Delavska hranilnica

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik 3287
  • Začetni datum

JakeOnBreak

Majstr
18. jun 2012
730
296
63
Na voljo samo za Android 5.0+? A obstaja še kak telefon na trgu ki ima trenutno nižji Android? Drugače pa lepo da razvijajo svoje storitve. Če bi bilo s tem moč dvigovati keš na bankomatu bi pa bila zmagovalna, potem pa sploh ne bi rabil več kartice...
V tujini (Španija) sem ponekod že videl brezstične bankomate, kjer lahko dviguješ gotovino brezstično. Verjetno (upam da) ne bo trajalo predolgo, predno se prvi pojavijo tudi v Sloveniji
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.352
5.395
113
pa je zaradi varnostnega vidika ali se enostavno več ne splača za tistih par ljudi, ki to furajo to razvijati. ker če se zadovoljni s tem, najbrž niti niso neki interesenti za poganjanje teh aplikacij. da pa ti reče da dela na ICSu, moraš pa najbrž tudi kaj malega potestirati
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.352
5.395
113
petrol na Laborah (Kranj) ga ima sigurno ima. ajd, 99%, da sem tako dvigovala denar. Pa še ene par sem jih videla, pa se ne spomnim kje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: JakeOnBreak

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.955
3.250
113
V tujini (Španija) sem ponekod že videl brezstične bankomate, kjer lahko dviguješ gotovino brezstično. Verjetno (upam da) ne bo trajalo predolgo, predno se prvi pojavijo tudi v Sloveniji
Hodi po Sloveniji ne vidi nič, gre enkrat v Španijo pa se mu svet odpre...

Denar lahko na izbranih NLB Bankomatih s svojimi brezstičnimi karticami dvignete tudi tako, da kartico le prislonite na označeno mesto - znak NFC. Trenutno vam dvig gotovine, s pomočjo NFC tehnologije oziroma brez da kartico vstavite v režo bankomata, zagotavljamo že na 255 lokacijah po vsej Sloveniji. 145 brezstičnih (NFC) bankomatov omogoča dvig gotovine z mobilno denarnico NLB Pay!

 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Kaj so pri DH računih za fizične osebe s 1.5.2021 uvedli provizijo za dvige na bankomatih drugih bank?
0,45eur so mi zaračunali za dvig na bankomatu NKBM, prej je bilo brezplačno.
Sem pregledal obvestila, pa se od 1.5. res nekatere storitve zaračunavajo ali pa dvigajo cene, ampak nikjer pa nič o dvigih na bankomatu. :bonk:
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
DH je že daleč od tega, kar je bila včasih. Počasi postaja isto sranje kot vse ostalo. Škoda.
Res je. Imam pri njih osebni in poslovni račun in je v zadnjih 2 letih postalo poden. Prej sem jih hvalil, sedaj sem razočaran, sploh sedaj v teh corona časih so postali totalno neodzivni. Cene pa se mi zdi, da tudi že vsaka 2 meseca spreminjajo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Kaj so pri DH računih za fizične osebe s 1.5.2021 uvedli provizijo za dvige na bankomatih drugih bank?
0,45eur so mi zaračunali za dvig na bankomatu NKBM, prej je bilo brezplačno.
Sem pregledal obvestila, pa se od 1.5. res nekatere storitve zaračunavajo ali pa dvigajo cene, ampak nikjer pa nič o dvigih na bankomatu. :bonk:
Jaz sem 3.5.2021 dvignil denar na ATM, ki ne spada v skupino DH, pa mi niso zaračunali provizije.
DH ima pravilo, da so samo 3 dvigi na "najemnih" ATM (v enem mesecu) brezplačni, potem pa se zaračuna provizija - ampak to verjetno že veš.
Se je pa zvišala provizija za plačilo položnic (in 0,29 na 0,34€).
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Jaz sem 3.5.2021 dvignil denar na ATM, ki ne spada v skupino DH, pa mi niso zaračunali provizije.
DH ima pravilo, da so samo 3 dvigi na "najemnih" ATM (v enem mesecu) brezplačni, potem pa se zaračuna provizija - ampak to verjetno že veš.
Se je pa zvišala provizija za plačilo položnic (in 0,29 na 0,34€).
Vem ja. Do sedaj sem imel 3 dvige brezplačno, sedaj so mi že prvi dvig 1.maja zaračunali. 3.maja sem v spletni banki poslal vprašanje, zakaj zaračunano, pa prošnjo da mi dvignejo limit dviga na bankomatih, po 10 dneh nobenega odgovora ali pojasnila.
V ponedeljek pa recimo ni delala spletna banka cel dan (nisem prejel smsa za prijavo). Klical na support ene 10x, zvonilo v prazno, po par zvonjenjih vrglo ven.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.159
2.256
113
Tudi na firmah so začeli računati provizijo na prilive. Pokličem na banko in me je takoj zaključila s podatkom da oni to kot zadnji uvajajo. Drži, postali so sranje, sumim pa da so ostali postali še večje sranje kot so bili ali? Imamo kakšno alternativo? Imamo pri njih tri osebne račune, enega s.p. ter dva d.o.o.
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Spoštovani komitenti,


obveščamo vas, da s 1. 8. 2021 stopi v veljavo nova Tarifa za fizične osebe Delavske hranilnice d.d. Ljubljana. Z novo tarifo hranilnica uvaja nadomestilo za visoka stanja sredstev pri hranilnici.

Nadomestilo za visoka stanja znaša 0,04 % mesečno, v obračun pa so zajeta dnevna stanja v EUR na osebnih računih, varčevalno-hranilnih knjižicah ter stanja na rentnih varčevanjih, obročnih varčevanjih, pokojninskih varčevanjih in depozitih. Pri rentnih, obročnih in pokojninskih varčevanjih ter depozitih se upoštevajo pogodbe, sklenjene od 1. 6. 2021 dalje. Nadomestilo se zaračuna mesečno, za dnevna skupna stanja, ki presegajo znesek 150.000 EUR.

Z uvedbo nadomestila za visoka stanja se spreminjajo tudi Splošni pogoji za vodenje transakcijskega računa in opravljanje plačilnih storitev za potrošnike ter Splošni pogoji za poslovanje z varčevalnimi knjižicami.

Napoved sprememb tarife si lahko ogledate tukaj oziroma v poslovalnicah hranilnice.


Delavska hranilnica d.d. Ljubljana