Čuden pajek v stanovanju

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.411
4.400
113
49
Na sončni strani ALP
Do hudiča so tile pajki...
1010271-fabbiev_pajek.jpg
 

Priponke

  • 1010271-fabbiev_pajek.jpg
    1010271-fabbiev_pajek.jpg
    13,5 KB · Ogledi: 581

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.652
253
113
Citat:
Uporabnik Maci pravi:
ksz

tudi hišni pajek je lahko zelo velik
crazy1.gif

ha ha ... in kaj misliš, da si stem naredila?? k da bi krta v zemljo zakopala!

a misliš, da ni možnosti, da pride nazaj ven? prah mu itak ni tuj...

zakaj ga pa nisi probala v kozarec ujet, pa ven nest?
 
Nazadnje urejeno:

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Ja, to me spominja na mojo idejo, da bi z zemljo zasul osje gnezdo v zemlji
hysterical-1.gif


Čez minuto so se že razpizdene ven izkopale, smo bežali kot kure brez glave
hysterical-1.gif
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Citat:
Uporabnik Bitch_inside pravi:
Prijatelj je zjutraj v svoji sobi zagledal pajka, ki ima trup cca 3 cm in dolge kosmate noge, v dolžino meri cca 10 cm. Pajk se je nato splazil pod vrati in se skril neznano kam. Glede na izgled predvidevam, da se tole ne šeta ravno prosto po naravi, ampak je nekomu pobegnil iz akvarija in skozi okno prišel k njim (živijo v bloku, dost visoko). Spodnji sosed pajka nima, drugi sosed je pa precej stran od njegovega okna.
Menda brez hrane preživijo od 2 do 3 tedne, zato me zanima, če imate kakšen predlog kako to zadevo ujet oz. ji nastavit past, ker se trenutno skriva neznano kje. Ne ve za katero vrsto gre, niti na izgledu ni opazil kakšnih posebnosti po katerem bi se ga dalo prepoznati kot nevarno/nenevarno vrsto.

Kaj svetujete? Ali bi ga pes zavohal?

lp

Da ni pobegnila kosmata riba
confused-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Citat:
Uporabnik Matey pravi:
a ni baje pik tarantele primerljiv z cca. dvema osjima?

tarantele ali ptičji pajki so le skupina pajkov, v kateri jih je pa ogromno vrst. Eni so zelo nedolžni in neagresivni, drugi pa celo smrtno nevarni. Recimo pajek na sliki je Grammostola Rosea, sem ga imel v svoji zbirki, premer čez noge je imel okrog 14 cm, mogoče kakšen cm ali dva več. Kljub velikosti pa je izjemno neagresiven in boječ, njegov pik pa se dejansko lahko primerja z pikom ose ali dveh.

Na drugi strani pa imaš pajke, mislim da iz družine Poecilotheria, ki pa so sicer izredno lepi, ampak agresivni kot hudič. Tudi piki niso hec - se bral zgodbo enega tipa, ki ga je pičil tak pajek in je bil nepokreten skoraj 3 tedne - vsakič, ko se je premaknil, so telo zajeli številni krči in nepopisna bolečina.

kar se pa smrtnosti tiče (razen če ni kakšna neobičajna reakcija), pa je smrtno nevarna samo ena vrsta, vendar se več ne spomnim imena. Je pa takšen črn z modrim sijajem, ni ravno velik.

LP
Gargy
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.283
3.688
113
davorinm.wordpress.com
Pazi to
Citat:
The Brazilian Wandering Spider (Phoneutria) or banana spider appears in the Guinness Book of World Records 2007 for the most venomous spider and is the spider responsible for most human deaths.

This spider is believed to have the most potent neurotoxic venom of any living spider. Only 0.006mg (0.00000021oz) is sufficient to kill a mouse. They are also so dangerous because of their wandering nature. They often hide during daytime in highly populated areas inside houses, clothes, boots, and cars.

Its venomous bite causes not only intense pain, the venom of the spider can also cause priapism – uncomfortable erections lasting for many hours that lead to impotence.
Wandering_spider.jpg


cry12bpy.gif
 
Nazadnje urejeno:

Maxi25

Fizikalc
4. maj 2009
2.341
0
36
neeee, špara v sebi
hysterical-1.gif


Seveda je treba spucat terarij, vendar ne tako pogosto kot npr. pri hrčku
 

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
Citat:
Uporabnik Maci pravi:
ksz

tudi hišni pajek je lahko zelo velik
crazy1.gif

ha ha ... in kaj misliš, da si stem naredila?? k da bi krta v zemljo zakopala!

a misliš, da ni možnosti, da pride nazaj ven? prah mu itak ni tuj...

zakaj ga pa nisi probala v kozarec ujet, pa ven nest?

Brezskrbi, sesalec se je takoj spraznil in razkužil
hysterical-1.gif
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.652
253
113
Citat:
Uporabnik cbb pravi:
Ko jest mojmuj Štefanu vržem miško potem sigurno 3 mesece ne poje nič.

v čem je pravzaprav fora, da imaš potem pajka? gledaš ga celo leto, od tega 4 odpreš pokrov vržeš hrano notri, in to je to?
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Kakor komu. Meni so pajki, recimo, zelo fascinantne živali. Precej bolj kot pa pudlji.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
Citat:
Uporabnik cbb pravi:
Ko jest mojmuj Štefanu vržem miško potem sigurno 3 mesece ne poje nič.

v čem je pravzaprav fora, da imaš potem pajka? gledaš ga celo leto, od tega 4 odpreš pokrov vržeš hrano notri, in to je to?

V čem je fora pesa? Da ga samo fojtraš?

Pajka imaš kot dekoracijo, lepo narejen terarij je itak display item za popizdit, pa makar je prazen, če
pa po njem šeta neka eksota pa je itak zakon.

Pajki so za gledanje, res da so dosti po luknjah, zbereš aktivno vrsto ki je požrešna in prede mreže.

Acanthoscurria fracta je svinjsko agresivna zadeva, mogoče malo zlobna saj pobija tudi ker ni lačen, ker pač ima rad mir v okolici.
Medtem ko brahipelmo lahko vlačiš po rokah in jo moraš prosit da mazne kakega mokarja, večina brahipelm je mirna, med zajebanimi je sabulosum, katera če je ogrožena začne metat dlačice, ki znajo bit neprijetne, sploh če se dobijo v nos (nevem
kako jim to rata, kolega ima doma okol 30 pajkov, in pravi da ga je nos srbel še cel teden tako da niti spat ni mogel).
Sem včasih zraven ko zadeve fojtra, eni modeli so tako agresivni, da še miš vredu na tla ne pade, pa že ima čekane v možganih,
enega specialca ima (nespomnim se imena ker jih je miljon), miš mu samo za rep dol spusti pa model skoči tako 15cm in jo
začne pasirat.

Zgleda pa nekako takole: (pa en naj reče da to nebi bolelo če te nabode v prst, miš ima v sekundi predrto, probaj to z nožem,
miši so žilave boš težko naluknjal...)