Dash cam - spet

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Kako imate uporabniki kamer rešeno napajanje? Vam kabel dejansko visi od kamere do napajalnika, ali ste to rešili z avtoelektričarjem, ki je napajalni kabel skril pod "tapete"?
Je cisto enostavno vse skupaj dat za rob, potem pa zadaj za armaturo potegnes do nekega 12V napajanja, odvisno ali želiš da je stalno v standby ali pa samo med vožnjo.
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.972
5.180
113
Je cisto enostavno vse skupaj dat za rob, potem pa zadaj za armaturo potegnes do nekega 12V napajanja, odvisno ali želiš da je stalno v standby ali pa samo med vožnjo.

Jaz imam kar vezano na varovalko za brisalce in na pretvornik iz 12V na 5V. Ko dam kontakt, takrat tudi pride na napajanje. Za skriti kabel pa pogledaš na youtube kako ima tvoj avto pritrjene plastike, strop in razkoplješ doma.

 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.353
5.863
113
pri taščici
Kako imate uporabniki kamer rešeno napajanje? Vam kabel dejansko visi od kamere do napajalnika, ali ste to rešili z avtoelektričarjem, ki je napajalni kabel skril pod "tapete"?
Po stropu in stebričku do napajanja pri stikalu luči. Sem zaupal električarju, ker 1x sem kot mulc mal "posmodil" okol armature, ko avtoradiji še niso bili vse vezani s konektorji. .
 

elth

Pripravnik
20. avg 2007
416
24
18
Kavčke
Sam sem kupil namenski kit, saj kamero uporabljam v službenem vozilu in "čakanje" po varovalkah ne pride v poštev.
Ta set mi je ostal.
 

Priponke

  • tmp-1643802008648_1280x720.jpg
    tmp-1643802008648_1280x720.jpg
    53,1 KB · Ogledi: 141
  • Všeč mi je
Reactions: zakajaltersuxu

zakajaltersuxu

Fizikalc
19. jul 2007
1.587
85
48
Pozdravljeni,

na katerega porabnika priporočate vezavo avtokamere (pogoj: električni tok naj bo prisoten samo ko je avto vžgan ali je dan kontakt).

Hvala
 

Priponke

  • 418B17C5-0F40-4E00-8146-A7659B4FFA3D.jpeg
    418B17C5-0F40-4E00-8146-A7659B4FFA3D.jpeg
    63,7 KB · Ogledi: 140

zakajaltersuxu

Fizikalc
19. jul 2007
1.587
85
48
Za vžigalnike je vedno pod elektriko (pravkar stestirano).

Katero od teh bi izbrali?
- notranja osvetlitev
- media
- brisalci

(moram še preverit kako je z stalnostjo napetosti)
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.302
2.403
113
še v SLO - ampak komaj
Šajbenbrisarji nej - maš enak enak problem kot z žmigafci - dela, ne dela, dela, ne dela …

O kateri kameri je govora in ali se želi tudi “parkiranje” pokriti s snemanjem? Beri - ima to čudo kaki “pametni” dodatek za napajanje?
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.972
5.180
113
Šajbenbrisarji nej - maš enak enak problem kot z žmigafci - dela, ne dela, dela, ne dela …

O kateri kameri je govora in ali se želi tudi “parkiranje” pokriti s snemanjem? Beri - ima to čudo kaki “pametni” dodatek za napajanje?

Saj veš kaj je to rele? Pri vseh avtih katerim sem vezal (kamero, ledice ali zgolj polnilec za telefon) na brisalce ni nič preklapljalo.


Četudi ima "pametno" napajanje. Lahko vežeš enostavno na vedno aktivnih 12V (kot je on napisal na vžigalnik oz. ACC 12 vtikač). Kamera se bo sama od sebe ugasnila ko pade voltaža baterije pod neko vrednost. Večina parking kamer pa ima tako ali tako vgrajeno baterijo, katera tudi pozimi zdrži več kot 12ur.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.220
3.374
113
Vsi Alter elektro strokovnjaki talate nevarne nasvete naokoli. Poglej presek žičke na kameri in poglej kakšno varovalko imaš za vtičnico kamor bi prikljapljal kamero. V primeru kratkega stika, tista rahitična napajalna žica za kamero deluje v tem primeru kot vžigalnik za baklo. Sem v živo videl stopljene žice, pa je bila varovalka "samo" 10A.
Najbolje je vezat direkt na varovalko zelo nizke vrednosti.
 

