Daljinci za ograje

absistem

Pripravnik
3. sep 2008
550
0
16
Ljubljana - Vič
Mi zna kod povedat zakaj vizualno popolnoma ista daljinca iste firme ne delujejo, kjub temu da je ista koda vnešena, en odpira drugi ne. Gre za firmo faac. Ima kdo podobne izkušnje?
 

absistem

Pripravnik
3. sep 2008
550
0
16
Ljubljana - Vič
Ja, so še tiste komadice ki imajo stikala gor dol, Novejše (ista velikost, oblika) ne odpirajo vseh ramp. O tistih najnovejših ko imajo že drugo obliko in več gumbov gor pa da sploh ne govorim.
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
Tisti ki imajo stikala so običajno tako narejeni, da moraš kot prvo enako nastaviti stikala v enak položaj (to je koda), nato pa imajo trimer (nastavljiv) kondenzatorček za uglasitev nihajnega kroga, po domače frekvence. Na novem daljincu preveri kodo, nato pa najbolj da z plastičnim izvijačem (čisto majhen mora biti, izdelaj ga iz kakega kosa trde plastike) počasi obračaš kondenzator in poskusaš. Lahko tudi z kovinskim izvijačem, a ga moraš odmakniti ko pritisneš tipko, saj vpliva na frekvenco. Še najbolje bo če prilepiš sliko odprtega daljinca.
 

absistem

Pripravnik
3. sep 2008
550
0
16
Ljubljana - Vič
Komander je takle
FAAC-TM-433DS-1_small.jpg


Opazil sem razliko med novejšo in starejšo komandico in sicer ko odpreš pokrovček je tisto ležišče za baterijo malenkost drugače in pri starejši ima ko neki dve žički zraven.

Jaz nisem opazil poleg tistih stikal nobenega nastavljivega gumba oz. karkoli pač je da se išče frekvenco.

Bom probal čim prej slikat pa objavim.

Kar pa mi je najbolj čudno, da novejše (vizualno iste) komandice ne odpirajo sterejših ramp s priloženimi starejšimi komanderji, tako da ne zadostuje samo premik stikal.
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
Na sliki sem z rdečo puščico označil kondenzator. Je v tvojem daljincu kaj podobnega?
779945-daljinec.JPG
 

Priponke

  • 779945-daljinec.JPG
    779945-daljinec.JPG
    33,3 KB · Ogledi: 378

igi

Guru
13. okt 2007
5.387
1.008
113
Celje
Obišči stran
Novejši daljinci/sprejemniki imajo roling kodo. To pomeni, da mora biti vsak daljines sprogramiran v sprejemniku. Ti nič ne pomaga, če imaš enakega in ta ni sprogramiran v sprejemniku.

Na starejši pa kot so ti zgoraj opisali....
 

absistem

Pripravnik
3. sep 2008
550
0
16
Ljubljana - Vič
Glede novejših daljincev ni res kar praviš. Imam celo enga novejšega ki je komplet zaprt, stikal sploh nima, samo eno majhno ploščico. Sprogramiral sem ga pa tako, da sem držal oba gumba enega spustil in prislonil zraven star daljinec, držal par sekund na gumbu in programiranje se je preneslo.

Samojed, sami imam na komandici dostop le do zamenjave baterije in stikal., tudi drugačna je not. sestava tako da verjetno niti niso isti daljinci.
 
Nazadnje urejeno:

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.751
210
63
Citat:
Uporabnik absistem pravi:
Glede novejših daljincev ni res kar praviš. Imam celo enga novejšega ki je komplet zaprt, stikal sploh nima, samo eno majhno ploščico. Sprogramiral sem ga pa tako, da sem držal oba gumba enega spustil in prislonil zraven star daljinec, držal par sekund na gumbu in programiranje se je preneslo.

Samojed, sami imam na komandici dostop le do zamenjave baterije in stikal., tudi drugačna je not. sestava tako da verjetno niti niso isti daljinci.

glede programiranja daljinca .... baje imajo nekateri daljinci na stikala tudi to opcijo, ampak samo v enem polozaju stikal. jaz te opcije nisem imel in sem sel nastavljat frekvenco na spremenljiv kondenzator.

en daljinec se je opral v zepu hlac in ga mu je bilo treba samo malo prestaviti frekvenco, drugace je bilo vse neposkodovano. vkljucno s tipko.