DEBITEL TEŽAVE!!!

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik 1980 pravi:

hysterical-1.gif
ne vem, kaj je za vas Ljubljana, sem uporabnik Tušmobil-a v Lj. že četrto leto zaporedoma od tega dve leti brez kakršnihkoli težav s povezovanjem ali uporabo storitev, če odštejem, kakšne nadgradnje ali pa izpade, tako da me res zanima, kje točno je ta lokacija, kjer se pojavljajo težave, katere opisuješ.

Na forumu ne vem, kdaj sem nazadnje opazil ali prebral, da ima kdo težave z omrežjem na Tušmobil-u medtem ko na Simobilu, vsak drug dan skoraj.
Ja, samo tam se tudi pogosto oglasi nekdo, ki mu "nikoli v 10-ih letih še enkrat ni prekinili ali bil nedosegljiv"
wink-1.gif


ghibli, če ne moreš porabiti zakupljenih količin, jih ne plačaj: manjši znesek na položnici plus reklamacija z obrazložitvijo.
 

Earnhardt

Fizikalc
18. avg 2007
1.352
0
36
Nekaj let (beri med 7-10) je bila neka "štala" z nekim alpinistom ali nekaj podobnega, ki je sel v latinsko ameriko in ker se mu je nekaj zgodilo, je precej klical v Slovenijo. Ker se je poraba bistveno razlikovala od povprecne mesecne porabe, so mu pri Debitelu blokirali stevilko. Seveda so ga spravili v nezavidljiv polozaj. Celo po TV je bilo.

Sam osebno sicer nikoli nisem imel negativnih izkusenj. Njihov narocnik sem (najprej kot fizicna, sedaj kot pravna oseba) od januarja 2000, hkrati pa tudi narocnik simobila.

Kaksen je pa bil znesek porabe v tujini? Kolegici so cca 7 let nazaj pri Mobitelu zablokirali odhodne klice, ko je bila 14 dni na Ceskem in zahtevali takojsnje placilo 50% racuna. Je bila pravna oseba in seveda racuna ni mogla kar tako poravnati iz tuje drzave. Internetne banke ni imela s s seboj, ravno tako ne prenosnika
wink-1.gif
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Citat:
Uporabnik 1980 pravi:

hysterical-1.gif
ne vem, kaj je za vas Ljubljana, sem uporabnik Tušmobil-a v Lj. že četrto leto zaporedoma od tega dve leti brez kakršnihkoli težav s povezovanjem ali uporabo storitev, če odštejem, kakšne nadgradnje ali pa izpade, tako da me res zanima, kje točno je ta lokacija, kjer se pojavljajo težave, katere opisuješ.

Na forumu ne vem, kdaj sem nazadnje opazil ali prebral, da ima kdo težave z omrežjem na Tušmobil-u medtem ko na Simobilu, vsak drug dan skoraj.
Ja, samo tam se tudi pogosto oglasi nekdo, ki mu "nikoli v 10-ih letih še enkrat ni prekinili ali bil nedosegljiv"
wink-1.gif


ghibli, če ne moreš porabiti zakupljenih količin, jih ne plačaj: manjši znesek na položnici plus reklamacija z obrazložitvijo.

To sem tudi mislil narediti
wink-1.gif

Veeno hvala na predlogu ker ta del mene najbolj moti
v celi zgodbi.
 

Dr_Strangelove

Fizikalc
1. nov 2007
3.073
2
36
www.pentagon.gov
Citat:
Uporabnik Earnhardt pravi:
Nekaj let (beri med 7-10) je bila neka "štala" z nekim alpinistom ali nekaj podobnega, ki je sel v latinsko ameriko in ker se mu je nekaj zgodilo, je precej klical v Slovenijo. Ker se je poraba bistveno razlikovala od povprecne mesecne porabe, so mu pri Debitelu blokirali stevilko. Seveda so ga spravili v nezavidljiv polozaj. Celo po TV je bilo.

Sam osebno sicer nikoli nisem imel negativnih izkusenj. Njihov narocnik sem (najprej kot fizicna, sedaj kot pravna oseba) od januarja 2000, hkrati pa tudi narocnik simobila.

