(Delavska hranilnica) Maestro debetna kartica (že brezstična) vs. "nova" Mastercard debetna kartica - prednosti slednje?

wildude

Fizikalc
24. jun 2008
1.556
28
48
Torej,

ker v VALÚ s svoje Maestro kartice nisem mogel prenesti denarja, javljalo mi je napačno vrsto kartice, sem se pri DH pozanimal, kaj bi lahko bilo narobe.
Obveščen sem bil, da Maestro kartica ni aktivirana za spletne nakupe; pri vezavi na Paypal sem jo sicer pri plačevanju vedno lahko uporabil.
Seznanjen sem bil, da mi na Maestro lahko aktivirajo spletno plačevanje, a hkrati tudi, da nudijo novo Mastercard debetno kartico (Mastercard kreditno z odloženim plačilom že imam).

Kaj je v praksi prednost Mastercard debetne kartice pred Maestro debetno kartico? Sem si prebral opis za Mastercard, pa nisem zaznal, da bi pri Maestro kaj pogrešal.

Lp.
 

wildude

Fizikalc
24. jun 2008
1.556
28
48
OK, eno "slabost" Maestro sem našel. V Mbills z nje ne moreš prenakazati denarja.
 

wildude

Fizikalc
24. jun 2008
1.556
28
48
Saj Delavska hranilnica je tudi prešla na Mastercard.
A ker imam Maestro veljavno še več kot tri leta, se poraja vprašanje, ali je v prejšnjem postu omenjena pomanjkljivost zadosten razlog za prehod na Mastercard. Poleg tega predčasna zamenjava kartice stane malce več.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Druge banke so kartice večinoma zamenjale brezplačno vsem komitentom ne glede veljavnost obstoječih Maestro kartic.

Glavna prednost je to, da je globalno MasterCard boljše sprejet kot pa Maestro. Še posebaj pa za spletna plačila, kar Maestro sicer teoretično omogoča, ampak ga marsikje ne sprejemajo. Jaz sicer ne bi dajal številke kartice mojega primarnega TRR kar tako na okoli (v ta namen uporabljam uglavnem Revolut bodisi običajne virtualne kartice za razne naročnine in pa disposable za enkratna plačila) , je pa super, ker lahko povežem na Curve (in uporabljem Apple Pay/Garmin Pay direktno) kar z Maestro ne gre in enostavno top-upam Revolut. Z Maestro sem moral čisto za vsak top-up it čez secure 3D proceduro (in še to je Sberbank omogočal samo s tistim fizičnim "kalkulatorjem" oz OTP čitalcem), medtem ko za MasterCard samo parkrat na novi napravi (pa še to lepo z žetonom v mobilni aplikaciji, ki jo imam za razliko od tistega fizičnega OTP čitalca vedno pri roki). Meni je to pravzaprav največja razlika, da dela Secure3D z mobilnim žetonom in ni več potrebe po OTP čitalcu, ampak to je specifika Sberbanka.

Če ne vidiš potrebe in bi moral menjavo plačat, pač ne menjaj.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Saj Delavska hranilnica je tudi prešla na Mastercard.
A ker imam Maestro veljavno še več kot tri leta, se poraja vprašanje, ali je v prejšnjem postu omenjena pomanjkljivost zadosten razlog za prehod na Mastercard. Poleg tega predčasna zamenjava kartice stane malce več.

Po ceniku DH stane predcasna zamenjava kartice celo premozenje :) ...

https___www_delavska-hranilnica_si_documents_delavska-hranilnica_dokumenti_tarifa_obrestne_pogoji_Tarifa_Fizicne-osebe_24AF6443.png


Drugace pa poklici na banko in vprasaj... mogoce je pa menjava iz Maestro na Mastercard brezplacna... Kot so ze drugi pisali, so druge banke same brezplacno poslale novo kartico, ko so sli iz Maestro na Mastercard ali Viso ...
 

wildude

Fizikalc
24. jun 2008
1.556
28
48
OK, sarkazem, super, ni problema. :)
A če je banki v interesu, da čimveč ljudi uporablja Mastercard, zakaj potlej plačilo?
Pri DH zamenjava ni brezplačna - v privat odgovoru mi je bilo omenjeno, da bi moral ob naročilu plačati njeno izdajo.
 

c0ck4m0u53

Zelenc'
19. dec 2016
8
1
3
Če gledamo generalno je več sitnosti z Maestro karticami, ker niso tako široko sprejete po svetu in na spletu, kjer prednjačijo MC in Visa. Edina izjema, ki mi pade na pamet je trenutno Nizozemska, kjer menda v določenih trgovinah ne podpirajo niti MC niti Vise in lahko plačaš zgolj z Maestro ali gotovino.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Pri Revolutu več ni mogoče dobiti prve fizične kartice brezplačno. Ta sedaj stane 5,99 eur.

Tudi pri Curve sedaj fizične kartice računajo.

Curve se vedno pise, da jo posljejo brezplacno >>https://www.curve.com/en/p/blue


EF1288D6-D5C3-4D4C-AEB1-044172350D7C.jpeg


Za Revolut se pa tudi pomoje se da, ce dobis invite... moram pogledat v aplikaciji...

Edit: Kolikor vidim, je se vedno free....

 
Nazadnje urejeno:

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.468
804
113
Če gledamo generalno je več sitnosti z Maestro karticami, ker niso tako široko sprejete po svetu in na spletu, kjer prednjačijo MC in Visa. Edina izjema, ki mi pade na pamet je trenutno Nizozemska, kjer menda v določenih trgovinah ne podpirajo niti MC niti Vise in lahko plačaš zgolj z Maestro ali gotovino.
V Švici ponekod vzamejo samo Maestro, ali pa celo samo Maestro od Poštne banke. Pa keš seveda.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.958
321
83
www.svetidej.com
Mislim, da so se z razlogom odločili za Maestro kartice v Sloveniji.

Zakaj? Verjetno da otežijo odtekanje (prenos) denarja fintechom... Druge ideje nimam.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113

Dali so ti možnost, da ti omogočijo spletne nakupe na meastru, ki pa so po defaultu sicer onemogočeni. Zdaj hočeš pa zastonj mastercard, ker ga imaš pol lahko za mbills. Zdaj pa še reči, da slednjega sploh ne uporabljaš. Jaz ti iz principa ne bi šenkala nič, če je že treba za vsako običajno stvar ven principe vleči.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: BigPoppa