VSE inštalacije narediti nadometno!
 

ForeignBreed

Pripravnik
17. avg 2007
712
0
16
Bačka Palanka
ko ti bo pa začelo puščat in padat pritisk v centrali boš pa jamral, da ne najdeš napake.....
Stvar ni toliko pod pritiskom kot voda, ampak je samo do 1,5bara, kar pomeni da čisto po malem kaplja ali rosi cev.
Če je cev vidna boš opazil mokro/vlažno cev, v steni pa mi verjami da ne....

In ko boš vsak dan brez pritiska ostal v centralni in boš štemal vse po vrsti bo pa veselo....

Pri stromu točno veš katera veja je v stiku, pri vodovodu zaradi pritiska točno veš kje pušča, še z ventilom lahko določeno vejo zapreš....centralna mi pa verjemi da ni zastonj po vrhu...
Stranke so velikokrat pametne in vleče folk aluplast kar po tleh v estrih, pol pa jokcajo ker radiator ne dela, ker so cev stisnili/počili....

Govorim ti iz lastnih izkušenj ker je fotr 40 let centralar in vodovodar....