Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Glede na to da greš lahko zastonj na test, ne vem. Ajde če si ti ne da čakat v vrsti greš pa plačniško za 20 eur.
Če sem prebral prav, so imeli ponarejen PCR test. Ne vem sicer, zakaj, mogoče ne spremljajo vseh možnih sprememb, ki se jih spomne vlada in niso taki geeki, kot smo mi tukaj, pa še mi ne vemo več vsega, kar si na vladi izmislijo. Mogoče pač ne vejo, da lahko naslednji dan pri nas narediš hitri test in je odpravljena karantena?
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
zakaj bi zdrav človek hodil naokoli z ponarejenim testom? osebno in pasuš imaš ponarejeno?
če imaš vse pošlihtano, nimaš kaj skrivat.
 
19. jul 2007
2.762
1.493
113
Se ti zavedaš, da smo že eno leto v izrednem stanju? In da nam po enem letu govorijo, da kljub žrtvovanju nismo nikamor prišli, saj cepiva niso učinkovita na prihajajoče seve, ki se množijo in se jim itak NE BOMO izognili?
Ne zavajat (ali pa lagat), lahko izbereš izraz, ki bolje ustreza.
cepiva niso učinkovita: so manj učinkovita
prihajajoče seve, ki se množijo in se jim itak NE BOMO izognili - vse skupaj je precej odvisno od našega obnašanja. Ali se jim bomo izognili ali ne je v veliki meri odvisno od nas. Zza nove seve bomo tudi imeli cepiva, ki bodo učinkovita (mRNA cepiva in tudi adenovirusna cepiva), je pa res da ne s danes na jutri, amapak v 3 mesecih do pol leta pa. Če bomo pametno pregurali do maja, bo verjetno oktobra že kaj pametnega na voljo (sicer ne na ves planet).

Če se že razglablja je mogoče smiselno pogledat širšo sliko - npr. za ukrepe in dejanja IJJ je smiselno pogledat situacijo v Evropi in njihove ukrepe in dobiti širšo sliko, na pa slovenske ukrepe gledati skozi politična očala.

Tako, kar se tiče resne zdravstvene grožnje - je smisleno pogledat primer HIV (pa ne primerjat HIV s COVID-om samem po sebi), amapk pogledat kako se lotevati resne zdravstvene grožnje. Ni enostavno, rabi se čas in rabi se denar, zadeva ne bo nikoli "dokončno rešena", bo pa precej pod kontrolo (v zahodnem svetu je danes okužba HIV težava, ne pa smrtna obsodba).
In ja, sex se loči na obdobje pred AIDS-om in na obdobje po AIDS-u. In nihče (normalen) ne joka, včasih je pa bilo ....
Tudi pri HIV-u si imel ljudi, k so želeli okužit s HIV-om, da se končno znebijo strahu pred okužbo s HIV-om (so imeli dost).
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
zakaj bi zdrav človek hodil naokoli z ponarejenim testom? osebno in pasuš imaš ponarejeno?
če imaš vse pošlihtano, nimaš kaj skrivat.
Mogoče zato, ker se človek ne zaveda, da se lahko karanteno odpravi tudi z brezplačnim hitrim testom?

Mogoče nima vsak 100 EUR, ki bi mu ležali naokoli za PCR test?
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
Če sem prebral prav, so imeli ponarejen PCR test. Ne vem sicer, zakaj, mogoče ne spremljajo vseh možnih sprememb, ki se jih spomne vlada in niso taki geeki, kot smo mi tukaj, pa še mi ne vemo več vsega, kar si na vladi izmislijo. Mogoče pač ne vejo, da lahko naslednji dan pri nas narediš hitri test in je odpravljena karantena?
mogoče so pa samo malo neodgovorni in se jim jebe kdaj bo tega vsega enkrat konec. glavno jim je, da imajo za svojo rit in da se sprehajajo naokoli.
vsi se zgražajo nad utajevalcem davkov, zdaj pa naj zagovarjamo kršitelje karanten?
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Ne zavajat (ali pa lagat), lahko izbereš izraz, ki bolje ustreza.
cepiva niso učinkovita: so manj učinkovita
prihajajoče seve, ki se množijo in se jim itak NE BOMO izognili - vse skupaj je precej odvisno od našega obnašanja. Ali se jim bomo izognili ali ne je v veliki meri odvisno od nas. Zza nove seve bomo tudi imeli cepiva, ki bodo učinkovita (mRNA cepiva in tudi adenovirusna cepiva), je pa res da ne s danes na jutri, amapak v 3 mesecih do pol leta pa. Če bomo pametno pregurali do maja, bo verjetno oktobra že kaj pametnega na voljo (sicer ne na ves planet).

