VAG COM kabel in excess of pollution lučka

Torque

Pripravnik
22. jul 2007
820
7
18
Živjo.

Ali ima kdo vag com kabel, da bi mi postavil diagnozo za mojega Seat Leona 1 TDI, letnik 2003?

Skratka, ko dam kontakt, se prižgejo testne lučke na armaturki in po nekaj sekundah vse ugasnejo, razen ene (excess of pollution). Ta lučka se ugasne, ko vžgem avto.

Je kdo na relaciji Gorenjska - Ljubljana, ki bi mi bil za simbolično ceno pripravljen postaviti diagnozo?

Najlepša hvala.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.954
1.261
113
Citat:
Uporabnik Torque pravi:
Živjo.

Ali ima kdo vag com kabel, da bi mi postavil diagnozo za mojega Seat Leona 1 TDI, letnik 2003?

Skratka, ko dam kontakt, se prižgejo testne lučke na armaturki in po nekaj sekundah vse ugasnejo, razen ene (excess of pollution). Ta lučka se ugasne, ko vžgem avto.

Je kdo na relaciji Gorenjska - Ljubljana, ki bi mi bil za simbolično ceno pripravljen postaviti diagnozo?

Najlepša hvala.

Meni se sliši kot da vse deluje kot mora ?
 

Torque

Pripravnik
22. jul 2007
820
7
18
Hja tudi to je možno
smile-1.gif


Na internetu sem gledal filmčke, kjer ta lučka ugasne par sekund po kontaktu, še preden se avto vžge. Govora je o tej lučki (oznaka 13):
1867632-1.PNG
 

Priponke

  • 1867632-1.PNG
    1867632-1.PNG
    97,9 KB · Ogledi: 159

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.954
1.261
113
Citat:
Uporabnik Torque pravi:
Hja tudi to je možno
smile-1.gif


Na internetu sem gledal filmčke, kjer ta lučka ugasne par sekund po kontaktu, še preden se avto vžge. Govora je o tej lučki (oznaka 13):

Meni podobna stalno sveti dokler ne štartam avta. Ko sistem ugotovi da je vse vredu ugasne. Problem bi bil če bi gorela, pri prižganem avtu.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.801
1.943
113
najrajš na babi
Meni se je to zgodilo na scooterju Yamaha majesty 400. Se mi zdi da pri novem je ta lučka vgasnila še v času kontakta, sedaj pa kake 2 sekunde po vžigu. Če ne gori med vožnjo je verjetno OK, kajti že 4 leta dela kot mora.
 

Torque

Pripravnik
22. jul 2007
820
7
18
Okej, hvala
smile-1.gif


Je pa res, da mi avto po tem, ko dalj časa stoji na miru, le s težavo vžge. Verglat ga je potrebno kar nekaj sekund, preden kresne. Mogoče je lučka povezana s tem, ne vem.
 

nowinc

Pripravnik
31. maj 2008
328
1
18
Ce se rabis, ti lahko jst brezplacno s testerjem pregledam. Na ZS se oglasi.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.375
303
83
Citat:
Uporabnik Torque pravi:
Okej, hvala
smile-1.gif


Je pa res, da mi avto po tem, ko dalj časa stoji na miru, le s težavo vžge. Verglat ga je potrebno kar nekaj sekund, preden kresne. Mogoče je lučka povezana s tem, ne vem.

lučka je odgovor, da je motorni ECU brez napak (če ugasne, seveda)
vžge ne topel, oz. vrti dalj časa: preprogramiranje željenih obratov za začetek vbrizgovanja nafte, cena cca 130€
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.732
420
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik Hondi pravi:
Citat:
Uporabnik Torque pravi:
Okej, hvala
smile-1.gif


Je pa res, da mi avto po tem, ko dalj časa stoji na miru, le s težavo vžge. Verglat ga je potrebno kar nekaj sekund, preden kresne. Mogoče je lučka povezana s tem, ne vem.

lučka je odgovor, da je motorni ECU brez napak (če ugasne, seveda)
vžge ne topel, oz. vrti dalj časa: preprogramiranje željenih obratov za začetek predvbrizgovanja nafte, cena cca 130€

Rahel popravek.
smile-1.gif