Covid-19 Covid 19 - The best of

Ss304

Fizikalc
31. jul 2020
112
138
43
IMG-20210507-WA0004.jpg
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.132
2.208
113
pizd....a, moraš res vse pokvarit :)

p.s. lej toliko, kolikor mi trije trdimo, da sta onadva nad mano, je spoštovanje med nami tremi. to je za levake nesprejemljivo.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ko Zofka modra se poščije,
konec je epidemije.
Božji dar je njen urin;
pamet je že zdavnaj hin.
1f601.png
1f601.png
1f602.png
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
modra?
očitno je res pamet hin
Zumudil si bit tiho!

móder2 -dra -o prid., modrêjši tudi módrejši (ọ́)
1. knjiž. sposoben prodorno misliti in ustrezno ravnati; preudaren, pameten: moder človek, svetovalec; moder mož; on je najmodrejši med njimi; modro dekle; iron. tega je krivo tvoje modro vodstvo; moder v govorjenju; modrejši si, kot sem mislil; moder kot Salomon zelo; modrejši si od mene; postal si modrejši in starejši / ekspr. modra pamet / ekspr. dali so ga v šole, da bi postal moder izobražen
● ekspr. če ga ne poznaš, verjemi, da je modra glava, da ima modro glavo da je pameten človek; spet je za eno izkušnjo modrejši spet si je pridobil izkušnjo
// ki vsebuje, izraža prodorno mišljenje in ustrezno ravnanje: hvaležen mu je bil za modre nauke; njegov nasvet se mu je zdel moder; modra sodba; njegova beseda je vedno modra; modro mnenje / modra politika / modro kmetijstvo
2. nar. resen, zadržan: zakaj si tako moder / moder obraz; modra drža / z modrimi voli je lahko oral sam mirnimi, poslušnimi
  • módro prisl.:
    modro se držati, govoriti, živeti; vse je modro premislil módri -a -o sam.:
    modri se je hitro znašel; kamen modrih po verovanju alkimistov kamen, s katerim se dajo spremeniti nežlahtne kovine v zlato ali srebro; sedem modrih grški misleci in državniki v dobi pred Sokratom; moška in modra je ta; dokaj modrih je povedal modrih misli
    ♦ rel. trije modri trije možje, ki so prišli obdarovat novorojenega Kristusa

KSZ: mislim, da ta tema ni namenjena nabijanju komentarjev, še najmanj pa Zoki-Jajo debatam.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.473
113
če bi napisal: mokra zofka, bi vedel kaj misliš- koledarsko zofko, ki goduje 15. maja
ko pišeš o modri zofki, imaš pa v mislih zofijo mazej kukovič al katero?

tak, da zdaj lahko lepiš slovar sskj, kaj pomeni moder, ali pa modruješ dalje. tvoja modra zofka z hcanjem pač nima veze

in zokija in jajota lahko kr odstraniš, si jih ti prinesel, očitno ne zmoreš brez njih niti razmišljat
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
POSCANA če smo že pri tem, kaj pravi ljudstvo.

Drugače pa mlečnozobci se morate še veliko naučit:


Ime: Izhaja iz grščine Sofia, v latinščini Sophia; pomeni »modrost«, »učenost«.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony