Dinamik na cesti

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Pravkar sem pripeljal v Lj. za enim cestnim agresivcem in mi ni dalo miru, da ne napišem nekaj o tem. Vozil mi je skozi za ritjo in sem že vedel, da me bo v krožišču hotel prehiteti po notranjem pasu, kar je tudi storil zato sem vozil skrajno desno, da ga ne bi "ogrožal". Seveda se je naslednjemu takoj prilepil za rit in tako naprej do Lj, kjer je trčenje pred semaforjem dvakrat rešil z vožnjo po pasu za zavijanje levo. No, čez tri semaforje sem bil itak zopet za njim ker je pač gužva takrat pa pogledam gume in ojoj. Desna letna širša od leve zimske obe pa na notranjem robu zlizane na nulo.
Mene zanima, kaj se tem voznikom mota po glavi. Naj bo malo bolj dinamičen ampak vsaj gume si naj zrihta ne pa da ima take, kot iz prvega odpada.
No, morda ga kdo pozna pa naj napiše če je ta tudi izven avtomobila tak dinamik.(BMW-cabrio KR-E30 ) Ja, sej za tablice po naročilu ima za gume pa že zmanjka.
 

ChickenBoy

Fizikalc
27. avg 2007
1.918
0
36
40
Pri takih imam prov užitek vozit po omejitvah, na kakšni cesti kjer me ne more prehitet.
grin1.gif
 

alcazar

Pripravnik
3. sep 2007
871
12
18
Slovenia
Zanimivo. Tudi men je najboljše zdravilo za vožnjo točno po omejitvah, da me nekdo provocira tik za ritjo, ne more me pa prehiteti.
evil.gif
 

hgard

Majstr
22. jul 2007
4.035
488
83
Vozimo danes zjutraj proti Ljubljani po vrsti najprej dva tovorjaka, clio, jaz in civic. Kakih 10 km, lepo z 80 km/h, primerno varnostno razdaljo, brez prehitevanja ker je nasproti precej prometa. Malo pred naseljem od zadaj pripiči toyota prehiti vse tri osebne avtomobile in se na silo vrine za drugi tovornjak. Onima dvema v civicu in cliu se čisto odtrga. Civic me prehiti že v naselju, potem se začne pripravljati za naprej. Nekaj časa vozi čisto na sredi ceste, potem skoraj na desni bankini, da lahko vidi pred tovornjak. Ko se nasproti pas sprazni, začno vsi trije hkrati prehitevati drugi tovornjak. Civicu se izzide le za nekaj centimetrov. Potem nekaj časa vozijo drug za drugim na nekaj centimetrih in čakajo kdaj bodo lahko šli prehitevat prvi tovornjak (šleper). Ko se nasprotni pas sprazni, voznika v toyoti in cliu cvikneta (nepregleden klanec navzgor), civic pa prehiti oba in še tovornjak ter zmaga
tongue-1.gif
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
hi, hi, kaki carji. ona ženska ma pas kuj pod joškami. kaj te to bmw, tam se vrti samo do 6500, vtec pa kr do 9500. lepa, čeprav nisem pristaš japoncev.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Pravkar sem prišel iz Kranja in na enem izmed križišč čakam, da pridem na prednostno, ko iz nasprotne strani prav tako iz neprednostne kot, da ni nič pripelje avto direkt pred Laguno. Voznica Lagune je bremzala na polno, da ga ni bočno nasadila. Pogledam voznika in tud trznil ni, nato pogledam avto in mi je nekaj znan. Pogled na tablico je potrdil moje domneve, zopet KR-E30
uf-1.gif
. Ta človek ni normalen ali pa je stalno pod vplivom kakšnih prepovedanih substanc.
Kako to, da ga policiji ne uspe spraviti s ceste (ali pa sploh ne ve za njega, kar je skoraj nemogoče). S takšinim načinom vožnje bo prej ali slej na prvih straneh črne kronike, upam le da bodo napisane samo njegove inicijalke.
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Mah takih itak nikol ne dobijo, najb. boš prej ti k boš enkat tablo 50 spregledal pa te bo cepnu ko bo ene 65-70 notr
bonk.gif

+da majo taki seljaki srečo, če nardi nesrečo bo itak udleženec najb, njemu pa spet nič itd..
smirk-1.gif


Enkat ga počakat z eno lado nivo, pa bomo vidl če bo izsiljeval
grin1.gif
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
258
113
pokličeš policijo v tistem trenutku, in ga bojo z največjim veseljem izsledili in pohopsali... matr takile tipi grejo tud men tok na živce... zdej ko ima končno bmw (verjetno je za dobr dnar kaj ukradenega prodal) je car... sej po vsej verjetnosti je čefur! in pol se naj mu vsi klanjamo na cesti in umikamo! pa tista podrta trojka, k je vredna manj kt 1000€... ampak važn da je BMW! Jest vem da bi ga prijavil... ogrožanje prometa...

kdaj bojo te ljudje spregledali, da z 15 let staro trojko nisi noben frajer?! že z novo nisi več tok, kot si bil pred 10 leti...
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Nekaj podobnega sem jaz danes doživel - peljem se iz Ptuja proti MB in je bil vmes ob cesti pokvarjen avto. Vsi ga lepo obvozijo, ko pa ga hočem jaz pa me naenkrat prehiti pubec v stari Fiesti z KP registracijo, tak da sem se skoraj zabil v njega.



