Problem pri PC-ju: mogoče plošča?

hawkeye

Pripravnik
8. jul 2008
194
0
16
Lotil sem se urejanja kolegovega starega pc-ja. Vse sem formatiral, namestil Win XP, nekaj programov, potem sem nameščal kodeke za filme...., potem sem malo šel v drugo sobo in čez pol ure se vrnem in na ekranu je slika, kot pri zagonu pc-ja: preverjanje rama, izpisani so najdeni IDE, CD-rom, DVD-rom, ...
Ta slika je bila statična, na tipkovnico se ni odzival.
Izklopil sem ga s tipko (večkrat) , ponovno pride samo do te statične slike, v Bios tudi ne morem, se ne odziva na nobeno tipko.

Pred kakšno uro pa sem veselo nameščal program ?!

Kaj bi bilo lahko narobe? Sumim, da je kaj narobe s ploščo? Ali pa z baterijo na plošči?

Windowse sem namreč namestil pred enim tednom, takrat sem nastavil datum in uro. Danes pa je bil nastavljen datum v letu 2002 in ura zmešana.

Pred tem se mi je pri ponovnem zagonu večkrat ustavilo vendar sem menda s tipko F2 zagnal "load defaults" (nekak tak)

Prosim za pomoč, če bi kdo vedel.

Če je kriva plošča ali se sploh splača kaj urejat? Procesor je Celeron 2GHz, rama 256 MB.
 

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
Zna bit baterija, spleh če je še original noter. Najprej jo poskusi zamenjat, ker je to praktično minimalen strošek in vsaj veš pri čem si.
Če te bo še vedno zezalo, greš pa na izključevanje: iz plošče odklopi vse, kar ni nujno za delovanje, torej disk, cd/dvd, disketnik če je, zvočno če je na kartici posebej... Skratka vse razen grafične. Tudi rame poberi ven, če jih je več, noter pusti samo enega. Če se ti potem taka konfiguracija zažene, dodajaš komponente in iščeš "zgago".
Aja, če imaš možnost, preveri še napajalnik. Velikokrat krivec za nevšečnosti, ampak se ponavadi kar pozabi nanj.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
Menjaj baterijo
Menjaj tipkovnico
poročaj

Takšnega starega računalnika se ne splača dat v popravilo...