'Crko motor'

netko

Guru
25. jul 2007
6.783
2.095
113
99% da se sistem ne bo pobral... govorimo namreč o menjavi platforme amd v intel
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik netko pravi:
99% da se sistem ne bo pobral... govorimo namreč o menjavi platforme amd v intel

tudi znotraj iste platforme ima zelo majhne moznosti
wink-1.gif
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.783
2.095
113
zaenkrat mi je znotraj iste platforme kar ratalo resda včasih z nekaj muke ampak mi je ratal recimo tut sistem amd 939 na AM2 spravit

tole iz amd na intel se mi zdi resnično bolj kot ne mission imposible
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.219
1.841
113
do kje se pa potem zadeva sploh zažene?

zdaj sem si navlekel dol dirverje inostale reči z neta...samo če se vindovsi ne bojo zagnali potem niti nima kaj zaganjat driverjev, ker jih niti ne bom mogel?
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.219
1.841
113
celo je.bo imam s tem računalnikom
uf-1.gif


plato nabavil, gor je bil že čip in ram...seveda je plata toliko novejša da ni pasal več stari napajalnik (24 pinski konektor na plati) torej sem mroam kupiti še nov napajalnik.
Potem pa plati (Ker je novejša in ima sata priklope) ima za dikse zgolj en bivši 'standardni' priklop....jaz pa 2 diska in 2 pekača
crazy1.gif


še dobro da sestrin mož obvalda te zadeve da sem mu moril po telefonu za napotke.

Nekako sva potem skupaj sestavila do te zadeve da se je zagnal, uspelo mi j naredit z windovsi tudi 'Repair' tako da nisem veliko izgubil (če sploh kaj)....no zdaj imam pa drugo težavo.

Seveda ker je novejša plata sem mora kupil tudi novo grafično kartico....do tu vse v redu, včeraj pa, ko sem inštaliral zraven priložene gonilnike...mrk na ekranu!

V štatru je vse OK...vse se vidi, vse dela....potem pa ko se začnejo zaganjat XP-ji (ko gledaš XP-.jev logo med zaganjanjem) pa enostavno mrkne ekran (predvidevam da se gonilniki zaženejo)....windovsi kot kaže senaložijo, samo jazimam črn ekran.

Da pa je stvar še bolj zanimiva...mi zdaj ob zagonu Safe Mode....vsa zadeva ustavi med nalaganjem nekih gonilnikov.... (ker prej mi je v safe modu tudi ekran delal pri naloženih windovsih).

Enkrat mi je uspelo že v štartu zagnati (kako se reče) zadevo, da ti spravi računalnik do te mere nazaj, da se zadnja nalaganja na računalnik odstranijo....samo zdaj niti tega ne ne vem kako priti do tega.


kak ideja kako rešit to sr.anje?
 

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
Naredi si kompletno kopijo diska, na katerega boš nameščal windowse, potem pa na novo namesti. Boš izgubil še najmanj časa in živcev...
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.219
1.841
113
no konno sem spet v igri.....

skuril bogainpol denarja, nakoncu pamoram vse nanovo inštalirati.

ker stare plate nisem dobil, sem kupil novejšo, torej sem rabil nov napajlnik (24 pin konektor za matično), nov disk (SATA priklop...ker sem imel prej 2 diska in 2 dvd-ja....na noviplatipa samo 1 priklop)...novo grafično kartico.

šlo je nekje 300 EUR, čisto nakoncupa še ni delala grafina oz. gonilniki (original priloženi) niso bili pravi.

zdaj je (s tujopomošjo) nekako uspelop oštimat zadeve....le da zdaj inštaliram programe na novo, sem ob nlb klik certifikat ( no ja...še ob par eur), tudinet mi dela...

bo počasi. Je pa jeba! Zdaj imam starega le ohišje računalnika, en 120 giuga disk, in DVD enoto (ki ima pol leta). Super ne. Na plati sem profitiral zdaj iz 2.8 giga herza procesor na 3.2 giga, 2 jedrni, iz 500 giga rama na 1,5 giga...no to pa je tudi vse. Zdajpa upam da bo elalo. Naročil sem si še en tišji ventilator da mi ne bo šumel pod jajci...potem pa upam da bo mir nekaj časa.


--------------------------------

over and out!
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.521
60
48
Kranj
Ja, slabo si se pozanimal kaj taka zadeva potegne za sabo. Jaz imam šest let star računalnik(no notri je z leti že precej novejših zadev) in mi je pred dvema mesecema crknila plata, vendar sem si vzel čas in se pozanimal, da ne bi imel še kakšnih dodatnih stroškov. Največ uporabnih informacij sem dobil prav tukaj na Alterju, ker več kot 50€, kot je bila plata ne bi investiral v tako staro zasnovo. Dobil sem edino plato za socket A, ki je še na trgu in zadeva deluje
cheer.gif
. Res pa je da se mi ni prav mudilo, ker imam še prenosnik na razpolago