Dashcam - opcija da se polni in deluje preko USB

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Potrebujem neko pocensko kamero za v avto, želim pa, da bi se polnila in hkrati delovala preko USB...neko kitajsko sranje sedaj že imam, ampak, ko jo priklopiš na USB ne dela. Rad bi, da bi kamero priklopo na powerbank preko USB in da bi mi recimo lahko snemalo dogajanje ponoči, tam nekje do 10-8 ur. V avtu se mi 12v cigaretni priključki avtomatkos vgasnejo po nekem kratkem času.

itaq rabim jo zaradi kretenov, ki so iz brusenja kljucev na mojih avtih, sedaj začeli lomiti še brisalce, verjetno pa lahko v kratkem pričakujem še kako luknjanje gum....

dal bi nekje tam do 60 €

recimo kaj takega sem mi zdi kr OK

http://www.ebay.de/itm/Auto-DV...=item5661b5ff6d
 
Nazadnje urejeno:

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.730
113
+1

Zaradi mene se lahko napaja iz cigaretnega vtiča, samo da mi posname recimo 24h videa na sd kartico. Pa da je čimbolj širok kot. Dovolj bo 5fps recimo. Samo da posnamem kretene, ki ne znajo parkirat in take, ki premalo cenijo tujo lastnino.
 

laibach123

Pripravnik
18. mar 2012
217
0
16

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.754
113
pri taščici
Kamera porabi da sprazne soliden aku na solidnem avtu (urejen vžig pozimi) preko noči?
Kaj pa če ti nek štromar naredi (dodatni) vžigalnik na stalni štrom.
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik laibach123 pravi:
Kamer imaš na trgu malo morje...malo si poglej linka, da vidis katera kamera ti najbolj ustreza...
http://www.techmoan.com/guide-to-dashcams/
http://www.carcamcentral.com/reviews/dash-car-camera-guide-buyers

Predlagam pa, da glede na to, da boš snemal čez celo noč ob ugasnjenem avtu, da priklopiš kamero na to zadevo:
http://www.blackvue.co.uk/inde...ntroller-detail

je drago (kot vse od blackvue) ampak vsekakor bolje to kot pa npr. pozimi ostat z praznim aku.

mislim da za akumulator ni problema ce zadeva laufa celo noc, ker to ne tere prakticno nic...imam pa problem, ker mi cigaretni priključki ne delajo brez kontakta. oziroma delajo samo kakih 10 minut
 

TGV

Fizikalc
2. okt 2007
726
106
43
Imam podobno situacijo, oz. še hujšo - meni cigaretni priključek dela samo ko motor teče.
Mi pa dela stalno USB na radijskem sprejemniku.
 

B81

22. jul 2007
34.259
8.812
113
Ponoci je neuporabno v temi.
Resno. Ce je avto pod lucjo, ajde, drugace brezveze. Podnevi je pa dobra slika...videibse shranjujejo po fifo sistemu.
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
Ponoci je neuporabno v temi.
Resno. Ce je avto pod lucjo, ajde, drugace brezveze. Podnevi je pa dobra slika...videibse shranjujejo po fifo sistemu.

ne ni cista tema, je v odprti garazi kjer so luci, ne bas neke hude lampe, ampak ni tezka tema.
 

frisk

Pripravnik
25. sep 2007
735
18
18
Domžale
Za čez noč ne rabiš linearnega videa ampak a) timelapse, torej da posname slikco vsake pol sekunde, sekundo oz po želji, ali pa b) kamero s senzorjem gibanja (v kolikor ne gre za zelo prometno garažo), ki začne snemati, ko nekdo motovili okrog avta.

Čeprav izkušnje uporabnikov pravijo, da iz avta ven falota le redko v redu posnameš.

Druga težava je, ker za dobro sliko v slabi svetlobi rabiš dobro lečo, te pa na kameri za 50-60€ ne boš našel.
Če bi vseeno rad poskusil srečo, malo preglej tole stran: Dashcamtalk.
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik frisk pravi:
Za čez noč ne rabiš linearnega videa ampak a) timelapse, torej da posname slikco vsake pol sekunde, sekundo oz po želji, ali pa b) kamero s senzorjem gibanja (v kolikor ne gre za zelo prometno garažo), ki začne snemati, ko nekdo motovili okrog avta.

Čeprav izkušnje uporabnikov pravijo, da iz avta ven falota le redko v redu posnameš.

Druga težava je, ker za dobro sliko v slabi svetlobi rabiš dobro lečo, te pa na kameri za 50-60€ ne boš našel.
Če bi vseeno rad poskusil srečo, malo preglej tole stran: Dashcamtalk.

