Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.857
3.878
113

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.637
449
83
Tolmin
Če si bil včeraj pozitiven ali si še po starem sistemu 10 v izolaciji ali si po novem 7 dni?
Gre se za dobesedno za 5 minut razlike med nedeljo in ponedeljkom.
Moja potrjena prejšnji četrtek in je po novem.
In če se jaz okužim od nje gre ona v četrtek v službo kot preboljena jaz pa naprej v izolaciji - jaz okužen doma ona pa trosilka naokoli :sprasujemse:
 
19. jul 2007
2.765
1.494
113
Moja potrjena prejšnji četrtek in je po novem.
In če se jaz okužim od nje gre ona v četrtek v službo kot preboljena jaz pa naprej v izolaciji - jaz okužen doma ona pa trosilka naokoli :sprasujemse:

Pogoj je vsaj en dan brez simptomov (npr. vročina) in z negativnih HAGT. S tem se sklepa pa ni trosilka.
Zagotovo se bo zgodilo da bo kdo kljub izpolnjenima obema pogojema celo trosil virus naokoli, ampak to je zelo malo verjetno in kot družba smo to tveganje pripravljeni prevzeti.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Ok, recimo po 7 dneh nimaš več simptomov, narediš uradni hitri test - moraš to komu javiti, da se izolacija prekine, ali je to, da narediš hitri test, zadosti?
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.037
590
113
pomoje dohterju.

evo pa je se nas doletelo. zena in sin + na hag v nedeljo, v nedeljo naredila tudi pcr, vceraj prisel + na pcr.
mi2 s hcerko negativna (zaenkrat).

fora je, da je vsem skoz kazalo neg. iz nosa potem je pa zena zaradi bolecega grla vzela iz grla bris in je bilo takoj +. potem smo probali vsi iz grla, zena in sin +, mi2 s hcerko -.
ce do jutr ne bo + ne vem, kaj je z mano. novembra 5+ur bliznji stik s sodelavcem on zbolel jaz ne. prav lovilo nas je ampak se nismo dali
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.857
3.878
113
Samo opozorilo, z grla če ne jemlješ prav, dobiš "efekt testiranja kokakole". Tista pufer tekočina je premalo močna (jo je premalo) da nevtralizira večjo količino sline, kar potem da napačen pozitiven rezultat. Požgačkat moraš direkt po žrelu s čimmanj namakanja vate v slino v ustih.
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.506
999
113
Ker ni omenjeno pod neomejeno, domnevam da ti velja vsaka črka posebej. Torej 270 dni od C in/ali 180dni od zadnjega P.
BojanP točno tako. Razen če si se 2x cepil.


Od 1. februarja dalje bo potrdilo PCT neomejeno veljavno le še za tiste, ki so bili cepljeni s poživitvenim odmerkom (zadnji odmerek mora biti cepivo mRNA), za vse, ki so virus preboleli (v 180 dneh oziroma do 14. septembra 2021 v 240 dneh) in bili kasneje dvakrat cepljeni ter za cepljene s cepivom Janssen in še Pfizerjem oziroma Moderno.
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.506
999
113
Mimogrede, če si 2x cepljen (ali prebolel + 1x cepljen), in ne greš po booster ZNOTRAJ 270 DNI od zadnjega cepljenja, se po 270. dnevu šteje, da sploh nisi cepljen. Tudi če si npr. po cepljenju še prebolel covid in si zato še vedno "zelen", po izteku roka za prebolevnost moraš spet po 1 dozo, ki ti potem velja 270 dni, ali pa 2 dozi, če hočeš po trenutnih pravilih neomejeno trajanje.



Takole zakomplicirat zna samo EU birokracija.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.772
2.657
113
Mimogrede, če si 2x cepljen (ali prebolel + 1x cepljen), in ne greš po booster ZNOTRAJ 270 DNI od zadnjega cepljenja, se po 270. dnevu šteje, da sploh nisi cepljen. Tudi če si npr. po cepljenju še prebolel covid in si zato še vedno "zelen", po izteku roka za prebolevnost moraš spet po 1 dozo, ki ti potem velja 270 dni, ali pa 2 dozi, če hočeš po trenutnih pravilih neomejeno trajanje.



Takole zakomplicirat zna samo EU birokracija.
V članku, ki sem ga nalepil malo višje piše dugače.

"Če se oseba cepi s poživitvenim odmerkom, dobi novo potrdilo, ki velja neomejeno. Kot so nam pojasnili na NIJZ, to velja tako za osebe, ki se s poživitvenim odmerkom cepijo v roku 270 dni po drugem odmerku, kot tudi za osebe, ki se s poživitvenim odmerkom cepijo po preteku 270 dni od drugega odmerka."
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.784
-256
113
V resnici prebolevnost traja samo 5mes in 20 dni, toliko časa ti QR koda kaže zeleno.

A 6m govorite zato, ker se lepše sliši, pa da izgleda vlada bolj prijazna?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Samo opozorilo, z grla če ne jemlješ prav, dobiš "efekt testiranja kokakole". Tista pufer tekočina je premalo močna (jo je premalo) da nevtralizira večjo količino sline, kar potem da napačen pozitiven rezultat. Požgačkat moraš direkt po žrelu s čimmanj namakanja vate v slino v ustih.
Res je. Testi, ki se prodajajo za samotestiranje, niso namenjeni za jemanje vzorca iz žrela.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.037
590
113
nam (za otoke) so v lekarni dali teste, katere lahko uporabis tudi za bris grla. vivadiag pro, belo oranzna škatlica.

vsi ostali so samo za iz nosa.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Utisevalec

sousis

Guru
16. nov 2019
1.506
999
113
V članku, ki sem ga nalepil malo višje piše dugače.

"Če se oseba cepi s poživitvenim odmerkom, dobi novo potrdilo, ki velja neomejeno. Kot so nam pojasnili na NIJZ, to velja tako za osebe, ki se s poživitvenim odmerkom cepijo v roku 270 dni po drugem odmerku, kot tudi za osebe, ki se s poživitvenim odmerkom cepijo po preteku 270 dni od drugega odmerka."
Hm, se mi je zdelo, da sem brala glih od NIJZ izjavo glede tega cepljenja v roku 270 dni. Grem naprej v research. Ampak... kot pri nas obračajo pravila, je mogoče bolj pametno preračunati teh 270 dni od zadnje doze, pa imeti v mislih ta rok pri morebitnih odločitvah...
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.855
3.372
113
40
Lj
"v omenjeni dikciji prepoznavajo prikrito uvedbo obveznega cepljenja proti covidu-19 za zaposlene"