Čuden datum videa

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.458
2.309
113
Torej s foto - Canon 2x -posnamem video. Priključim foto na PP in prekopiram slike in video na PC/HD.
In sedaj problem. Foto ima vse datume pravilne, medtem ko video samo en, takrat ko sem stavar kopiral na PCl. Vsi ostali datumi videa so enaki - ko sem kopiral na PC.
Želim imeti sortirano po času, da vidim kako sem slikal/snemal.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
O katerem datumu je sploh govora. Na nivoju datotečnega sistema imaš vsaj dva datuma (file creation in modificiation), ki se lahko spremenita pri kopiranju (odvisno od operacijskega sistema, pa tudi od tega kako prenašaš slike). Potem imaš v EXIFu še datum, kdaj je dejansko nastala slika. Jaz ponavadi uporabim batch raname za slike, tako da vsebujejo na začetku LETO-MESEC-DAN-URO oziroma nekaj v tem smislu na podlagi dejanskega datuma nastanka slike iz EXIF. Potem lahko enostavno sortiraš po imenih. Drugače pa mislim, da lahko na windowsih že po defaultu sortiraš glede na EXIF Picture Taken date, samo treba je dodat kolono.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.458
2.309
113
Datum create. V foto je OK!
Ja in tje to. NAČIN prenosa datotek. Pav imaš! To sem tudi opazil, da je nekje datum OK!
Sedaj pa se te podrobnosti ne spomnim. Izkušnje?
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.458
2.309
113
V redu.
Ime ne more biti, ker kombiniram foografije in videa iz dveh fotoaparatov. Imena si ne sledijo, čas posnetka pa.
Ko v razskovalcu gledam datume - vsaj štije so -jh pri vide ni.
Verjamem, da ne bo šlo. Bo potrebno najti ustrezno kopiranje datotek.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.458
2.309
113
Čas na kartici je OK. Kot mora biti.
Ne bo šlo.
Razlog, najverjetneje, tiči v različnem formatiranju vir in cilja. Če kopiram iz Foto na XP se ohranijo datumi po pričakovanju in željah. Vse ostalo - kombinacije kopiranja, premikanja,.... - ne dela. Ne pomaga tudi GEOSETTER, TotalKomander,SyncBackUp
Ostale rešitve:
ExifTool - nima grafičnega vmesnika (DOS) neroden za hitro delo na terenu. Škoda!
Safe copy Free - ne dela na prenosnem XP-ju (teren), izredno počasen (100 Mb cca 15sec) na terenu 6GB data.
Ko enkrat kopiram, izgubim podatke o EXIF in jih ne morem uporabiti za določitev nedefiniranega datuma.
Torej kompliciran postopek:
Kopiram na prenosnik, razvrstim po datumu - ti je še pravilen - in potem preimenujem. To razvrstitev potem uporabljam za prikazovanje.
To potem prestavim na novo lokacijo in vedno razvrščam po imenu. Datum pri videih namreč izgine oz. postane nepravilen.