Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.196
5.584
113
FACDDA7-E-9498-4-BE5-BE0-B-378871-DF6-BB3.jpg
 
  • Haha
Reactions: Matey in Hanzi

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.479
8.828
113
Navto sem ze 1 teden nazaj opozarjal.
Itak pa je 8 mesecev veljalo le v Sloveniji. V tujini ne.
Se ti zavedaš, da ljudem niso hoteli dat 2. odmerka? Dejansko so jih zavračali, tudi mene, ker sem vedel, da bodo slej ko prej mučkali in sem hotu drugo dozo, sam jest sem cepljen znotraj 6 mesecev in mene to zdaj ne tangira.. Človk ima v glavi, da je cepljen, pol ti pa čez noč, brez da bi te opozoril prekličejo potrdilo, brez katerega počas še srat ne boš mogu več. Te budale res niso več niti smešne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in mosseero

sousis

Guru
16. nov 2019
1.494
989
113
  • Všeč mi je
Reactions: jest5 in Matey
2. okt 2007
3.591
2.033
113
to je še huje kot maske v gozdu... novi semafor pa čakamo že 3 tedne

 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.196
5.584
113

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
to je še huje kot maske v gozdu... novi semafor pa čakamo že 3 tedne

Lol, jansa and co so totalno zgubil stil z realnostjo.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.587
14.260
113
to je še huje kot maske v gozdu... novi semafor pa čakamo že 3 tedne

A to je zdaj mišljeno kot PCT za delavce na domu (recimo frizerka, ki pride k tebi na dom, vodovodar, zavarovalničar, itd.) ali za nekoga, ki zaradi covid scene opravlja svoje službene naloge od doma? Glede na dosedanje idiotizme naše vlade bi rekel, da je slednje povsem mogoče kljub temu, da se mi zdi to res neverjetno, da se lahko spomnijo česa tako prizadetega. V članku pa navajajo dva izraza in sicer tako "delo na domu" kot "delo od doma" kar mi daje malenkost optimizma, da se PCT pogoj ne nanaša na delo od doma ampak je bolj mišljen recimo zame, če pridem k stranki na dom.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.034
4.047
113
A to je zdaj mišljeno kot PCT za delavce na domu (recimo frizerka, ki pride k tebi na dom, vodovodar, zavarovalničar, itd.) ali za nekoga, ki zaradi covid scene opravlja svoje službene naloge od doma? Glede na dosedanje idiotizme naše vlade bi rekel, da je slednje povsem mogoče kljub temu, da se mi zdi to res neverjetno, da se lahko spomnijo česa tako prizadetega. V članku pa navajajo dva izraza in sicer tako "delo na domu" kot delo od doma" kar mi daje malenksot optimizma, da se PCT pogoj ne nanaša na delo od doma ampak je bolj miščjen recimo zame, če pridem k stranki na dom.
Jp, delo od doma.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.957
3.754
113
Ljubljana
hmpg.net
"Glede na dosedanje idiotizme naše vlade" - zelo neprimerno izražanje.

Glede na dosedanje poizkuče naše vlade, da bi z ukrepi kar najbolje omejila rast okužb in pri tem upoštevala veljavno zakonodajo - evo to je to. Vsi ukrepi so v tem smislu (tvojem)
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.587
14.260
113
"Glede na dosedanje idiotizme naše vlade" - zelo neprimerno izražanje.

Glede na dosedanje poizkuče naše vlade, da bi z ukrepi kar najbolje omejila rast okužb in pri tem upoštevala veljavno zakonodajo - evo to je to. Vsi ukrepi so v tem smislu (tvojem)
No pomoje sem se pa kar v redu izrazil saj poleg kakšnih OK oz. smiselnih ukrepov uvedejo tudi (povsem) idiotske in sčasoma se je teh nabralo že kar nekaj (od samo nesmislenih do nezakonitih itd.). Od tu potem izraz "glede na dosedanje idiotizme".
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.289
1.058
113
Vir sedi meni nasproti. Sprememba se je zgodila ćez vikend. iz 1/1 v1/2
Res je....
Sodelavec mi je kazal 1/1 (shranjen pdf)s katerim je šel preko meje in nazaj.... Na celjskem sejmu pa je kazaj iz zvem in ga je zavrnilo. Ko je doma gledal je blo sprememjeno na 1/2
Zdaj okoli kaže staro verzijo in gre povsod skozi....
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.761
-142
113
Evo danes šel na pošto po priporočeno pismo, me ženska vpraša če izpolnjujem pct pogoj, pravim da ne, mi vrne listek in pravi da pisma ne da.
Js pravim super, potem mi ne bo treba davka plačat :) Da bi jo vidli, kako je skočila in hitro prinesla pošto - kao imajo zdej nova navodila, da davke da, drugo pa ne. LOL

