Dash cam - spet

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.885
810
113
A je kaj novega na tem področju?

Konkretno me zanima čim manjša kamera, ki NIMA displaya, čim manj gumbov,...
Torej nekaj kot black vue.
A je še kakšna s temi lastnostmi?

GPS na kameri.
A je to uporabno? Se lokacija/hitrost "zapeče" v film, ali so podatki kje posebej shranjeni?

Snemanje zvoka: je ta opcija kaj uporabna? Še za kaj drugega kot snemanje radia v avtu?

Vzvratna kamera: je smiselno ali samo hitreje kartico zapolni?

Stalna pripravljenost in snemanje nočnih tatov: koliko sprazni akumulator, če je zadeva občutljiva na tresljaje in vedno snema?

Kam se kamero običajno montira: gor, da dlje vidi, ali spodaj, da je bolj naprej?

Verjetno se jo montira na področje, ki ga brisalci brišejo?
Ali brisalci lahko motijo kamero? Recimo kakšen auto fokus, ko se brisalec zapelje mimo kamere?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.754
113
pri taščici
Bodi pozoren kako širok kot zajema. Širši ko je, bolj naprej lahko montiraš. Nekatera pa bi bilo najbolje montirat nekam na sredo stropa avta.
Nisme opazil da bi brisalec motil autofokus. Je pa res da imam poceni kamere z ekranom....

Res bi že lahko naredil ogledalo s kamero. Niti proizvajalci ga ne znajo ponuditi.Oziroma vsaj še nisem zasledil.
A ponuja kater proizvajelc dash camero?
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.711
4.198
113
Mene interesirata dva modela, ampak se še nisem odločil, želim da je čim manjša in neopazna,
pa seveda da so posnetki dobri in ugodna cena
rolleyes-1.gif


Viofo A119S V2

Mini 806
 

B81

22. jul 2007
34.260
8.812
113
Odloci se samo po YT videih. Ko pelje mimo avtov in ce das na pause in lahko preberes registrsko tablico, je kamera ok. Vecina jih je sicer polom.
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Garmini, a šele na posnetku, ki ga gledaš naknadno. Sproti ne kaže, razen če si v bližini radarja, ki je v bazi kamere.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.754
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:


Res bi že lahko naredil ogledalo s kamero.
saj lahko nabaviš

Mislil sem na proizvajalce avtomobilov, in ne kitajčke na ebayu, AE.
avti imajo že cel kup kamer danes, ne vem pa če kater proizvajalec avtomobilov ponuja med dodatno opremo dash camero. Mogoče to ponujajo v rusiji?!
Še usb priklope ponavadi dobiš nekje tam pri kolenu.... tako da moraš nov avto razkopavat da na neko pametno mesto priklopiš usb kabel.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
JADO D220 4.5' Touch Screen Car Dvr Full HD 1296P Car Mirror Camera Dual Lens Car Recorder Car Dvrs Registrar Dash cam

Ta bi bila glih zate..
wink-1.gif
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.711
4.198
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Lepo
še kdo
Shrani tudi morebitno nesrečo?

Problem se pojavi z državami kjer naj ne bi smel snemati okolice.... Avstrija, če stranka samo to v avto vgradi je njen problem,
če je to serijska oprema vozila in stranka nevede snema tam... to bi bil verjetno problem...
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.486
1.133
113
Citroenova deluje tako, da pritisneš gumb in snema 20sek. S tem je izključena možnost, da bi nevede snemal.

Citat:
single click for a still photo or a longer press for a video – limited to around 20sec, so you can’t film continuously
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.754
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik krko pravi:
Citroenova deluje tako, da pritisneš gumb in snema 20sek. S tem je izključena možnost, da bi nevede snemal.

Citat:
single click for a still photo or a longer press for a video – limited to around 20sec, so you can’t film continuously
Potem je to brez veze in to zame ni dash kamera. V kar sem tudi posumil ob tistem promo yt posnetku.

Glede opreme po drzavah. Kako to da zmorejo volan na desno postaviti za angleze. Ce jim eno ogledalo povzroca toliko sitnosti. Imajo pac ogledalo z in ogledalo brez dasha. V avstrijinpac tistega z dash pac ne bi mogel narociti. Kot ga ne mores z desnim volanom
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.846
1.244
113
Citat:
Uporabnik Garfildd pravi:
Mene interesirata dva modela, ampak se še nisem odločil, želim da je čim manjša in neopazna,
pa seveda da so posnetki dobri in ugodna cena
rolleyes-1.gif


Viofo A119S V2

Mini 806

Mini806 sem imel leto in pol preden je crknila. Občutljiva na vročino, priporočilo je, da jo poleti vsakič snameš preden greš iz avta. Posnetki so OK, funkcij ima pa tudi praktično vse.
Sedaj sem nabavil MiVue785 pa je kamera bistveno boljše izdelana kot Mini806, posnetki so tudi boljši, funkcije iste. Po izkušnjah kolega ni tako občutljiva na vročino in jo lahko imaš vedno gor na steklu, četudi žge sonce.
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Citat:
Uporabnik Garfildd pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Lepo
še kdo
Shrani tudi morebitno nesrečo?

Problem se pojavi z državami kjer naj ne bi smel snemati okolice.... Avstrija, če stranka samo to v avto vgradi je njen problem,
če je to serijska oprema vozila in stranka nevede snema tam... to bi bil verjetno problem...

Dokler posnetkov javno ne objavljaš, v Avstriji ni noben problem snemanje okolice.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.871
8.894
113
EU
KSZ
Proizvajalci vozil bi lahko pripravili kakšno vtičnico pri ogledalu za te namene, če že nimajo kamere v dodatni opremi.