Cviljenje ležaja sklopke

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Pri avtu mi je čisto narahlo dajal zvok potisni ležaj sklopke. Danes pa mi je tik pred domom
pri pritisku sklopke začelo svinsko cviliti (kot če bi med zav.ploščice in diskom padel vmes kamenček).
Kot rečeno stvar cvili kot sto hudičev in sprašujem se ali lahko peljem avto na servis sam (50 km - večina AC)
ali moram klicati vlečno službo.

Ne vem ali lahko to cviljenje pri prestavljanu posledično povzroči okvaro še kaj drugega in bodo
še večji stroški?
 

PiLLLe

stranger
18. dec 2007
2.068
0
36
Ljubljana/Novo Mesto
V vsakem primeru bo potrebno zamenjati komplet sklopko, tko da ce se upas se lahko zapeljes do mehanika, le glej da bo cim manj speljevanja in menjavanja brzin. Ce si dober lahko prestavljas tudi brez sklopke
wink-1.gif
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Speleš tko, da daš v 2. in obrneš ključ ... kako bi pa šaltal si pa ne predstavlam čist
grin1.gif
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik wacko pravi:
Speleš tko, da daš v 2. in obrneš ključ ... kako bi pa šaltal si pa ne predstavlam čist
grin1.gif

Kaj pa semaforji in križišča?

Sam sem tako naredil na stoenki ko se mi je utrgala kuplung zajla. K sreči je bila na edinem semaforju zelena.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.161
2.345
113
v lokalni ostariji
saltanje je se najlazje... speljevanje je bol zajebano


saltas pa s pomocjo "medzugasa" samo moras bit zelo zelo naucen da ves pri koliko obratih se ti "ujame" menjalnik in motor
 

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
ksz...mislim da ni nobenga tuki gor, ki bi bil sposoben šaltat brez sklopke. Enkrat bi vsakem ratal, samo v 10 poskusih bi neki zamlel.


nekoč je negdo prebral da je Senna bil naravni talent in da je šaltal brez sklopke, zdej so pa vsi pametn. No ja teoretično je možno, praktično pa ne verjamem da je gdo tuki gor ki bi dejansko lahko prestavlal večkrat zaporedoma ne da bi uničil menjalnik....sploh pa ne v mestu, kjer maš poleg drugih avtov, še semaforje in kolesarje, ti pa da bi se z uničeno sklopko peljal do mehanika...nemogoče
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.161
2.345
113
v lokalni ostariji
khem

eni smo na kmetiji doma, kjer imamo "nove" traktorje ki ne poznajo sinhronov:) pa avtomatsko znamo delat s medzugasom:)

ok po mestu nebi ravno ratal lepo saltat... brez sklopke se lahk igras na dooooolgih turah kjer presaltas tam 5x...

saj ce samo lezaj cvili ni panike... naj pelje do kamor gre... ce prej crkne poklice avtovleko:)
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
Prve dvakrat zaruži, potem pa bp. Malo filinga in gre kot po maslu. S(m)o pa v prednosti tisti, ki smo že kdaj vozili karkoli brez sinhronov, npr stare traktorje.
 

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
vsa čast...jst bi na osebnem avtu vse zamlel, ker že vsak avto ma drugačn zvok od drugega in drugačo težo vztrajnika tak da ne padajo obrati isto na vseh avtih. Tak kot pravim, vsa čast, ker jst bi vse zamlel.
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
A jst to prav zastopim... maš v prvi, fukneš v N, obrate nabiješ do tam nekje, kjer bi bila 2. pri isti hitrosti in prestaviš.

Sam tega sicer nebi probaval je pa dobr vedt učasih
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
Pust wartburga. Ta je bil idealen, da si ga v "rikverc" vžigal
smile-1.gif
.

Pri avtih v bistvu sploh ne moreš prestaviti, če ni pravih obratov. Vendar je tu "keč". Ko menjalnik sploh pusti prestaviti, so obrati pravi. Vendar ko prestaviš, so že prenizki. Zato moraš poznat avto in imet filing, da ujameš pravi trenutek. Se pa da bp, sem za štos že večkrat probal. Katra je bila simpl. Petka mnogo manj. Z 19- ko se da tudi dokaj enostavno. Mazda demio ali 323F ima bolj občutljiv menjalnik in zamudiš pravi trenutek, tako da v večini primerov cukne ali pa zaškrta.
 

B81

22. jul 2007
34.511
8.957
113
Kaj pa če je kriv napenjalec jermena?
Ti to cvili bolj pri višjih obratih in manj pri nižjih?
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Zagotovo je sklopke, ker cvili samo pri stisnjeni sklopki. Mehanik je že pogledal in potrdil moj sum. Ampak sranje je zato, ker so mi v trgovini dali napačno sklopko. Sicer je za pravi avto (sklopka je od Luka), problem pa je v tem, ker je trunutna sklopka potisna, morala pa bi biti natezna al nekaj takega ... nisem čisto razumel.