Mene pa vseeno zanima, kako virus ve, da pridem po davčno ali običajno pošto, da v enem primeru ne skače name, v drugem pa ???
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1 in jendomen

Floki

Guru
6. sep 2007
9.870
2.997
113
Evo danes šel na pošto po priporočeno pismo, me ženska vpraša če izpolnjujem pct pogoj, pravim da ne, mi vrne listek in pravi da pisma ne da.
Js pravim super, potem mi ne bo treba davka plačat :) Da bi jo vidli, kako je skočila in hitro prinesla pošto - kao imajo zdej nova navodila, da davke da, drugo pa ne. LOL

Mene pa vseeno zanima, kako virus ve, da pridem po davčno ali običajno pošto, da v enem primeru ne skače name, v drugem pa ???

Za ljudi s takimi neumnimi vprašanji je tudi virus dovolj pameten da ve kam ne sme iti. :evil: . Sicer pa če bi poslušal novice bi vedel da za uradno pošto , ki jo moraš prevzeti na okencu osebno ne rabiš potrdila, še vedno pa morašv prostoru upoštevati vse ostale ukrepe.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

sad

Guru
24. avg 2007
20.482
9.186
113
Res je....
Sodelavec mi je kazal 1/1 (shranjen pdf)s katerim je šel preko meje in nazaj.... Na celjskem sejmu pa je kazaj iz zvem in ga je zavrnilo. Ko je doma gledal je blo sprememjeno na 1/2
Zdaj okoli kaže staro verzijo in gre povsod skozi....
Smešno, če se to res ne bi dogajalo in je prav žalostno. Potrjeno tudi z moje strani. En cepljen dva dni pred šestimi meseci od preboletja 1/1, drugi cepljen 5 dni po šestih mesecih in ima 1/2. Isto cepivo. Stvar je pa taka, da takoj isti dan je pa ta ista oseba tudi imela 1/1.
Na spletni strani še vedno piše tole:
Podatki kažejo, da so osebe po prebolelem covidu-19 večinoma zaščitene več mesecev po okužbi in zelo redko pride do ponovne simptomatske okužbe znotraj obdobja 6 mesecev od začetka bolezni. Zato se pri osebah, ki so covid-19 prebolele, cepljenje lahko varno odloži do 6 mesecev po začetku bolezni.
V obdobju, ko je bilo cepiva zelo malo, je bilo priporočeno, da se cepljenje opravi čim bolj proti koncu tega 6-mesečnega obdobja. S strokovnega stališča se cepljenje lahko opravi, ko oseba ni več akutno bolna, se dobro počuti in je minilo obdobje izolacije. Zaradi predvidene zaščite po preboleli bolezni pa se cepljenje lahko opravi tudi z zamikom in ne takoj po preboleli bolezni.
Cepljenje oseb, ki so prebolele covid-19, se lahko opravi samo z enim odmerkom cepiva proti covidu-19 (ki ima sicer dvoodmerno shemo), priporočljivo v obdobju 6 mesecev od začetka bolezni, a najkasneje v obdobju 8 mesecev. Če je minilo več kot 8 mesecev od začetka bolezni, prebolevnik prejme polno cepljenje (dva odmerka cepiv Pfizer, Moderna ali Vaxzevria, oziroma en odmerek cepiva Janssen).

Naj sodelavec pošlje vprašanje na NIJZ: info@nijz.si
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.761
-142
113
Za ljudi s takimi neumnimi vprašanji je tudi virus dovolj pameten da ve kam ne sme iti. :evil: . Sicer pa če bi poslušal novice bi vedel da za uradno pošto , ki jo moraš prevzeti na okencu osebno ne rabiš potrdila, še vedno pa morašv prostoru upoštevati vse ostale ukrepe.
Na vratih pošte je pisalo, da je vstop dovoljen samo s pct pogojem. Nobenih izjem ni bilo zraven navedenih. Torej nebi smel niti vstopiti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi