Dacia Spring

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.208
4.689
113
Malo verjetno je, da bo res polno uporaben električni avto stal cca kot vrhunsko električno kolo za amatersko rabo ...
Jaz imam do avtoceste par km in če avto tam ni suveren, potem mi je težko uporaben. Izven avtoceste pač uporabim kolo. Brez elektrike.
Dacia spring je zelo primeren za uporabo v mestih. Velikih mestih. V Sloveniji je kako, ali je najprej treba prevoziti par 100 km in priti vsaj na Dunaj?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.296
6.528
113
No ja, tudi za kakšne upokojence bi bil uporaben. Slo je pač specifika, kot vedno :)
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.254
-8.465
113
V bistvu je uporaben za 80% prebivalstva Slovenije kot 2. avto. Kot edini za nekaj %
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Ne razumem točno zakaj bi kdo kupil Springa namesto Twinga? Morda zaradi tistih nekaj kWh večje baterije? Morda zardi nekaj cm višje oddaljenosti od tal? Vse drugo je pri Twingu boljše, kar ga naredi dejansko za uporaben mestni avto ne pa ta kompromis od Springa.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.067
789
113
Zdaj zadeva je res nepremičnina, ampak za drugi avto ali za avto v službo do 50km po regionalkah, odvisno koliko obremenjenih, je čist opcija. Nov, za 13k. Dobiš pa 2, 3 leta stare R. Zoe, bistveno močnejše v rangu 8 do 10k.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.818
612
113
EU
Najem baterije je absolutno nesprejemljivo. Mislim sploh ne vem v čem je fora?!? Pač najameš cel avto oz. se poslužiš kakšnih avant2go ipd. rešitev.

Dejansko so uspeli narediti tako, da sta si Twingo in Dacia tako različna avtomobila (in dejansko tehnično tudi sta), da sploh ne zajedata drug v drugega.

Dacia bi bila super za drugi avto, ampak še vedno mi je predraga. Zdaj če bodo EVji ostali tudi v prihodnosti dražji od klasičnih vozil (kar se cene samega nakupa tiče, ne vseh stroškov, ki jih imaš v življenjski dobi lastništva vozila), potem se bo morda pač treba s tem sprijazniti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Najvišja cena najema za Zoe je 124 € za fizične osebe je to paket z neomejeno km. Za rabljenega in star model Zoe imaš baje cenejše najeme, najem se sklepa za neko dobo, ko ta poteče ti ponudijo spet nove cene. Pri tem najemu bode v oči še eno dejstvo, obvezen kasko s pogoji kot ti oni rečejo.

Odkup baterije pri rabljenem pa stane nekje od 3k € do 7k€ odvisno od vrste, starosti in prevoženih km. Ceno ti individualno izračuna RCI leasing in jo je praktično nemogoče v naprej vedeti.