V treh mesecih do pol leta bo že krožilo 20 novih sevov. In preden boš spet vso populacijo precepil s cepivom za nove seve, bo minilo leto. V tem času boš imel pa 50 novih sevov.

To je bitka, ki je ne bomo dobili. Sprijazni se.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.842
3.865
113
1. ti papirji so za rit obrisat, se vidi iz primera zdravnika ... zakaj bi se sploh karkoli zahtevalo na meji če na nič ne vpliva

2. obstaja en kup ljudi ki nima zdravstvenega zavarovanja v RS in sploh ne morejo do testa, tudi plačljivega ne ker se ponavadi zahtev v vseh ustanovah zdravstvena kartica (domnevam da so ti ljudje tudi redno na poti preko meje -> uvoženi delavci)

P.S. sam sem hodil čez mejo tudi že brez dokumentov oz. s potečenimi, pač greš na Hojsa sej kaj več kot zavrnit te ne morejo. Smo šli v času študentskih let tudi na 3 prehode probat da so nas končno pustili skozi! :valjamse:
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
V treh mesecih do pol leta bo že krožilo 20 novih sevov. In preden boš spet vso populacijo precepil s cepivom za nove seve, bo minilo leto. V tem času boš imel pa 50 novih sevov.

To je bitka, ki je ne bomo dobili. Sprijazni se.

kaj pa bomo naredili po tvoje? pustili da nas vse pobije na koncu, al kaj? ker dejstvo je, da 25 krat ga ne boš preživel, skrit se mu pa tudi ne moreš.
Kaj boš naredil?
 
  • Haha
Reactions: jonny77

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.766
2.646
113
Brezvezni izgovor. Ti pa tukaj javno zagovarjaš neodogovrno ravnanje. Pa še kao moderator si na tem forumu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: zino

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.842
3.865
113
kaj pa bomo naredili po tvoje? pustili da nas vse pobije na koncu, al kaj? ker dejstvo je, da 25 krat ga ne boš preživel, skrit se mu pa tudi ne moreš.
Kaj boš naredil?

Gripa je tudi v zadnjih 30 letih pobila 5000 ljudi, če bi šteli mrtve kot za covid19 in če bi imeli abosolutni števec mrtvih. Samo smo od vedno navajeni situacije in se ne sekiramo, tisti ki se se gredo cepit. Ko je sezona gripe se omeji obiske v DSO in bolnišnicah (zasščita ranljivih). Če je pojav večje epidemije v šoli se začasno (1- teden) ukine pouk. Vse to se dogaja redno vsako leto, država je na to pripravljena. Če pride ekstremno nevaren sev imamo državni načrt za ravnanje ob pandemiji in se gre po načrtu. Tak sev se pojavi vsakih 30-50 let, smrtnost 5-10x višja kor pri navadni gripi. S tem živimo normalno oz. ni videt da bi se do sedaj kdo s tem obremenjval.

Covid19 ni nič drugačen. Pač nov virus, novo pridobljena imunost, novi sevi virusa ki so prelisičili imunski sistem in krog se bo vrtel letos, drugo leto in najbrž dokler bo človeštvo obstajalo.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
nima 100€. šel je pa preko meje. če ostane doma, nima teh problemov. zdaj pa naj vsakemu, ki gre smučat na Jahorino, država plača vse potrebno, da se bomo obvarovali dopustnika, ki lahko seje dalje virus.
res ne vem. nič ti ne paše. ko se zapre občina/regija, se buniš da ne moreš na tradicionalne krompirjeve počitnice. ko ti končno dovolijo it preko meje, sicer pod pogojem, da si zrihtaš test, ti zopet ni prav. ko bodo čez en teden zopet zaprli občine, zaradi takih ki hodijo domov z ponarejenimi testi, ker nimajo za test in ne vejo če so okuženi, se boš zopet bunil. čisto nič ti ne paše.
in grem iz te teme.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mosseero in sad

