Dell madnarodna garancijo

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Zanima me, če ima kdo praktične izkušnje z nakupom Dell laptopa v tujini (konkretno XPS 13) in kako je z garancijo.
Ali je granacija mednarodna in če so kakšne težave z uveljavljanjem pri nas. Gledam na alternate.de, kjer so cene še posebaj akcijskih 2019 modelov konkretno nižje kot pri nas.
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.959
803
113
tudi mene zanima.. gledam G7.. pa je v nemciji cca 300€ cenej kot pri nas.. s tem, da na njihovih oglasih pise 1 leto.. na nasih pa 3 leta (1 baterija).
 

scmoky

Pripravnik
11. dec 2007
186
10
18
Štajerska metropola
Gre ja, napiši samo katero garancijo ima sem da vidimo če ima pro support ? Jaz sem načeloma precisione jemal iz tujine in sem normalno tukaj servisiral če je šlo kaj narobe.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Na kaj pa je treba bit pozorn? Gledam konkretno tole, nisem zasledil nič detajlnega glede garancije, po mailu so mi samo povedali, da naj bi veljala 2 leti. Mi je pa čudno, ker imajo opcijo podaljšanja na 2/3/4 leta, čeprav čist možnot da je generična.
 

scmoky

Pripravnik
11. dec 2007
186
10
18
Štajerska metropola
Nevem kakšno ima garancijo. recimo jaz imam takole napisano. Je pa tole 3 letna, lahko pa dokupiš do 5.

NBD ProSupport
Onsite Service After Remote Diagnosis
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.959
803
113
Na kaj pa je treba bit pozorn? Gledam konkretno tole, nisem zasledil nič detajlnega glede garancije, po mailu so mi samo povedali, da naj bi veljala 2 leti. Mi je pa čudno, ker imajo opcijo podaljšanja na 2/3/4 leta, čeprav čist možnot da je generična.

če se ti tam kaj "zakomplicira" - ga imajo tudi tukaj
preverjena trgovina - bp opravili kar nekaj nakupov.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Naj bi se dalo narest service tag transfer na slovensko regijo tukaj, ampak probat itak ne moreš preden imaš laptop dejansko v rokah. Je kdo že prenašal na ta način za nov laptop kupljen v tujini?.
 

scmoky

Pripravnik
11. dec 2007
186
10
18
Štajerska metropola
najboljše da pokličeš na uradni dell servis pri nas... Jaz tega nisem rabil delat. Sem samo poklical podporo, te vežejo nekam v romunijo imajo klicni center, pob na drugi strani govori slovensko, se zmenita kaj je narobe, on odpre ticket, naslednji dan je servisers z deli pri tebi zamenja in je to to. Jaz imam res super izkušnje z njimi že večkrat, tak da bom še vzel della. Je pa res da je fajn če je NBD Prosupport.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Na servisu so mi dali link, naj prenesem pa bodo probali :) Samo brez laptopa v rokah težko probam. Hvala za info iz prve roke, ampak tale nažalost izgleda da nima Pro Supporta.

Zaenkrat še malo preverjam aleternative pri nas, ampak vse kar najdem ali je precej dražje ali ni za dobit v nekem doglednem času ali pa mi izdalava ne deluje na nivoju, tako da me razen dileme z garancijo še vedno najbolj vleče k tej nemški varianti glede na potrebe za osebo, za katero bo laptop (čeprav so spec skoraj overkill).
 

scmoky

Pripravnik
11. dec 2007
186
10
18
Štajerska metropola
Keri servis si pisal? Me čudi da nima pro, ker jaz sem pri latitude seriji imel, tole je pa XPS. Naj ti dajo service tag iz trgovine da vidiš kakšna je garancija.
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.427
858
113
Na servisu so mi dali link, naj prenesem pa bodo probali :) Samo brez laptopa v rokah težko probam. Hvala za info iz prve roke, ampak tale nažalost izgleda da nima Pro Supporta.

Zaenkrat še malo preverjam aleternative pri nas, ampak vse kar najdem ali je precej dražje ali ni za dobit v nekem doglednem času ali pa mi izdalava ne deluje na nivoju, tako da me razen dileme z garancijo še vedno najbolj vleče k tej nemški varianti glede na potrebe za osebo, za katero bo laptop (čeprav so spec skoraj overkill).
Tule je navedeno, da ima 1 leto prosupporta

1 leto premium supporta

 

kajote

Fizikalc
11. dec 2007
368
162
43
jaz sem servisiral pri Alternate.de /pošiljal v DE (mislim, da celo na njihove stroške) in ni bilo nobenih problemov. poštno pošlješ pač v DE namesto v LJ... tako, da...
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Sem preveril še glede prenosa s tistim linkom na alternate supportu pa pravijo:
Unfortunately it is not possible. We need the goods here in Germany to send them to the manufacturer here as we are the intermediate supplier and are contractually processed to do so. Unfortunalety we have to take these steps and hope for your understanding.
Tako da očitno hočejo da pošlješ tja. Čeprav v končni fazi, če se da garancijo za rabljen laptop na ta način prenest, ne vem za kaj ne bi mogel za novega.

Sej bi vzel pri nas, ampak je isti config v črni barvi (pa bi raje rose gold, ker bo za pripadnico nežnejšega spola) pri mimovrste 2300€ (vs 1300 na alternate in celo uradni nemški dell.com strani) sicer z W10Pro namesto home ampak vseeno.... Na ideo je cenejši, ampak še vedno precej več kot v DE, tako da pri tej ceni nekako izpade iz izbora.