Dash cam - spet

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.712
4.198
113
Citat:
Uporabnik afroC pravi:
Citat:
Uporabnik Garfildd pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Lepo
še kdo
Shrani tudi morebitno nesrečo?

Problem se pojavi z državami kjer naj ne bi smel snemati okolice.... Avstrija, če stranka samo to v avto vgradi je njen problem,
če je to serijska oprema vozila in stranka nevede snema tam... to bi bil verjetno problem...

Dokler posnetkov javno ne objavljaš, v Avstriji ni noben problem snemanje okolice.

Ne vem, nekateri mediji pišejo drugače, res da je oboje iz leta 2014, mogoče bi bilo zanimivo za avtorevije,
preverijo ali je še vse enako in kako je v praksi, saj imamo dva predstavnika tukaj na forumu?

Avtomanija
Žurnal - ne snemajte ceste v avstriji

Wiki

Koliko je sedaj to aktualno, pa sam ne vem...
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Drugače prodajam svoj garmin dashcam 45. Kamera jee 6 mesecev stara, še v garanciji in brez praske. Nabavil bom 65w, sedaj je končno dobavljiv. Več na ZS, če bi koga zanimalo. Cena ugodna (nova 170 EUR).
 

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
Xiaomi ni slaba firma:

https://gearbest.com/car-dvr/pp_967346.html?wid=21
coupon code:GBXM70MX

27,06€
cheer.gif

Vidiš Jado, tole kupiš pa lahko greš lovit prehitre scanie na avtocesto
grims-1.gif
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Jaz sem lansko leto kupil tole :

https://www.aliexpress.com/ite...2311.0.0.4M98QP

Moja izkušnja zelo dobra. Tudi čip v tej kameri naj bi bil eden boljših ki se uporablja za kamere.
Nastavitev en kup. tudi zaslonček lahko enostavno izklopiš kogar moti.

Sicer zraven piše no gps modul ,pa sem pred nakupom povprašal prodajalca ,pa je zapisal da bo antenca v paketu in je tudi bila.

lp
 
Nazadnje urejeno:

cat

Fizikalc
3. sep 2007
901
52
28
Saj ne... ampak ko se mi je zgodilo

- prvič : je tip sekal ovinek, mi odnesel ogledalo in speesdil. Preden sem se lahko obrnil je on doma grel svoj kavč
- drugič : je tip pripeljal po "moji" strani, mi spet odnesel ogledalo, in potem trdil "saj ni črte" (je res ni bilo), in sva krila vsak svoje

Potem pa sem nabavil dashcam. Od takrat naprej več (pustimo zdaj idiota v A5 na ac, ki se je hotel namerno zabiti v mene) nobenega incidenta. Kot da bi plačal zavarovanje...

Če to pomeni, da plačam 60€ za 4 leta brez pizdarij - sem za.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Ne vem, 15 let, kakih pol miljona prevoženih pa nikdar nisem pogrešal, da bi mel posneto...
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.846
1.244
113
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Pa zakaj za boga to rabite vsi?

Meni je en nesel ogledalo ponoči in spizdil. Verjetno nabit kot mina.
smile-1.gif

So ga šli policaji pozdravit, ko sem jim izročil posnetek s kamere. Brez posnetka bi si sam kril škodo.

Tik pred novim letom sem na pakringu imel manjši incident. Na srečo posnetka ni bilo potrebno uporabiti.
smile-1.gif
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.134
113
Če pa bi ti zavarovanica kaj srala pri prijavi škode pa bi bil pa posnetek več kot uporaben
cool-1.gif
Pa tudi na splošno je v večini primerov namen snemanja vožnje ravno kak redek, nepredvidljiv, nevšečen dogodek za katerega res nikoli ne veš ali se ti bo zgodil 1x v 1mio km, 1x na 1000km ali pa nikoli...

Ampak ja, te kamerce so za snemanje brezveznih filmčkov za na Alter in to je to, druge uporabne vrednosti dejansko ni
cheer.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Aja, z zavarovalnico sem si tri leta podajal kljuko na Tavcarjevi, tako da sem spoznal kako ti vcasih se tako brezvezen podatek (dokaz) vcasih pride se kako prav.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.134
113
Hja, ravno zaradi tega so imajo vsaj zame takšni posnetki zelo veliko dejansko vrednost, se pa strinjam, da je to seveda odvisno od vsakega posameznika posebej in je zadeva povsem relativna.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Uvedli so jih, ker so pobili preveč nedolžnih civilistov. Sedaj morajo zaradi istega nosit še kamero na telesu. Da ni izmotavanja, nigra sem ustrelil, ker je mahal s pištolo proti meni (v resnici pa neoborožen prosil za milost).
 
Nazadnje urejeno: