Dilema: En razvajen otrok ali več nerazvajenih?

tinekr

hot mamica
29. jul 2007
1.941
0
36
46
Res, tista scena je bila kruta total. Otroci so važni, jaz vidim vse v svojem otroku. Mislim, da je to komentar, ki zadosti pove in da mi ni potrebno ničesar dodajati.

Aja, še to, zgolj zaradi načina življenja jih ne bi imela več, če bi imeli še kakšnega, bi bilo to nepošteno do otroka.
 
Nazadnje urejeno:

MackaGrrr

Pripravnik
4. nov 2007
376
0
16
ksz...

Js sm bla v OS ista, hotla met vse firmiran; od kulijev do cevljev. Potem nekje sredina srednje sole sm prerasla te otrocarije in zdej gledam sam na to, kako mi kej pase, firma je nekako predpredzadnja na katero gledam; recimo ne bom sla kupvat cunj v Metro al Mano al kaj je ze tista cheap stacuna ampak recimo v Zaro, H&M (btw, ste si kupil kej od kolekcije Cavalli? Pra.sci so navalili k piranhe in dons zjutri ni blo niti koscka sledu o kaksnem Cavalliju
frown-1.gif
) kjer so nekako sprejemljive cene in okej roba, ni sicer neka firma ampak olos pa tud ne. In sm zadovoljna js in moji stari ki me konc koncev financirajo se zmer.

K bom mela otroka (enga, dva..) in ce bom mela sprejemljivo placo, JASNO da bo dobil kar bo hotel, ampak vseeno nekje v mejah normale. Petletnici sigurno ne bom sla kupovat kolekcije za katero bom odstela polovico place, ker otrok itak vse se prehitr ponosi.

Ne bom napisala, da ne bom kupovala firm svojemu otroku, ker bi se zlagala. Ne bom napisala, da bom svojega otroka naucila kako je lahko samozavesten tudi, ce na sebi nima kavbojk D&G. Do tega bo moral-morala priti sam-a, kot sem prisla jaz, moji stari se niso nikol vtikal takrat ko sem kej hotla, edino oci je reku tako zase; Hehe jo bo ze minilo...Je ze vedel. Ocitno je bla vzgoja mojih starsev okej, ce me niso vzgojil v neko razvajeno kokos, ki je samozavestna samo s firmami na seb in kilo mejkapa, ampak to je ze druga zgodba.

Nekje v mejah normale torej.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Nisem vedel da je boljsa Cavali srajca za 200eur sprejemljiva cena.

Se mi pa zdi da taka mladina k skoz gleda po firmah,kaj je letos in in kaj out,da so v glavah bolj bogi,pac mislijo da je vse v tem,v bistvu pa nicemer ne kontrirajo in si ne razvijajo podobe in so po parih letih kot bebci ko se je treba odlocit za kaj bolj resnega kaj je dobro in kaj ne.
 

Fiatista

Pripravnik
1. sep 2007
670
0
16
No, bom še jaz pristavil svoj lonček...



Marsikje vidim (tudi med prijatelji in znanci), ko starši otrokom vse na pladnju k riti nosijo in se jim pustijo komandirati ter tolerirajo njihovo togotenje sredi interšpara, po možnosti ga ob tem vsi presrani skušajo pomiriti v stilu: ljubček, pikec, jadajadajada. Dragi moji, to ne pelje nikamor!



Razen če želite živeti z "divjakom", ki vam 20x na dan je*e mater, za sabo še vode ne potegne na sekretu in se obnaša kot nek šerif in zadeva se čedalje bolj stopnjuje. V šolo ne hodi, v službo tudi ne ker nihče takega kretena ne misli gledat, kaj šele plačevat. In tako se vleče, vleče in vleče (poznam modela, ki pri 30-tih nima končane osnovne šole in životari, starcem na grbi, pa so mu stari vse plačali, da bi le kaj naredil, on pa nič). Po možnosti si najde še bando idiotov-prijateljev ki so več ali manj isti, s katerimi ga serje naokoli, sem in tja se še kakšna drogica zdila (kar ostane se seveda pokonzumira). No, po možnosti vam začne še težit, zakaj so onemu stari kupili merklo on pa ni dobil nič itd.

Problem je v tem, da stvar v določenem trenutku pride tako daleč, da kmalu ne boste več mogli naredit ničesar, da bi ga spremenili. Bolj kot se boste trudili, bolj vas bo spravljal ob živce in vam sral po glavi. In potem lahko sami mirno gledate, kako se nekdo, ki ste mu dali vse, na to gladko poserje in zabluzi in ne zna cenit ene stvari na tem svetu. In na koncu se boste živi požrli (če ste količkaj normaln človek)...



Zase lahko rečem, da sem bil precej srečno dete in da mi nikoli ni nič manjkalo, čeprav sem včasih kot pamž mislil drugače. Jasno, da če je sosedov seronja dobil nove najkice, da sem si jih tudi jaz želel in težil starim. Ampak so mi lepo razložili kako in kaj in mi šli kupit superge od planike - katere sem ravno tako hitro uničil kot sosedov mulo.

Če sem bil kdaj posebno nemogoč, sem fasal tudi kako vzgojno okoli kepe. Sicer ne toliko, da bi bil vse plav ali karkoli (ker mislim, da pretepanje ni pravi način vgoje), vendar toliko da sem dal mir, če že beseda ni zalegla. In prav je tako!



Lejte, kot otrok nikoli nisem imel kakšnih dragih superg in nikoli nisem imel najnovejših igrač pa sem še vedno normalen in mislim, da nisem bil čisto nič prikrajšan v življenju zaradi tega - kot tudi vaši/naši otroci ne bojo. Malo manj se obremenjujte z materialnimi stvarmi pa bo vse vredu. Tako kot je nekdo omenil, otrok ne loči med Majkicami in Najkicami in slednje ravnotako jih ferdirba/preraste kot druge. Poleg tega pa mu morate postaviti določene meje (in ne obratno, namreč, da jih on postavlja vam) in mu vtupiti v glavo nekatere stvari, kot so naprimer norme in vrednote, kenede...



No, zdej pa dost, botreba spat počas. Aja saj res, moram še kolegu naročit najkice iz bosne za tamalga nečaka. Evo sm mu poslal mesič. Spet bom najjači stric, hehe! Aj' laku noæ pipls
smile-1.gif
.
 
Nazadnje urejeno: