Dash cam - spet

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si



LTE povezava porabi toliko, kot jo uporabljas… Lahko jo namrec uporabljas tudi za HotSpot v avtu… Drugace pa je odvisno, koliko dostopas do nje…

Vstavljeno imam bob kartico in poraba za zadnje mesece je med 600 MB in 1 GB …

Koaksialni kabel za zadnjo kamero je dolg 6 metrov… ;)
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Kdo vam pa to vgradi? Jaz sem namrec na Mercedesu narocil tovarniski Dash cam zato, ker sem se bal, kdo bo to vgradil in potem, ce bo kaksna poraba napetosti 100 izgovorov na servisu, kdo je kriv.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Sam sem vgradil ...

Dodatno sem vzel se baterijo BlackVue Power Magic Battery Pack B-112, ki skrbi za to, da kamera snema tudi v "Parking mode" nacinu. Ta je v prtlazniku pod dnom in prikljucen preko 12V vticnice v prtljazniku in potem potegnjen kabel v pragovih naprej do prednje enote. Prvoten namen je bil, da bi prikljucil direktno na varovalke, pa nisem znbal razdreti sredinske konzole, ker so varovalke na levi pri voznikovih nogah ... Pa se nacrta nisem nasel, ker gre za prikljucnega hibrida in nacrt varovalk skrivajo in gre za dokaj nov model, kjer se ni na netu kaj dosti tovrstnih navodil (Mazda CX-60) :D ... No kasneje sem nasel... vendar potem nisem se predelovat se enkrat ... Razlika je edino to, da se parking mode vklopi po parih minutah mirovanja, ce bi bil prikljucen pa direktno na varovalke, pa bi se vklopil takoj, ko bi zaklenil avto ... Na tak nacin nisem nikjer posegal v instalacijo samega vozila ... le kable je bilo treba speljati, da se nikjer ne vidijo ... Battery Power pack se polni takrat, ko se vozim in naj bi se v eni uri napolnil (ce je prikljucen preko 12V vticnice) in tako lahko napaja kamero nekje okoli 12 ur brez da bi obremenjeval avtomobilski akumulator ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Vojnik

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.751
114
63
Original napajalni kabel, ki je priložen ima potem tri žice: 12V stalni +, 12V - in 12V preko kontakta. Imam prav?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Tukaj je navedeno, kaj je prilozeno kameri >> https://shop.blackvue.com/product/dr970x-2ch-lte-gl/


Notification_Center.png


Jaz imam sedaj priklopljeno s "Cigarette lighter power cable" v Power Magice Battery Pack...

Tukaj pa je navedeno, kaj je prilozeno Power Magic Battery Packu >> https://shop.blackvue.com/product/power-magic-battery-pack-b-112/

Notification_Center.png
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.751
114
63
Gledam kamero Viofo A139 pa ima začuda lečo na desni strani ohišja, kot bi bila narejena za avte z desnim volanom.
Te kamere ponavadi montiramo na desno stran ogledala, da ni preveč napoti vozniku.
Je zanimiva po specifikacijah, to pa je zame minus.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.983
113
EU
Potem obračaš glavo okrog kamere, da vidiš semafor na desnem drogu.
Meni je še ogledalo v napoto, ko moram biti na preži, kdaj bo rumena.
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.751
114
63
Po vsem iskanju in podatkih bom verjetno vzel 70mai A810
Novi model je zdaj v prednaročilu. Sem pred časom pomagal kolegu pri montaži starejšega modela A800, pa je prezadovoljen.
A810 bo imela z dodatnim kitom možnost LTE povezave. Glede na Cena/kvaliteta je po moje dobra izbira.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jest

Sky

Pripravnik
28. sep 2021
60
-49
8
Potem obračaš glavo okrog kamere, da vidiš semafor na desnem drogu.
Meni je še ogledalo v napoto, ko moram biti na preži, kdaj bo rumena.
Ne vem kam ti gledaš toda če te že moti pogled do semaforja potem moti na desni strani od ogledala. Ja če gledaš na semafor 1km stran.
Ja res najboljš da daš še ogledalo stran :bonk:
 

Sky

Pripravnik
28. sep 2021
60
-49
8
Po vsem iskanju in podatkih bom verjetno vzel 70mai A810
Novi model je zdaj v prednaročilu. Sem pred časom pomagal kolegu pri montaži starejšega modela A800, pa je prezadovoljen.
A810 bo imela z dodatnim kitom možnost LTE povezave. Glede na Cena/kvaliteta je po moje dobra izbira.
Sam imam še A500 pro plus in še vedno zelo zadovoljen s kakovostjo slike. Kaj je prednost LTEja?
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.751
114
63
Sam imam še A500 pro plus in še vedno zelo zadovoljen s kakovostjo slike. Kaj je prednost LTEja?
V primeru, da se vključi snemanje na parkingu (dogodek) dobiš obvestilo na telefon. Ali pa lahko pogledaš kamero v živo in pa tudi vidiš lokacijo avta.
 

Priponke

  • A810 4G - LTE connect.png
    A810 4G - LTE connect.png
    301,6 KB · Ogledi: 34

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.407
9.158
113
Zakaj je ta kamera v redu? koncept? Da gleda če ti kdo avto gleda? al imate res tolk pogosto "težave" v prometu ali na parkiriščih? Resno me zanima.

Izgleda drugače kul s temi "orig" pokrovi.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.309
2.277
113
Ko sem gledal tele predstavitvene videe, vsi ORG posnetki nekaj trzajo. Govorimo o FHD in 30 f/s
Kaj je skrivnost.? kako je pri vaših ORG posnetkih?
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.970
5.166
113
Zakaj je ta kamera v redu? koncept? Da gleda če ti kdo avto gleda? al imate res tolk pogosto "težave" v prometu ali na parkiriščih? Resno me zanima.

Da lahko pokažeš frendom kakšni bolniki se najdejo na cestah. Doživel že, da je master z kombijem hotel izriniti avto iz ceste, ker ga je ta prehiteval pri vključevanju iz dveh pasov v enega...

Javni parkingi so pa zgodba zase. Če dobiš na 7 dni starem avtu že fleko 10x10cm, rdeče barve na odbijaču in seveda nobenega listka si malo misliš svojega. Pri prodaji starega avta sem kar rekel, da za 50€ dobi zadnji odbijač na odpadu, ker je bil toliko obutan po par letih parkiranja pod blokom.
 
  • Haha
Reactions: sajkek