daljinec za odpiranje vrat NICE, programiranje

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.751
210
63
na daljinskem za odpiranje dvoriscnih vrat sem zamenjal baterijo. od takrat zadeva ne deluje vec. ze prej sem menjal baterije in nikoli ni bil noben problem.

baje je treba reprogramirat daljinca na novo. ima kdo se originalna navodila oz. ve kako se to dela? drugi daljinec dela brezhibno.

sistem je star cca 8 let in je do sedaj deloval BP.
 

Sba

Pripravnik
18. avg 2007
225
1
16
LJ
V naših navodilih je pisalo kako prekopirati daljinca, kar je verjetno še najlažje storiti. Imamo pa Flor-s.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.331
956
113
Kaj ni ponavadi tako, da se z daljincem približaš sprejemni enoti na recimo 20 cm in nekaj sekund držiš gumb in se avtomatsko programira?
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
Saj sem se zafrknil - imam flor-s z dvema tipkama. Ma nima veze, če ne pozabim bom pogledal navodila za kopiranje ali karkoli že in bom poskusil poskenirati. Vendar dostikrat pozabim, zato malo čekiraj temo in me spomni, če ne bo nič v roku 2 dni.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Lahko ti v teku dneva pošljem sliko navodil- piše pa v njih da so dosegljivi na zgoraj omenjenih spletnih straneh.
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
Ha, pazi to - nikjer pametnih navodil. O daljincih sploh nič, piše da jih dobiš na spletni strani, a jih tam ne najdem. Edina pametna stvar ki sem jo dobil je, kako enota "sprejme" novega daljinca. Piše takole: Na NOVEM daljincu pritisnite tipko in jo držite vsaj 5 sekund. Potem na starem daljincu pritisnite isto tipko 3x - vmes naj bodo cca sekundo dolgi presledki. Nato pritisnite tipko na novem daljincu in zadev bi naj funkcionirala. To je to. V navodilih daljinca omenja edino dip stikala - ker so blizu baterije je možno da se je katero premaknilo in zato ne deluje. Ko sem še "kloniral" daljince je bilo to zelo važno. Predvidevam da je koda v sprejemniku, nastavljena z dip stikali, enaka kodi v daljincu oz. vseh daljincih. Najprej preverite to.

Aja, če ni niti starega daljinca, je treba sprejemnik sprogramirati na signale daljinca, za kar so pa bolj obsežna navodila. Če bo kdo rabil, bom poslikal in pripel, da ne bo zaradi moje napake kdo sesul sistem
smile-1.gif
.
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.751
210
63
Citat:
Uporabnik Samojed pravi:
Evo. o čemer sem pisal in pa drugi del o sprejemni enoti. Upam da se bo dalo prebrati:




vidim, da imate vsi novejsi sistem kot jaz
smile-1.gif


pri meni so v daljincu samo dip stikala. 10 v seriji. in samo s tem reguliram kodo. nobenega roling sistema ali podobno .

tako da verjetno pri meni ni problem v reprogramiranju ampak je zadeva enostavno crknila.

na tiskanem vezju v daljinskem se pojavlja stevilka 97. pa ja ni zadeva stara ze 12 let?

kdo je uradni zastopnik za nice za slovenijo?
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
Pa kaj si ti nor? 30 evrov za en daljinc, 100 evrov je pa komplet pogon z 2 daljinci. Ne ga srat, kakih 15 evrov ne rečem, za 30 jih pa sam začnem delat.