Kaksen je pa bil znesek porabe v tujini? Kolegici so cca 7 let nazaj pri Mobitelu zablokirali odhodne klice, ko je bila 14 dni na Ceskem in zahtevali takojsnje placilo 50% racuna. Je bila pravna oseba in seveda racuna ni mogla kar tako poravnati iz tuje drzave. Internetne banke ni imela s s seboj, ravno tako ne prenosnika
wink-1.gif


Nič nenavadnega. Recimo ameriški operaterji dovolijo mednarodno gostovanje samo, če si plačal varščino ali pa imaš predavtorizirano kreditno kartico, da lahko skinejo denar z nje, kadarkoli se jim smrkne.

Sicer pa dajmo si pogledat. Cajti so jebeni, operaterji se jebajo z neplačniki. Debitel je verjetno v veliki krizi in so tam še toliko večji pritiski na take malenkosti, kot je visoka poraba v tujini. In ker je slednja za njih čisti strošek, oz. imajo maržo minimalno, pač udarijo blokade ob najmanjšem sumu povišane porabe.
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.608
94
48
Citat:
Uporabnik ghibli pravi:
Sem naročnik MojD paketa pri Debitelu in imam 500 minut za klice v vsa slovenska omrežja za 23€ ter 100 SMS za 5€ kar znese 28€. Paket niti ni toliko poceni če ga primerjam s paketom od Simobila "Preprosto zame" za 19,90€ dobiš 999minut klicev v vsa slovenska omrežja, 999 SMS ali MMS ter 999MB prenosa podatkov.
Kljub vsemu ustrajam pri temu zaradi omrežja itn.
Težava je naslednja:
Zaradi poslov sem pogosto v tujini in račun zelo hitro zraste do 50€. Na Debitelu se je oseba po imenu [ime odstranjeno zaradi varovanja osebnih podatkov] odločila da mi bi izklopila izhodne klice ko poraba doseže 50€. Seveda brez posebnih opozoril!
Kljub rednemu plačevanju računov! Po vrnitvi iz tujine ne morem porabiti niti zakupljenih minut in smsov ker se je "ona" tako odločila.
Težavo nebi niti toliko naglasil če se to nebi zgodilo že tretjič. Dvakrat se je zgodilo med počitnicami in mi je bilo vseeno zdaj pa ne ker številko rabim poslovno.
Danes sem bil na Železni cesti in so ustrajno ponavljali naj napišem pritožbo ter da mi bodo odgovorili. Ker nisem naivnež in ker vem kako se te "pritožbe" rešujejo sem od osebe ([ime odstranjeno zaradi varovanja osebnih podatkov]) ki so jo poklicali dol na šalter zahteval naj mi podpiše izjavo po kateri ne dovolijo porabe niti zakupljenih minut in sms zaradi presežene porabe 50€, ki jo btw nisem osebno zahteval pri sklenitvi pogodbe.
Seveda tega ni želela narediti in se je začelo klasično prepucavanje.
Ona tisto kar so jo naučili na seminarjih o "kriznih situacijah in težavnih strankah" jaz pa samo da želim povrnjen tist del denarja, ki ga zaradi njihovih "pravil" ne morem porabiti moram ga pa plačati.
Ker sem prepričan da gre za navadno krajo-goljufijo zadevo mislim izpeljati do konca.
To pomeni da bom angažiral vse možne inštitucije naj ocenijo ta enostranski postopek in ga
po potrebi ustrezno kaznujejo in preprečijo za naprej. Moje mnenje je da če nekaj plačaš to
enostavno moraš dobiti!

Zanima me ali ima še nekdo iz foruma takšne izkušnje na Debitelu?

Kaj še čakaš ??? Stran !!!
uf-1.gif
 

Earnhardt

Fizikalc
18. avg 2007
1.352
0
36
Po letnih porocilih sodec Debitel ni v nobeni krizi
smile-1.gif


Je pa od vedno trdo delal z neplacniki. Spomnim se postov, ko so doloceni osebki zeleli k Debitelu z Mobitela, pa jih je Debitel zavrnil, ker so imeli na Mobitelu neplacane racune (se pred uvedbo prenosa stevilk).

Sedaj so se pa zaceli otepati tudi narocnikov
wink-1.gif
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik Schumi pravi:
Jaz osebno sem imel v Kosezah težave s s!. Kolega se vozi na relaciji Borovnica, Škofljica, LJ, LJ Dravlje in praktično vsakič, ko se pogovarjava, ga vrže ven. V 90%. Če to ni problem potem pa ne vem kaj je. Še sam *****, da mu je žal, čaka, da mu poteče aneks.

Mene je en tip klicu z 070 stevilke v ljubljani na mobitelovem omrezju, 6x in vedno tisina, potem je pa v 7 slo