Dash cam - spet

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.752
114
63
Jaz imam A810 z 4G povezavo že od izida, pa del ko šus. Firmware za 4G je prišel nekje sredi oktobra, vmesnik sem kupil že ob nabavi kamere.
Tudi "AI motion detection" lepo deluje, ob vsakem motečem faktorju ali morebitnem udarcu avta mi takoj sporoči na GSM in pošlje 30 sekundni posnetek,. ločeno sprednjo in zadnjo kamero. Zaenkrat sem zadovoljen.
Imam pa viška tale napajalni kabel če ga kdo potrebuje. USB C priklop na kameri.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Borg

Oakey

Majstr
3. feb 2016
830
498
63
No to da ima kao AI funkcionalnost v parking mode, pa se ta sploh ne vključi, to ni ravno brezveze.

Pa to da požre toliko energije tudi ni ravno zanemarljiva stvar.

Da pa je zadnja kamera tako slaba je pa še posebej porazno. Potem je že skoraj bolje imeti samo 1 kanalno odlično kamero.

Mimogrede govorim o 70mai 810...tako da ne vem kje si ti našel to za 55eur.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Ne se jezit, vzameš najcenejšo fullhd pa je (to ti govorim da sprednja, zadnja, AI, 4k, 8k in podobni bullshiti so metanje denarja proč - če rabiš dve vzameš dve, eno za spredaj in eno za zadaj). Snema na gibanje (kot pač vse kamere), pozabi tist AI gimmick, to vtalčijo danes v vse mogoče kot "buzzword", samo da se prodaja, X, Z in Z generacije pač tripajo nanje. Če ne vzameš posebnega kabla ti pač snema še 20 ali 30 minut po tem ko zapustiš avto pol se pa ugasne, s kablom ti pač slednji z vezjem pazi da se izključi šele ko napajalna napetost preveč pade... pa potem to snema teden če je treba, na premik slike seveda. Tako ne rabiš AI-ja. Ja, je čisto ok če je enokanalna, ampak odličnost po tvoji definiciji se žal neha pri fullhd, ostalo kot sem napisal - lahko daš 200-300eur več za nekaj kar misliš da potrebuješ, ampak je stran vržen denar (je pa tvoj, zato imaš pravico z njim narediti kar hočeš).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Oakey

Oakey

Majstr
3. feb 2016
830
498
63
Ne se jezit, vzameš najcenejšo fullhd pa je (to ti govorim da sprednja, zadnja, AI, 4k, 8k in podobni bullshiti so metanje denarja proč - če rabiš dve vzameš dve, eno za spredaj in eno za zadaj). Snema na gibanje (kot pač vse kamere), pozabi tist AI gimmick, to vtalčijo danes v vse mogoče kot "buzzword", samo da se prodaja, X, Z in Z generacije pač tripajo nanje. Če ne vzameš posebnega kabla ti pač snema še 20 ali 30 minut po tem ko zapustiš avto pol se pa ugasne, s kablom ti pač slednji z vezjem pazi da se izključi šele ko napajalna napetost preveč pade... pa potem to snema teden če je treba, na premik slike seveda. Tako ne rabiš AI-ja. Ja, je čisto ok če je enokanalna, ampak odličnost po tvoji definiciji se žal neha pri fullhd, ostalo kot sem napisal - lahko daš 200-300eur več za nekaj kar misliš da potrebuješ, ampak je stran vržen denar (je pa tvoj, zato imaš pravico z njim narediti kar hočeš).

Hvala za napisano.

A lahko kdo pokaže eno sliko iz zadnje kamere A810 v nočnih in v dnevnih razmerah - v originalni ločljivosti?
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.865
394
83
jaz imam viofo a119 mini 2.
Pričakoval sem več. Potem, ko sem jo že nabavil in sem videl kaj me moti, sem začel malo bolj raziskovat in baje imajo vse enake težave, ne glede na reklamo... Recimo če prehitevaš na ac, ne boš prepoznal tablice na desnem avtu.
V mraku ne morem prebrati obcestne table.
ai in parking pa nisem probal, nisem še nabavil kabel.
zna pa zaklenit/označit posnetek, če nenadno zaviraš. ali pa glasovno upravljanje tudi deluje lock the video.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
Gledam 70mai M300 ali A500s.