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
Gripa je tudi v zadnjih 30 letih pobila 5000 ljudi, če bi šteli mrtve kot za covid19 in če bi imeli abosolutni števec mrtvih. Samo smo od vedno navajeni situacije in se ne sekiramo, tisti ki se se gredo cepit. Ko je sezona gripe se omeji obiske v DSO in bolnišnicah (zasščita ranljivih). Če je pojav večje epidemije v šoli se začasno (1- teden) ukine pouk. Vse to se dogaja redno vsako leto, država je na to pripravljena. Če pride ekstremno nevaren sev imamo državni načrt za ravnanje ob pandemiji in se gre po načrtu. Tak sev se pojavi vsakih 30-50 let, smrtnost 5-10x višja kor pri navadni gripi. S tem živimo normalno oz. ni videt da bi se do sedaj kdo s tem obremenjval.

Covid19 ni nič drugačen. Pač nov virus, novo pridobljena imunost, novi sevi virusa ki so prelisičili imunski sistem in krog se bo vrtel letos, drugo leto in najbrž dokler bo človeštvo obstajalo.
lepo si sam povedal, v zadnjih 30 letih, covid bo pa to dosegel v 2 letih. je razlika, a ne? in če po tem času gripo še vedno poveziješ in primerjaš z covidom si mi malo smešen. virus je virus, trabant je prav tako avto kot nova S klasa, pa jih ne moreš med sabo primerjat po udobju.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.842
3.865
113
lepo si sam povedal, v zadnjih 30 letih, covid bo pa to dosegel v 2 letih. je razlika, a ne? in če po tem času gripo še vedno poveziješ in primerjaš z covidom si mi malo smešen. virus je virus, trabant je prav tako avto kot nova S klasa, pa jih ne moreš med sabo primerjat po udobju.

Covid bo v 5 letih postal manj nevaren kot sezonska gripa in bomo šli lepo normalno naprej. Sumarno imaš za časa svojega življenja ene 5x večjo verjetnost da umreš zaradi gripe kot pa zaradi covida. Torej s tega stališča gledano bi se bolj bal gripe.

Če bi merili smrtnost gripe kot pri covid potem jih "Z gripo" vsako leto umre precej več kot pa uradne številke pravijo.

Ko smo že pri gripi, letošnjo sezono nismo v sloveniji zabeležili niti enega potrjenega primera okužbe z virusom influence. Skratka gripe ni. Sam predlagam da se ukrepe vsako leto znova uvede tam oktobra in se jih ukine marca, s tem se bo rešilo ogromno življenj na dolgi rok pa močno razbremenilo bolnišnice.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.622
14.317
113
ampak ker janez ne zeli spet poslusat raznih ocitkov, da so prepozno odreagiral - kot jih sedaj, da je jeseni predolgo sanjal z lockdownom - bo sedaj, tko za preventivo ze pri 5 okuzenih naredil lockdown.

sicer jest pravim, hvalabogu, da je tok sanjal, da imamo vsa prekuzenost dobro, ce ne celo nadpovprecno.

Glede na to, da je opcija neučinkovitosti oz. manjše učinkovitosti cepiv pri določenih novih sevih - je opcija, da tudi prekuženost s starimi sevi ne bo ravno v pomoč?
 
  • Všeč mi je
Reactions: zino

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Brezvezni izgovor. Ti pa tukaj javno zagovarjaš neodogovrno ravnanje. Pa še kao moderator si na tem forumu.

Ničesar in nikogar ne zagovarjam. Ampak ne moreš pa dati glave v pesek in si peti lalalala, češ da se to ne dogaja. Potrebno je pogledati zakaj se to dogaja in kaj je vzrok temu. Z represijo problema ne boš rešil. Odpraviti moraš vzrok, ki žene ljudi v taka skrajna dejanja.

Vam še ni jasno, da je ljudem treba iti naproti in jim pomagati namesto, da se samo gleda, kako jih boš kaznoval? Pa toliko imate za povedati čez vlado, kako deluje samo s strahovlado namesti s pozitivne plati in da to ne deluje (več).