Covid-19 Covid-19 Švedska zgodba

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Fajn dohitevamo Svedsko - 441 umrlih imamo.


Smo ze na pol poti do njih in sem preprican, da jih bomo prehiteli po stevilu umrlih na milijon prebivalcev. To je pa razlika, ce se prekuzujes cez poletje ali pa jeseni.
Zamudili smo najbolj ugodne poletne mesece, sterilizirali virus in se delali super pametne, s preostankom Evrope vred. Pa ne, da bi vsaj za jesen startali kaksen program brezplacnega Vitamina D za 60+ prebivalstvo. Neeeee.

Raje se je tolklo po tistih, ki smo opozarjali na napacne odlocitve in strategije.
 
  • Všeč mi je
Reactions: nemenabijat

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Pa sem ti že 100x povedal pa ti še enkrat. Kaj ti pomaga če pišeš to po alterju. Idi na ulice in predstavi idejo, na tv se zmeni za termin v prime time, pred vlado..., to pomaga. Usvari neko skupino, organizacijo. Napiši članek, knjigo.
Ampak jeba je ker je v tem primeru stvari podkrepit z dokazi, z nekimi ponovljivimi študijami.... Tega ti pa youtube ne da
 

B81

22. jul 2007
34.469
8.943
113
Fajn dohitevamo Svedsko - 441 umrlih imamo.


Smo ze na pol poti do njih in sem preprican, da jih bomo prehiteli po stevilu umrlih na milijon prebivalcev. To je pa razlika, ce se prekuzujes cez poletje ali pa jeseni.
Zamudili smo najbolj ugodne poletne mesece, sterilizirali virus in se delali super pametne, s preostankom Evrope vred. Pa ne, da bi vsaj za jesen startali kaksen program brezplacnega Vitamina D za 60+ prebivalstvo. Neeeee.

Raje se je tolklo po tistih, ki smo opozarjali na napacne odlocitve in strategije.
Nisi videl posta o posledicah prebolelega covida in o možnostih krvnih strdkov? Zakaj se ti zdi, da ne pusti nič posledic v telesu? Optimalno je, da se NE okužiš, ne pa da se okužiš in pač preboliš.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Sej nisem nic napisal, da ni nujno, da ne pusti posledic, ampak to, da na koncu bomo na istem ali pa se slabsem, kot so svedi zaradi nase napacne strategije.
Sej nam je bilo vsem jasno, da bomo imeli jeseni sr*nje, ne? Aja sej res, nasi vladi in njenim strokovnjakom ni bilo.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Fajn dohitevamo Svedsko - 441 umrlih imamo.


Smo ze na pol poti do njih in sem preprican, da jih bomo prehiteli po stevilu umrlih na milijon prebivalcev. To je pa razlika, ce se prekuzujes cez poletje ali pa jeseni.
Zamudili smo najbolj ugodne poletne mesece, sterilizirali virus in se delali super pametne, s preostankom Evrope vred. Pa ne, da bi vsaj za jesen startali kaksen program brezplacnega Vitamina D za 60+ prebivalstvo. Neeeee.

Raje se je tolklo po tistih, ki smo opozarjali na napacne odlocitve in strategije.

Ne skrbi, so Švedi na odlični poti, da se oddaljijo na varno vodstvo.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
S tistimi parimi umrlimi na dan, ki jih imajo, highly unlikely.


Te bom citiral pa lahko ćez mesec dni še enkrat preveriš. Na švedskem (kljub njihovem patetičnem poročanju) ponovno eksponentno raste število primerov. Trenutno so na 58 mrtvih na 100000 prebivalcev kar je cca 3x več kot mi.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Nisi rekel, da pocakajmo kaksen mesec ali dva? Ne mores iz svoje vzvisene zdravniske koze nadboga, da ne bi zalil, kajne?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.841
3.865
113
Za njiju se situacija ne bo v najmanjši meri spremenila pa tudi če švedi zaprejo vse stanovalce v stanovanja za pol leta bosta še vedno bluzila o švedskem modelu. Ona dva andy in Kaja Sajovic.


Zdej se v mediji omenja Finsko kot biser evrope (hladni severnjaki ki striktno upoštevajo navodila vlade in se tradicionalno držijo distance). V prvem valu smo bili s finci tam-tam in sedaj je samo vprašanje ali bo pri njih eksplodiralo ali ne bo. Glede na geografsko lego in glede na jasno tendenco širjenja virusa iz "centralne evrope" (kjer imajo srečo da je vmes "tamponska cona" Švedska) mislim da bodo finci tole zadnji fasali v enakem obsegu kot ostali. Samo ja, poročanje medijev gre nekako tako. Države ki nimajo še epidemije ali pa so jo prestale (en val) so super, potem imaš pa še katastrofo v državah kjer je epidemija na vrhuncu. Lansiranje novic je pa skrbno izbrano na našo trenutno situacijo. Ko nismo več mi rekordno je glavna novica da so hrvati rekordno, ko mi nismo bili rekordno so bili pa čehi rekordno ... samo da se proda "oglase".

BTW mediji v tej koronakrizi so en redek sektor ki beleži rast. Ni športa, ni dejavnosti, ni črne kronike ... pa vseeno mediji občutijo rast?!? Pač prodajaš "rekorde" in "katastrofe", včeraj italjanske, danes naše, jutri španske čez par dni pa brazilske. Kaj je to drugega kot dezinformiranje? Vmes pa veselo daješ reklame fearmacevtskih firm, ki so očitno še eni zmagovalci tega stanja.

Sicer ontopic: švedi so trenutno še vedno po ključnih podatkih na 0 od epidemije. Recimo zadnje dni imajo po 2-5 potrjeno umrlih na dan, in 5-10 na novo sprejetih v intenzivno na dan. Če to primerjamo z nami in celo ostalo EU so te številke smešne. Sedaj lahko so v zaostanku, lahko pa je to balansiranje prvega vala. Iluzirno bi bilo pričakovat da drugega vala na švedskem ne bo, bi pa za razliko od "ostalih" moral biti ta manjši glede na prvi val (za razliko od nas).
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.215
3.371
113
Razni Blekđeki in podobni rečejo, da Švedi lažejo s svojimi številkami. Isto kot Tramp, to kar on reče je resnica in ne potrebuje dokazov.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.544
8.897
113
Nisi rekel, da pocakajmo kaksen mesec ali dva? Ne mores iz svoje vzvisene ZOBOzdravniske koze nadboga, da ne bi zalil, kajne?
Sem ti popravil, ker dec vseen ni zdravnik, je zobozdravnik. O epidemiologiji ve tok k Fata o vodovodu. Pa ne rečem, da se občasno ne strinjam z njim, sam je pa v oblakih, da ne vem, če ga bo kdo še dol potegnu.