Borg

Fizikalc
25. jun 2020
494
-540
28
Tukaj gor so res sami strokovnjaki, specialci za vse, sami teoretiki brez prakse.
Previsoka napestost ti skuri kable..., prenizka pa kamera ne bo delovala. Niso za brezveze zraven adapterji, vsaj pri kamerah proizvajalcev z imenom.
Specialci za vse, za vododvod, elektro, ni da ni, potem pa jok in stok.
Pelji nekemu avtoelektričarju pa mu dajte tistih 10-20€, da boš vsaj v miru spal, če tudi ti potem avto zagori, maš vsaj garancijo:valjamse:
 

mihagr

Pripravnik
25. avg 2007
393
23
18
Ljubljana
Strokovnjaki, ali pa ne, ampak tudi ti nimaš prav. Visoka napetost še nikoli ni skurila kablov, skuril jih je tok, ki je tekel po teh kablih.
Pa itak v avtu je najvišja napetost 13,4V.
 
  • Všeč mi je
Reactions: nemenabijat

Borg

Fizikalc
25. jun 2020
494
-540
28
Strokovnjaki, ali pa ne, ampak tudi ti nimaš prav. Visoka napetost še nikoli ni skurila kablov, skuril jih je tok, ki je tekel po teh kablih.
Pa itak v avtu je najvišja napetost 13,4V.
Dober no saj sem že povedal, nisem jaz štromar, navezal sem se na prejšni post. Ne me sedaj tepst za napačno izbiro besed ;)

Nima veze kaj ti naredi kratki stik ali skuri žice. Problem je, da ti skuri. Zato v takem primeru peljem do strokovnjaka, ki je za to usposobljen.
Kljub temu, da je bilo zvezano vse po predpisih, kamera ni delovala tako kot bi bilo treba. Zakaj?
Hint v prejšenem postu.
 

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
Kaj se trenutno splača kupiti, je kdo kupoval v zadnjem času?

Malo sem preletel teste, nekako gledam tole: https://www.aliexpress.com/item/329...o.store_pc_groupList.8148356.2.48912969HUmaJ3

Nočem zapraviti celega bogastva, po drugi strani pa tudi ne želim nekega klumpa. Sem imel že dve ceneni zadevi pa nisem bil zadovoljen. Nekje do max 100€, raje manj.

Sem potem vzel 70mai A500s. Prve tri dni je delala lepo, potem pa danes sredi vožnje začne težit da je SD kartica zanič. Potem se ni niti več prižgala. Zdajle doma sem dal noter drugo kartico, jo je prepoznalo, po kaki minuti pa zateži spet da je kartica zanič... Napiše: "Memory card damaged, please replace"
Vzamem kartico ven, kamera se sama ugasne, nato dam kartico spet noter in prižgem in dela normalno. Par minut, potem pa spet isto.

Sem dal noter novo SD kartico, kao namenjeno prav kameram (Kingston SDXC High Endurance 64GB). Ta je bla noter od ponedeljka do danes zjutraj ko je začelo se to dogajat. Ta kartica je kot kaže zdaj celo zanič, je nikakor ne spravim k sebi niti na PC-ju.

Vrnil na tovarniške nastavitve, isto. Prišla je s firmwareom 1.05, sem dal gor prek appa zadnjega, 1.07 in ista scena.
Je še mel kdo to kamero in podobne probleme?

edit: Tudi baterija je izgleda fuč, ker takoj ko ni na napajanju zateži da je prazna in se tudi kar hitro izklopi.
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.972
5.180
113
Sem jo imel, pa je delala brez težav. Tudi baterija je pozimi zunaj zdržala od 4 popoldan do 7 zjutraj v parkiriščnem načinu.

Vrni v garancijo.
 

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
The problem is the battery, could you check if the item can be repaired in the local store or not first? Please inform us how much the reparation will cost before you start to repair it. If the cost is acceptable, we will refund to you. We are sorry that we do not pay for the consulting fee. Sorry for the inconveniences have caused.

Tole so zdaj naumili na banggood. Kar ne verjamem da bi bila baterija krivec za zgoraj omenjene težave?