No v naslednji vasi sem ga prehitel, in lepo pred njim vozil 50 km/h. Me je seveda takoj htel prehitet, pa sem stisnil na gas in ga pustil zadaj. Pa me je s svojo kanto htel še 3x prehitet kljub polni črti in omejitvi 50 km/h v vasi
bonk.gif




Samo kaj ko vem, da ga tako ali tako nič ne bo izučilo in upam, da bo razbil samo sebe in ne koga nedolžnega. Se nebi čudil, da po kakem forumu piše: ''A veste kakšen norc me je prehitel in mi ni pustil, da bi v vasi vozil 100 km/h''
stupid-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik NigelM pravi:
Saj se dosti ne bi niti motil!
Kar se mene tiče sta oba delovala kot pacienta, kdo je začel v luči možnih posledic (norenje v naselju) nima nikakršnega pomena.

Sem tudi pričakoval, da bo kdo to napisal. A bi naj zapisal njegovo registrsko in poklical policijo? In kaj bi oni naredili? Ga iskali po celi SLO in mu dali pihat? Mu prešteli žarnice?

Jaz imam takih in podobnih divjakov že zdavnaj poln kuräc, pa če sem ravnal v tem primeru prav ali ne. Nikakor nebi rad, da nekdo s kanto, ki leti ker ima 800 kg, bremza pa ko polno naložena Raaba po hribu navzdol, poškoduje ali ubije koga.

Imam že v familiji preveč takih primerov - v sestro se je čelno zabil totalno zadet narkič, dedka je na prehodu povozil poslovnež ker bogi revež nima denarja za prostoročno instalacijo in mora držat telefon pri ušesu, v očeta se je en bočno zaletel, ker je pri vključevanju na prednostno cesto pozabil pogledat če kdo prihaja itd. itd. itd.

In če lahko takšnim pacientom vsaj malo zagrenim življenje, je moje veselje neizmerno, pa če se strinjate z mano ali ne. Policaji pa mi lahko dajo kazen, ker sem pospešil ko me je hotel prehiteti, ni problema bom z veseljem plačal.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik upiwaly pravi:Opažam pa, da ogromno ljudi vozi v riti in dejansko sploh ne vejo, da vozijo v riti, čeprav malone že na tvojih zadnjih sedežih sedi.
Si večrat mislim - no, prehiti, ker imaš zdaj prosto, pa vseeno kar ostane pol metra v riti celo pot
bonk.gif
Bemu, a si ti tudi z mojega konca.
stupid-1.gif

No, jaz se tolažim s tem, da pri nas ni toliko naselij in bedaki nimajo časa, da me ujamejo v mestu, izven naselja so pa itak čisti loleki. Na ravnini se še nekaj sili, ob prvem znaku za ovinke pa bremzat na polno
rolleyes-1.gif
.
 

franci

Fizikalc
19. jul 2007
1.797
1
38
49
LJ
No, danes sem doživel ene par situacij, zrelih za karambol (če bi vozil kot vozijo rastline). Zanimivo pa je, da so bili vedno prisotni VAG in BMW grupa. Npr: Se peljem po rondoju Tomačevo, hopa, dam smernik desno (zavijam proti izhodu žale) in peljem navzdol na obvoznico. Naenkrat ob meni se pa najde en [censored] v Audiju in gleda sam na unih 5 kvadratnih cm, ki jih ima pred seboj. No, jest sem zahodu zavoro un pa zmagoslavno pade mimo, je pa zgleda šlo na nož, vsaj glede na to, kolk se je enga žvižganja turbin slišal (pa vozim nonturbo bencinarja!). No, par minut kasneje prispem v Zadobrovo. Peljem po Zadobrovški in naenkrat pred mene iz stranske zapelje đonson z BMW 5 (ne vem katera E?? varianta, uglavnem čapac wagen). OK, jaz upočasnim, peljem za njim, vendar model je vozil cca 30 km/h in jasno, sem ga nato hotel prehitet. Tu pa spet pride do problemov. Te živali so popolnoma neživljenske. Sem mu prišel ob bok, on pa nato po gasu, k da bi mu hemeroide z dratperšno stran ribu. Res, model je uibr popešu nato pa, ko sem tudi jaz zavrl, spet po bremzah skoču. Kako sploh naj ga jaz z eno yoto prehitim, ker modelu se itak ne sanja kaj sploh dela, izgleda da sam hibernira za značko 'voza'.