dacia sandero stepway

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Slovenija proizvede ogromno, samo ogromno pripade Hrvaški, saj pol proizvodnje NEK pripade k njim.
Nafto in njene derivate skoraj v celoti uvažamo, pa ne vidm tukaj joka in stoka za to. :)
 

DOMEK

Fizikalc
11. dec 2013
628
56
28
Kaj je zate ogromno? Vidim, da nimaš pojma, koliko proizvede NEK in koiliko gre sosedom.
Še dva NEKa bi lahko imeli samo za slovenijo, da bi napajali vse avte, ki jih imamo v SLO, če bi šli na elektriko. To je kar se proizvodnje tiče.
Distribucija je pa poglavje zase. Če si vsaj malo pomisliš, lahko ugotoviš, da v bloku ne zadostuje 3/8 cole cev za vodo...
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
4.004
5.218
113
Ker je popolnoma isto kupovati goriva iz tujih rafinerij in jih preprodajati z trošarinami in davkom.

Tema je že zašla, ampak si res mislite, da bo cena elektrike po elektrifikaciji ostala ista, ali bo država pobirala tarifo e-vozila, da bo nadomestila izpad dohodka v propračun iz trošarin fosilnih goriv?
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Misliš da globalno segrevanje ne obtsja ter da bo nafte dovolj še za milijon let? In vojne za nafto nas ne stanejo nič?
Leta 2025 tudi začne veljati v EU Euro7 emisijski normativ, efektivno gre za začetek konca fosilcev. Torej bo treba glave potegnit ven iz peska.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.930
5.463
113
Vojne za energente bodo tud potem....pač to ne bo več nafta...bodo redke kovine.....voda...younameit....
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
4.004
5.218
113
Misliš da globalno segrevanje ne obtsja ter da bo nafte dovolj še za milijon let? In vojne za nafto nas ne stanejo nič?
Leta 2025 tudi začne veljati v EU Euro7 emisijski normativ, efektivno gre za začetek konca fosilcev. Torej bo treba glave potegnit ven iz peska.

Tega nisem nikjer trdil, si pa pokazal svoj nivo.

Na vrat na nos forsirati elektrifikacijo ne bo bistveno zmanjšalo globalnega segrevanja. Večina poceni sranja je še vedno proizvedena v državah z ohlapnimi okoljskimi standardi, logistika do nas pa tudi terja svoje. Tu pa imaš neko centralizirano državo s slabim javnim prevozom, katera tudi onemogoča delavcem delo od doma v panogah kjer bi bilo to izvedljivo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

shift

Guru
20. jul 2007
9.755
2.040
113
za šankom
Misliš da globalno segrevanje ne obtsja ter da bo nafte dovolj še za milijon let? In vojne za nafto nas ne stanejo nič?
Leta 2025 tudi začne veljati v EU Euro7 emisijski normativ, efektivno gre za začetek konca fosilcev. Torej bo treba glave potegnit ven iz peska.
Tega noben ne zanika, ampak prekleto enostavno si predstavljaš z tistimi gor v Bruslju, da bo tako lahko vse avte polniti na elektriko in to pred blokom, strošek ureditve polnilnih postaj in omrežja ki bi to omogočal bi stalo par milijard eur, s tem, da še vedno ne bi bili samozadostni z elktriko
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo in 8888

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.177
881
113
Ej anti stromarji: pa sej vas noben ne tera v nic. Ostante na dinozavrckih pa bo se najbols. Sej sam jamrate pa jamrate: kako se nc ne da pa nc ne more. Mejte vi audite pa folksvagne dizlcke pa je reseno. Puste drugim svoje. Brez skrbi: da se! Mimo vas, brez vas. Ne takoj, ampak se da. Sam pol ne bit prevec pametbi, ko bo zadeva zalaufala. K vas je povozilo... jebiga. Zdraharji :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: fonza12

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.181
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Ej anti stromarji: pa sej vas noben ne tera v nic. Ostante na dinozavrckih pa bo se najbols. Sej sam jamrate pa jamrate: kako se nc ne da pa nc ne more. Mejte vi audite pa folksvagne dizlcke pa je reseno. Puste drugim svoje. Brez skrbi: da se! Mimo vas, brez vas.

No, pa da ti povem:
- daj mi ugoden kredit in takoj kupim električni ali hibridni avto... Mora pa bit kredit na 30 let, drugače, kdo ga bo odplačeval?
- ker pa rabljenega bencinarja/dizla dobim za 10% te cene, pa...

Ti je nekako jasno, da vsi nismo milionarji?
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

hermann

Guru
19. mar 2014
9.263
5.843
113
Korona je baje najbolj prizadela ravno električarje. Folk se je množično obrnil nazaj k nafti.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.177
881
113
No, pa da ti povem:
- daj mi ugoden kredit in takoj kupim električni ali hibridni avto... Mora pa bit kredit na 30 let, drugače, kdo ga bo odplačeval?
- ker pa rabljenega bencinarja/dizla dobim za 10% te cene, pa...

Ti je nekako jasno, da vsi nismo milionarji?

Pol se pa sprijazni, da to ni igra zate in pocakaj, da se bojo prodajale elektro 'premije', kot se sedaj dyno premije. Ne pa da pametujete / zdrahujete. Ste pac drugi v vrsti, je tako tezko razumet? V to smer bo slo (oz. gre) pa ce se razpocte. Zdaj bolj jasno?
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.177
881
113
In se to: meni je vseeno kaj drugi vozte, sam ne pametovat ce kdo zeli kaj drugace. Tud sam nism nek bogatas, sam ne utrujam samo s svojim prav. Stvari grejo naprej, nima veze kaj si kdo misli. Al se adaptiras al pa zadi ostanes. Men se stromar zdi neprimerno boljsi od dizla. Pa mam zaenkrat samo hibrida. Je pac boljse, samo dokler ne poznaa ne ves, sam ne pa zato zveplo pluvat kontra. To je to na temo. Cao
 
  • Všeč mi je
Reactions: fonza12

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.177
881
113
Vazn da un ve. Vse se pride, ce se je bencin sprva v lekarnah kupval, se bo tud okol polnilnic / omrezja lahko pocakalo. Lahko se pa se naprej pluva in pametuje. Sam bom pocakal.
 
Nazadnje urejeno:

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Omrežje se bo širilo do prve vaške iniciative, ki ti ne bo dovolila postavit dodatnega daljnovoda.
Na žalost in na srečo ne živimo v S. Koreji.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey