depozit

dejan001

Pripravnik
3. sep 2007
363
0
16
če mi lahko kdo od vas pove ki je sklenil depozit kako pri vas to zgleda.

jaz sem namreč šel na banko, v tisti kao zasebni prostor, povedal kaj bi rad in sklenitev, dobil 2 lista (z vsem napisanim in šiframi od banke, BREZ ŠTEMPLA), plačal kar tam (uslužbenka je denar sama vzela in ga dala v neko škatlico,torej nisem rabil it na bančno okence) in to je bilo to. skratka zelo čudno vse skupaj

v zameno za money sem dobil 2 papirja in še to brez štempla,... vsaj kakšno knjižico sem pričakoval ali kaj podobnega. se mi zdi nekako ·brezdokazno·,... tista 2 lista bi si lahko sam doma sprintal/naredil

kako je pri vas oz. vaših bankah? je to običajno?
 

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
Glede štampiljke: ni več obvezna pri poslovanju. Za Gorenjsko banko vem, da ga že lep čas ne uporablja.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Malo poklikam na SKB.netu in je depozit vezan
smile-1.gif


Vcasih je bilo potrebno stati na salterju, da so na pisalni stroj natipkali pogodbo, jo podpisati in potem si dobil en izvod zase (GB in SKB).
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik Radirko pravi:
Malo poklikam na SKB.netu in je depozit vezan
smile-1.gif


Vcasih je bilo potrebno stati na salterju, da so na pisalni stroj natipkali pogodbo, jo podpisati in potem si dobil en izvod zase (GB in SKB).

Enako jaz.
 

dejan001

Pripravnik
3. sep 2007
363
0
16
aha...
sicer se mi glede na stvari, ki so se že dogajale v zvezi z bančnim poslvoanjem, to ne zdi najbolj varno
 

Robbit

Fizikalc
26. jul 2007
2.209
20
38
Jaz tud vezave delam preko neta. Knjižice za en depozit tudi ni za pričakovat, ponavadi si knjižico dobil bolj za varčevalne račune, zdej so tud knjižice zamenjale kartice.
 

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.396
485
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Jaz depozite zadnje čase sklepam prek Klika. Domov dobim potem pogodbo. Pri kliku imaš na voljo izbiro načina pošiljanja pogodbe. Lahko izbiraš med navadno in priporočeno pošto.

Na sami banki pa je pri NLB-ju postopek tak, da prideš na šalter kjer delajo račune, ... Tam rečeš, da bi sklenil depozit, poveš koliko denarja, daš kartico od OR, in podpišeš. Štempla pa na pogodbah ni je pa podpis uslužbenke. Denar po preteku vezave dobiš nakazan na OR.

Vsaj pri NLB-ju denar ni na tvojem OR ali pa VR, ampak na posebnem depozitnem računu.

Knjižica je pri NLB možna pri varčevalnem računu, kjer imaš na izbiro knjižico ali identifikacijski kartonček. S tem, da pri knjižici ni možnosti elektronskega poslovanja prek klika.