Diagnostnični kabel Vag-Com/kll 409.1

Zorec

Zelenc'
29. okt 2011
17
0
1
35
Ljubljana
Pozdravljeni Imam sledeču problem in sicer kupil sem kabel za diagnostiko vozila sedaj pa mi noče portov zaznavat v programu zamenjal za drug kabel očitno ni problem v kablu kako naštimati nastavitve .Sprobaval tudi z različnimi gonilniki nevem kaj bi lahko bilo narobe ali ima kdo taprave . Imam pa takega. Povezave pa mi noče vzpostavit za FiatEcuScan

brez-naslova.jpg


LP Zorec
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.374
156
63
Če si kamorkoli v program vpisoval tako kot si napisal tole, me čudi, da se ti sploh računalnik prižge.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.887
3.920
113
Kar se tiče VAGCOM kabla namestiš samo gonilnik za emulacijo COM porta na USBju. V nadzorniku naprav potem vidiš COM2USB napravo ki je povezana na nek port (če malce klikaš tam okoli tudi pokaže kateri COM port je tole).

Kar se tiče pa uporabe tega kabla z FiatEcuScanom ti pa ne vem svetovat. Pač če ima opcijo izbire COM porta nastaviše nenkega kot ga najdeš v nastavtivah USB2COM.

Je pa pri večini emuliranih COM naprav težava ker se porti s časom ali pa z uporabo zaciklajo. Včasih (velikokrat) tako deluje samo brisanje driverjev in ponovna namestitev. Pa preveri da imaš vedno vtaknjen v isti USB priklop, tudi to je pomembno.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.965
5.268
113
maš na fiat ecuscan forumj vsa navodila kako to nardiš, kje je treba kako nastavitev spremenit itd.
 

Zorec

Zelenc'
29. okt 2011
17
0
1
35
Ljubljana
Včeraj mi je ratalo se povezat v računalnik motorja ampak samo z drugo verzijo progama danes pa mi nikakor ni uspelo . Poskušal nikakor ni šlo . Med tem ko pa sem bil včeraj povezan mi je pisalo low signal. Se pravi nekje je slab signal. Se pravi kje naj naprej iščem težavo.

lp