Crknu disk windows licenca

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.396
485
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Pozdravljeni,
meni je v laptopu crknil disk. To bomo zamenjali. Zanima me kako na nov disk naložim Win10? Kako je pri tem z licenco? Laptop je bil kupljen z originalnimi Win 8, ki sem jih potem nadgradil na 10.
Disk se sploh ne zavrti.
 

bostjangtline

Pripravnik
12. dec 2012
205
20
18
Kupite nov disk, na novo naložite win 10 in se bodo sami aktivirali na podlagi digitalne licence, izberite pa pravo verzijo win ob nalaganju, s tem mislim home ali pro, predlagam, da kupite SSD disk, sam sem storil isto in dela vse kot mora......s to razliko, da je s tem diskom računalnik zelo hiter...

Tukaj prenesite orodje z drugim računalnikom in si jih naložite na usb ključ:
https://www.microsoft.com/sl-si/software-download/windows10
 

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.396
485
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Kupite nov disk, na novo naložite win 10 in se bodo sami aktivirali na podlagi digitalne licence, izberite pa pravo verzijo win ob nalaganju, s tem mislim home ali pro, predlagam, da kupite SSD disk, sam sem storil isto in dela vse kot mora......s to razliko, da je s tem diskom računalnik zelo hiter...

Tukaj prenesite orodje z drugim računalnikom in si jih naložite na usb ključ:
https://www.microsoft.com/sl-si/software-download/windows10

Hvala. Mislim, da je win licenca že v BIOS-u, tako, da ne bo težav. Disk že čakam, odločil sem se za SSD, ker SSHD nima smisla, kjer bo laptop spet počasen.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bostjangtline

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
no, windows 8 je dejansko imel zapisan ključ v biosu/uefi in ga je po namestitvi sam prebral in aktiviral. desetka pa se lahko aktivira (tudi) preko microsoft računa in na ta način naj bi bil aktiviran tudi ob menjavi matične oziroma več komponent računalnika.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.871
5.139
113
ni res. Menjava matične je tak poseg, da licenca ne velja več. Razen če je menjana z enakim modelom.
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.738
583
113
Enkrat sem menjal matično, pa mi aktivacija ni delovala. Sem samo poklical na MS in so mi ročno aktivirali brez komplikacij.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.871
5.139
113
Meni tudi po menjavi matične ni delovalo. Samo nisem klical na MS ampak rešil po planinsko.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl