Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.149
5.569
113
Za ljudi s takimi neumnimi vprašanji je tudi virus dovolj pameten da ve kam ne sme iti. :evil: . Sicer pa če bi poslušal novice bi vedel da za uradno pošto , ki jo moraš prevzeti na okencu osebno ne rabiš potrdila, še vedno pa morašv prostoru upoštevati vse ostale ukrepe.
Ni res da ga ne potrebuješ, samo "da" moraš reči.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
In zakaj si vstopil? Si nepismen?
Sem se naredil, kot da nisem videl, vem da nebi smel. Sem imel masko gor, pa zdrav sem, in nikogar nisem okužil. Če pri politikih ta izgovor zadostuje in jim je vse oproščeno, bi lahko tudi pri meni. Čak a niso rekli da bodo na vratih preverjali?
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Ni res da ga ne potrebuješ, samo "da" moraš reči.

Pogoj PCT za uporabnike storitev, udeležene ali prisotne pri izvajanju dejavnosti​

V skladu z drugim odstavkom 5. člena odloka, PCT pogoj dokazujejo vse osebe, ki so uporabniki storitev ali udeleženi oziroma prisotni pri izvajanju dejavnosti ali v okoljih, kjer se dejavnosti izvajajo. PCT pogoja pa ni potrebno izpolnjevat osebam, ki so mlajše od 15 let, uporabnikom poštnih storitev, če gre za prevzem pošiljk, ki jih je treba osebno prevzeti, ker bi zaradi neprevzema nastale pravne posledice in v primerih nujne oskrbe z osnovnimi življenjskimi izdelki in potrebščinami, zagotavljanja javnega reda in miru, varnosti in obrambe, nujnih zdravstvenih storitev, nujnih postopkov socialne in družinske problematike ter nujne osebne asistence, zaščite in reševanja ter za osebe, ki opravljajo naloge v sektorju mednarodnega prevoza in Republiko Slovenijo zapustijo v 12 urah po prehodu meje, za oskrbo na bencinskih servisih.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.134
113

Pogoj PCT za uporabnike storitev, udeležene ali prisotne pri izvajanju dejavnosti​

V skladu z drugim odstavkom 5. člena odloka, PCT pogoj dokazujejo vse osebe, ki so uporabniki storitev ali udeleženi oziroma prisotni pri izvajanju dejavnosti ali v okoljih, kjer se dejavnosti izvajajo. PCT pogoja pa ni potrebno izpolnjevat osebam, ki so mlajše od 15 let, uporabnikom poštnih storitev, če gre za prevzem pošiljk, ki jih je treba osebno prevzeti, ker bi zaradi neprevzema nastale pravne posledice in v primerih nujne oskrbe z osnovnimi življenjskimi izdelki in potrebščinami, zagotavljanja javnega reda in miru, varnosti in obrambe, nujnih zdravstvenih storitev, nujnih postopkov socialne in družinske problematike ter nujne osebne asistence, zaščite in reševanja ter za osebe, ki opravljajo naloge v sektorju mednarodnega prevoza in Republiko Slovenijo zapustijo v 12 urah po prehodu meje, za oskrbo na bencinskih servisih.
Će lsučajno veš - a sem pravilno nekje zasledil, da za cepljenje PCT tudi ne bo pogoj?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Sem se naredil, kot da nisem videl, vem da nebi smel. Sem imel masko gor, pa zdrav sem, in nikogar nisem okužil. Če pri politikih ta izgovor zadostuje in jim je vse oproščeno, bi lahko tudi pri meni. Čak a niso rekli da bodo na vratih preverjali?
Si ziher, da si se naredil? Ker tukaj nič ne izgleda, da se delaš butla.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.149
5.569
113
UGOVOR ZAPOSLENIH NA SODIŠČU:


  1. 8.) Pogoj PCT, kot je postavljen v Odloku, po našem mnenju posega tudi v ostale ustavne človekove pravice in svoboščine (nekatere smo že izpostavili), kot so še opredeljene in izhajajo iz 5., 14. do 18., 34., 35., 38., 39., 41., 44., 45., 46., 49., 51., 63., 72. Ustave RS in pomeni (najmanj) tudi kršitve 6., 8. in 13. člena Zakona o varstvu osebnih podatkov ter 2., 4., 11., 12. in drugih členov Zakona o varstvu pred diskriminacijo (ker gre za vprašanje legitimnosti cilja in ustreznosti, potrebnosti in sorazmernosti sredstev za doseganje tega cilja preprečevanja širjenja virusa SARS-CoV-2). Posledično opozarjamo na odškodninsko odgovornost delodajalca in odgovornih oseb v primeru protipravnega poseganja v temeljne pravice zaposlenih. Vendarle pa dopuščamo možnost, da bo katero od sodišč v Republiki Sloveniji ali pa Ustavno sodišče RS glede ustavnosti pogoja PCT odločilo, da je takšen poseg ustavno dopusten, zakonit in zato dovoljen, čeprav se v EU že oblikuje drugačna sodna praksa . V takem primeru bomo zahtevali, da nam delodajalec omogoči opravljanje testiranja na način, ki je za pobudnike manj invaziven in nevaren, in sicer z testom sline ali brisa z grgranjem - kar se uporablja v drugih evropskih državah.