Ali te kamere snemajo na parkirišču ko je avto ugasnjen, brez da bi bile povezane direkt na baterijo? Ali jih je možno uporabiti z powerbankom, da nebi bilo potrebno vezati?
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Nekih 20 minut mislim da je v nastavitvah app-a (ne vem na pamet če se da nastavit od 0 do ene ure), potem se avtomatično ugasne.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Mogoče je tvoje vprašanje napačno: best buy bi bilo nekaj za 59 EUR (teh 70mai se valja ko blata za to ceno), kupi si to, za razliko hodi pol leta na kavo, efekt bo isti. Res ne razumem zakaj bi moral dati 200 EUR za recimo 8k ki je itak marketing gimmick, potem GPS (saj imaš videoposnetek, točno veš kje si, ne rabiš koordinat zraven) pa še ne vem kaj. Vzemi za 59EUR, dodaj microsd 32gb za 7 eur, namontiraj na šipo, 5 minut konfiguracije in pozabi da imaš. Vse ostalo kar si videl na influencer videih samo misliš da potrebuješ. Ni mišljeno slabo, konec koncev je tvoj denar.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.330
2.275
113
Za kaj uporabljaš Dash cam?
Jaz snema pot na potovanjih! 1080 je dovolj, nočnih posnetkov skoraj NE uporabljam. Mogoče kak Vegas!
Bila 50€ takrat.
Power bank? Kako bo stvar delala, ko bo motor delal. Boš vsakič preklapljal?
Dobiš danes 4k pod 100€?

p.s. ne bo ti žal, če pregledaš videe iz testov!!
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
Kaj bi bil trenutno best buy za cca. 200 eur?
Ponavadi je P/P viofo

Tule preveri kaj je sedaj P/P





Računaj da te kvalitetna sd kartica tudi nekaj stane in ne poslušaj gostilniških mojstrov da je vsaka sd kartica dobra.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.916
816
113
Jaz sem imel noter WD 64GB Purple SD kartico.
Po 5 letih (malo več) se je nekaj čudno začela obnašat. Kamera ni več hotela "sodelovat" s to kartico (ob vklpu nekaj po kitajsko reče in rdeča luška sveti, MAI 70).
Z drugo dela naprej. Tudi test te WD kartice na računlaniku je OK.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.509
9.211
113
Mogoče je tvoje vprašanje napačno: best buy bi bilo nekaj za 59 EUR (teh 70mai se valja ko blata za to ceno), kupi si to, za razliko hodi pol leta na kavo, efekt bo isti. Res ne razumem zakaj bi moral dati 200 EUR za recimo 8k ki je itak marketing gimmick, potem GPS (saj imaš videoposnetek, točno veš kje si, ne rabiš koordinat zraven) pa še ne vem kaj. Vzemi za 59EUR, dodaj microsd 32gb za 7 eur, namontiraj na šipo, 5 minut konfiguracije in pozabi da imaš. Vse ostalo kar si videl na influencer videih samo misliš da potrebuješ. Ni mišljeno slabo, konec koncev je tvoj denar.
Ne rabim 8K, itd. Rad pa bi tudi v slabših svetlobnih razmerah imel kolikor toliko spodoben posnetek in ne zmazka. Pa da je zadeva dejansko montiraj in pozabi.
GPS, hitrost in čas vžgan v video pa mi je must have za dokazovanje krivde/nekrivde. To je namreč edini razlog, da imam kamero montirano.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.479
3.132
113
Čist tko...ali imate na avtomobilu nabite nalepke v velikosti 40x 40 cm z opozorilom POZOR SNEMANJE.
Ali zakaj naj bi bilo treba imet okoli hiše postavljene te table ? Pa seveda obvezno NEsnemanje ceste zraven ...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.368
5.875
113
pri taščici
Potem v Avstriji ne mores voziti Tesle
Me pa zanima, kako s Teslo opravis tehnicnega, kjer ne smes snemat pregleda.
Oni ga pa morajo. Potem pa razumi to logiko.
 
  • Všeč mi je
Reactions: luciano

Corvette

Majstr
6. nov 2008
399
264
63