Sem ze gledal tale njegov test in je malo bolj tak. Doma imam ze kamero pocensko, s katero sem ze dobil enega neprisiprava, vendar imam sedaj problem na drugem avtu, kjer mi ne dela vricnica cel cas. Zato mi je najbolj vazen usb priklop. Ker je avto v isvetljeni garaZi, skoraj ni tak bistven nocni performance. In senzor ne pride v postev, ker se vklaplja prepozno in preblizu. Tak da morem skoz snemat
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik frisk pravi:
Za čez noč ne rabiš linearnega videa ampak a) timelapse, torej da posname slikco vsake pol sekunde, sekundo oz po želji, ali pa b) kamero s senzorjem gibanja (v kolikor ne gre za zelo prometno garažo), ki začne snemati, ko nekdo motovili okrog avta.

Čeprav izkušnje uporabnikov pravijo, da iz avta ven falota le redko v redu posnameš.

Druga težava je, ker za dobro sliko v slabi svetlobi rabiš dobro lečo, te pa na kameri za 50-60€ ne boš našel.
Če bi vseeno rad poskusil srečo, malo preglej tole stran: Dashcamtalk.


sem sedaj malo studiral in ugotovil, da je najbolje da nabavim nekaj http://www.egazz4x4.com/akumulatorji-in-polnilci/46-zaganjalnik-startgo-1600.html in priklopim mojo staro kamero gor, ki se na zalost ne polni preko USB...

ima kdo kako drugo idejo za kaksen powertank z 12v vticnico?
 
22. jul 2007
12.690
1.257
113
123
klik čez dan se polni v temi deluje
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:
klik čez dan se polni v temi deluje
wink-1.gif

hvala za predlog ampak jaz bi rabil nekaj takega z 12v cigaretnim priključkom, ker se moja kamera NE polni preko USB :D
 

laibach123

Pripravnik
18. mar 2012
217
0
16
kok se ti pa da kej posegat v avtomobil?...namreč bi se dal še kej tazga uporabit....
KLIK

Sam npr. sem uporabil tole... KLIK
Pač najdeš varovalko, ki je konstantno pod napetostjo(tudi ko je avto ugasnjen) in se priključiš gor.
Meni je to uspelo zelo lično narediti. Kamero se sploh ne vidi, da je v avtomobilu, kot tako kablov. So vsi skriti.
 

B81

22. jul 2007
34.259
8.812
113
Citat:
Uporabnik HEPAN pravi:
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
Ponoci je neuporabno v temi.
Resno. Ce je avto pod lucjo, ajde, drugace brezveze. Podnevi je pa dobra slika...videibse shranjujejo po fifo sistemu.

ne ni cista tema, je v odprti garazi kjer so luci, ne bas neke hude lampe, ampak ni tezka tema.

Podnevi je še kar, če je sonce, ponoči, ko svetijo le luči od avta, je neuporabno. V garaži bi verjetno blo ok. Zvok se sploh ne sliši, mogoče čist minimalno:

 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik HEPAN pravi:
...In senzor ne pride v postev, ker se vklaplja prepozno in preblizu. Tak da morem skoz snemat

Dobre avtokamere s senzorjem gibanja delujejo tako, da ves cas snemajo v buffer... in na kartico zapisujejo sele, ko zaznajo dogodek... in posnetek se zapise na kartico ze pol minute pred dogodkom ...
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik laibach123 pravi:
kok se ti pa da kej posegat v avtomobil?...namreč bi se dal še kej tazga uporabit....
KLIK

Sam npr. sem uporabil tole... KLIK
Pač najdeš varovalko, ki je konstantno pod napetostjo(tudi ko je avto ugasnjen) in se priključiš gor.
Meni je to uspelo zelo lično narediti. Kamero se sploh ne vidi, da je v avtomobilu, kot tako kablov. So vsi skriti.

je za razmislit ja :D ocitno bom mogo nekaj takega anredit al pa pac novo kamero kupit :D
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik HEPAN pravi:
...In senzor ne pride v postev, ker se vklaplja prepozno in preblizu. Tak da morem skoz snemat

Dobre avtokamere s senzorjem gibanja delujejo tako, da ves cas snemajo v buffer... in na kartico zapisujejo sele, ko zaznajo dogodek... in posnetek se zapise na kartico ze pol minute pred dogodkom ...

ja to vem ja :D samo mi za 1x se ni za 300 € kamere kupovat :D saj ce nebo slo drugace bom mogo tudi o tem razmislit :D

hvala za nasvete :D