  1. 10.) Ker stroka in dosedanje izkušnje kažejo, da tudi cepljeni obolevajo in širijo virus, ne razumemo, zakaj bi se ,,necepljeni množici ljudi" omejevalo dostope na delovno mesto, pa tudi do bank, trgovin, bencinskih črpalk, pošt, upravnih enot in navsezadnje sodišč. Nenazadnje je bilo od mnogih domačih in svetovnih strokovnjakov slišati, da je virus tu in bo ostal ter da se bomo morali naučiti živeti z njim, tako, kot smo v preteklosti živeli in še živimo z različnimi drugimi virusi in boleznimi. Tudi menimo, da ste seznanjeni z Resolucijo Sveta Evrope z dne 27. 1. 2021, št. 2361 (2021), ki določa, da cepljenje ni obvezno in da se na nikogar ne pritiska, se ga ne prisiljuje politično, socialno ali kako drugače, da se cepi, če tega ne želi narediti sam, poleg tega pa je treba zagotoviti, da nihče ne bo diskriminiran, ker ni bil cepljen zaradi možnih tveganj za zdravje ali ker noče biti cepljen .

kopija


No, tudi Sodnem svetu se zdi nedopustno s podzakonskimi akti, izdanimi s strani izvršilne veje oblasti posegati v delo samostojne, sodne veje.
 
Nazadnje urejeno:

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Će lsučajno veš - a sem pravilno nekje zasledil, da za cepljenje PCT tudi ne bo pogoj?
Seveda, če se greš cepit ne rabiš testiranja http://pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=ODLO2600

5. člen

(1) Pogoj PCT morajo za čas opravljanja dela izpolnjevati vsi delavci in osebe, ki na kakršnikoli drugi pravni podlagi opravljajo delo pri delodajalcu, ali samostojno opravljajo dejavnost.

(2) Pogoj PCT morajo izpolnjevati:

- vse osebe, ki so uporabniki storitev ali udeleženi ali prisotni pri izvajanju dejavnosti ali v okoljih v Republiki Sloveniji iz prejšnjega odstavka,

- uporabniki zavodov za prestajanje kazni zapora, prevzgojnih domov, centrov za tujce, azilnih domov in integracijskih hiš ob sprejemu v nastanitev ali po ponovni vrnitvi v nastanitev, če je odsotnost trajala več kot 48 ur. Testiranje zagotovi izvajalec dejavnosti zavoda za prestajanje kazni zapora, prevzgojnega doma, centra za tujce, azilnega doma oziroma integracijske hiše. Če ni mogoče zagotoviti testiranja s testom HAG, izvajalec dejavnosti iz prejšnjega stavka pri sprejemu ali ponovni vrnitvi zagotovi presejalno testiranje s testom HAG za samotestiranje iz prvega odstavka 6. člena tega odloka in takoj, ko je mogoče, zagotovi testiranje s testom HAG.

(3) Ne glede na prejšnji odstavek pogoja PCT ni treba izpolnjevati:

- osebam, ki so mlajše od 15 let, in osebam, ki so vključene v storitev vodenja, varstva in zaposlitev pod posebnimi pogoji,

- osebam, ki pripeljejo ali odpeljejo otroka oziroma učenca v vrtec, 1., 2., ali 3. razred osnovne šole, glasbeno šolo do vključno 2. razreda, v osnovno šolo s prilagojenim programom ali zavod za vzgojo in izobraževanje otrok in mladostnikov s posebnimi potrebami, varstveno delovne centre, centre za usposabljanje, delo in varstvo ter dnevne centre domov za starejše občane,

- osebam, ki k izvajalcu zdravstvene dejavnosti spremljajo otroka do dopolnjenega 15. leta oziroma odraslo osebo, ki ni sposobna skrbeti zase,

- učencem in dijakom pri prevozu z javnim potniškim prometom,

- uporabnikom zdravstvenih storitev, če gre za cepljenje proti COVID-19 ali testiranje na prisotnost virusa SARS-CoV-2,

- uporabniki poštnih storitev, če gre za prevzem pošiljk, ki jih je treba osebno prevzeti, ker bi zaradi neprevzema nastale pravne posledice.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.149
5.569
113
Osebni asistenti: 'Če upoštevamo odlok vlade, lahko invalidi tudi umrejo'
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.808
3.336
113
40
Lj
Gospodarstvo že, zato ker je šefom vseeno za delavce. Ampak javni sindikati pa bodo pohodili Janšo.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
Upam da ne.
Ker tale sindikat policije in vojske mi že gre lepo na organ.
Vojska in Policija mora upoštevati oblast in pika.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BuDi