CSS pomoč (Wordpress - "Awake" tema)

raners

Majstr
4. mar 2008
2.720
368
83
Pozdrav vsem.

Kupil sem temo "Awake" za wordpress in sem si nekaj spreminjal-prirejal (widgete in podobno). Naletel pa sem na eno težavco v CSS, ki mi je vzela preveč časa in še vedno ne deluje, kot mora. Mislim, da bo to vam mala malca...

Torej, priredil sem si stranski widget, ki mi za vsako stran (ki nima starša - imenoval jo bom "Parent") in za vsako njeno podstran (imenoval jo bo "Child") v stranskem widgetu pokaže stran in seznam njegovih podstrani. Rad bi, da bi se izbrana stran (ali podstran) pobarvala rdeče. Moj problem je, da če je izbrana stran (Parent - ki je obarvana rdeče), se mi rdeče pobarvajo tudi podstrani (vsi Child-i) v seznamu.

Prilagam tudi slike, ki ponazarjajo moj problem. Naredil sem stran "Parent1", ki vsebuje dve podstrani "Child1" in "Child2". Na slikah je prižgan tudi Firebug, ki vam bo mogoče v pomoč za lažje razumevanje mojega problema...

Na prvi sliki se vidi primer, ko je izbrana podstran (Child1) in je Child1 pobarvan rdeče:


Na drugi sliki se vidi primer, ko je izbrana stran (Parent1) in se mi tudi vse podstrani (Child1 in Child2) pobarvajo rdeče:


Prilagam še odsek style.css, ki skrbi za prikaz stranskega widgeta:
Koda:
.left_sidebar #sidebar .mysite_subnav_widget .widgettitle{padding-right:30px;}
.left_sidebar #sidebar .mysite_subnav_widget a{display:block;padding:5px 30px 5px 0;}
.left_sidebar #sidebar .mysite_subnav_widget li{background:url(images/li.png) no-repeat 0 bottom;}
.left_sidebar #sidebar .mysite_subnav_widget .current_page_item a{color:#ed1d24;}
.left_sidebar #sidebar .mysite_subnav_widget li a{font-weight:bold;font-size:14px;}
.left_sidebar #sidebar .mysite_subnav_widget li ul li a{font-weight:normal;font-size:12px;}

Zadnji dve vrstici sem dodal sam, kjer samo ime glavne strani (Parent1) naredi odebeljeno.

Torej, problem je v .current_page_item. Kako naj naredim, da bo samo samo Parent1 rdeč, če bo le-ta izbran in da NE bodo rdeči tudi njegovi otroci (Child1 in Child2)?

Upam, da razumete problem. Hvala lepa že vnaprej.
 

creep

Fizikalc
19. jul 2007
1.306
50
48
42
www.lampret.net
to dodaj na konec CSSjev:

.left_sidebar #sidebar .mysite_subnav_widget .current_page_item .children li a{color:#000;}

Problem je, ker imaš napisano, da vse a elemente, ki so childi .current_page_item naredi rdeče.
 
Nazadnje urejeno:

raners

Majstr
4. mar 2008
2.720
368
83
@creep, ti si LEGENDA!!! Najlepša ti hvala za to pomoč. Saj sem v vedel, kaj je narobe (zato sem tudi na slike dodal tudi firebug, da se lepo vidi, kaj je kaj), nikakor pa nisem uspel najti rešitve. Sem včeraj par uric probaval, pa nisem pogruntal (mislim, da sem zelo podobne rešitve celo sprobal, ampak v CSSu moram biti dokaj natančen).

Vglavnem, še enkrat hvala.
wink-1.gif

Lp vsem!