Črn ekran pri zagonu laptopa?

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Pozdravljeni

Zanima me, kako lahko rešim naslednjo zadevo. Pri zagonu laptopa mi laptop ne prikaže slike...v Windowse 7 sicer pride, ker zaslišim zvok, ekran pa se mi ne prižge oz. se rahlo osvetli po celem ekranu. Ko dlje časa držim tipko za izklop, se mi ugasne in po ponovnem vklopu normalno dela monitor. Laptop je star 1 teden in mi je isto delalo v Linuxih, ki so bili original naloženi. Tam je bil postopek prižiganja ekrana isti, kot tu v Windowsih. Laptop je firme HP. Moram morda kaj v biosu spremenit?
Moram še povedat, da če ugasnem laptop in ga vžgem čez recimo 1 minuto, se ekran takoj prižge v prvo, če pa ga vžgem čez kako uro, pa moram naredit zgornji postopek

Hvala...
 
Nazadnje urejeno:

IgorV

Zelenc'
2. jun 2010
13
0
1
foto.vizec.si
Sprobaj priklopit prenosnika na zunanji ekran/TV in sprobaj. V kolikor bo tudi tam enako stanje, je nekaj narobe z grafično ali matično.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.860
3.888
113
Torej ti ne pokaže niti začne slike in možnosti BIOSa? Če je odgovor DA, potem je velika verjetnost na okvaro nekega HW dela (zelo verjetno grafična). Če je laptop nov nesi nazaj ...
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Sem že v nedeljo priklopil zunanji lcd in tam je pa slika bila. Nato sem gledal zunanji LCD in tam šel na zaustavitev sistema in po ponovnem zagonu je laptop delal normalno. Poslal sem mail na uradni servis in so mi povedali, da je kriva matična plošča, tako, kot je ynos povedal. Laptop sem že nesel nazaj, kjer sem ga kupil in so ga poslali na servis, tako, da bom javil, kako se je izšlo.
Hvala za odgovore, folk....
smile-1.gif
)
 

IgorV

Zelenc'
2. jun 2010
13
0
1
foto.vizec.si
Ne bi bilo potrebno pošiljanje na servis. Lahko bi takoj pri trgovcu uveljavljal skrito napako in bil upravičen v 8ih dneh do ali novega računalnika ali pa do celotnega vračila kupnine.
 

peter_nn

Pripravnik
4. okt 2007
509
2
18
Citat:
Uporabnik IgorV pravi:
upravičen v 8ih dneh .
8 dni ne obstaja, marsovci tudi ne (vsaj ne na Marsu). 2 meseca imaš časa da uveljavljaš skirto napako (lahko zahtevaš vrnitev kupnine, zamenjavo izdelka z novim, popravilo).

Drugače pa še enkrat, pravno formalno 8 dni ni nikjer omenjenih. Je pa res da marsikater trgovec omenja osmico, pa tudi marsikateri potrošnik pride utrujat (neopravičeno) o nekih osmih dneh.

Če nekaj kupiš je samo dobra volja trgovca (ali pa dobra poslovna praksa - poglejte si Hofer) da ti izdelek zamenja z drugim ali celo vrne kupnino. Nič od tega ni dolžan. Drugo je, če ima izdelek stvarno napako.

Lp
 

peter_nn

Pripravnik
4. okt 2007
509
2
18
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Citat:
Uporabnik peter_nn pravi:
2 meseca imaš časa da uveljavljaš skirto napako
Šteto od dneva, ko je bila napaka odkrita.

Ampak samo prvi dve leti!

smile-1.gif


P.S. sam si tolmačim, da če od dneva nakupa mine manj kot dva meseca (se pravi prva dva meseca), da potem lahko uveljavljaš zamenjavo ali vračilo kupnine v polni vrednosti, kasneje pa samo neamortiziran del. S tem da je kasneje morda težje dokazovati stvarno napako. Pravniki pa najbrž najdejo še 100 in eno stvar...
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Ni take omejitve.
Prvih 6 mesecev ne rabiš dokazovat.

Vse piše na ZPS oziroma v zakonu (ZVPot).
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
No, danes sem dobil glanc now prenosnik, ki normalno deluje....
zmaga.gif