DILEMA Toplotna Črpalka ali "PELETI"

UniqUser

Pripravnik
26. sep 2013
212
5
18
Univerza
Da se vrnem in pojasnim.....po prvi zimi in ohladitvi v tem poletju. Čez palec rečno sem plačal to zimo cca: 700-800€ za ogrevanje (specifikacijo: glej prvi post). Je pa Micka Zubadan-Ecodan, 11kW. 200 l sanitarne. No pa toplozračni kamin je kar "laufau" (5 kubikov je šlo
evil.gif
) pa termostatski ventili na 12-tih radiatorjih (cca.: 7-8 jih je delovalo ves čas)..

Samo toliko v report za lažjo predstavo
cheer.gif

Glede na dane okoliščine....zadovoljivo
nahrung002.gif
!
 
Nazadnje urejeno:
Citat:
Uporabnik damirj pravi:
Sem šel po predračune. Ugotovil sem, da potrebujem toplotno črpalko 8 do 9kW moči (naračunali glede na projekt + varnostna rezerva). 11kW je preveč za mojo bajtico in glede na razmere. Prva dilema:
1. split enote ali kombo enote? Slednje so cca 20% cenejše, torej zakaj ne izbrati kombo?
2. minus kombo enote je, da bi potreboval posebej še drugo TČ za sanitarno vodo oziroma je vezava "bojlerja" za SV malo bolj komplicirana. Oziroma ali naj izberem TČ tako z vgrajenim boljerjem za SV ali tako brez? Cenovno ni razlike
3. v okolici Nove Gorice vsi prodajajo samo Daikin, Mitsubishi in Dietrich. Kaj je recimo narobe z LG ali Toshiba ali Coolwex ali kaj takega?

Hvala, LP

coolwex je mislim da kitajska roba... pejt čez mejo, pa poglej še kak emmeti, aermec, viesmann, vaillant, NIBE (švedska zdeva), junkers..pri nas je vse ful predrago in bolj boga zbira
http://www.baxi.it/2547/ teh ne poznam sem jih pa našel na google.it
 
Citat:
Uporabnik CLIO15 pravi:
http://www.ebay.de/itm/Hochtem...em3aabd0cea8Kaj pa pravite na to

tkole.... ne piše niti do katere zunanje temperature še greje (nekatere delajo do -15), ni podan COP, kje je potem še garancija, kotel za sanitarno vodo (pride v kompletu, ali se ga dokupi).....premalo za kaj bolj konkretnega

verjento za kako povprečno rabo okej, samo za kar iti v nabavo...jaz ne bi tvegal
 
Citat:
Uporabnik damirj pravi:
Živjo,

da ne odpiram nove teme. Sem pred podobno dilemo. Za novogradnjo K + P (cca 100m2 + 130m2) zidovi so 30m TB + 12cm stiropor, klet je 30cm betonski blok in 5cm stirodur. Bivalni prostori so do strehe, se pravi ni spuščenega stropa, streha je travetna + 12cm stirodur, okna so troslojna. Odločam se med TČ in peč na pelete. Prednosti in slabosti enega in druega so mi jasne, idealen ni noben energent. Dimnik za peč je zgrajen, tako ali tako ni drag. Lokacija je goriška, se pravi zime so mile, redko je temp pod 0. Ogrevanje bo talno v P, v kleti bo samo hodnik in en prostor na radiator. V dnevni je predviden še en kamin na drva, bolj za ambient kot neko resno gretje, ali pač? Mislim si, da je manj zakomplicirano izbrati peletno peč zaradi radiatorjev. Malo bolj se nagibam na TČ zadnje čase

Ima kdo kak predlog kaj bi bilo boljše? Kaj bi vse sploh potreboval pri peči na pelete in pri TČ ? Priznam, da se mi o tem ne sanja kaj dosti, pač osnove. Ima kdo kak kontakt na goriškem za realne nasvete? Celotno temo sem prebral, TČ bi morala biti 9 ali 11kW, peč na pelete manj kot 20kW sploh ni, se pravi bi bila ita kvsaka premočna?

Hvala.

pitanje..... če greš na toplotno črpalko, kaj pa če vi vzel toplotno črpalko zrak-zrak, v vsak prostor po eno notrnajo enoto namest radiatorja in maš pozimi gretje poleti hlajenje (jo lahk uporabš kot klimo)?
 

deraddd

Zelenc'
7. feb 2016
1
0
1
kranj
katero pa si dal TC kitajca in ti dobro dela,
pa tok ga odsvetujejo
me prav zanima katero mas in kolko te je vse skupaj stalo EUR