Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
2. obstaja en kup ljudi ki nima zdravstvenega zavarovanja v RS in sploh ne morejo do testa, tudi plačljivega ne ker se ponavadi zahtev v vseh ustanovah zdravstvena kartica (domnevam da so ti ljudje tudi redno na poti preko meje -> uvoženi delavci)

O cem ti govoris? prakticno vsi ki ponujajo placljivo testiranje ne zahtevajo zdravstvene kartice, samo ime, priimek, naslov, datum rojstva. Sprobano na vecih lokacijah.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
V ponedeljek 729 potrjenih. :valjamse:
Fak ej, pizdarija.

"Po 4487 PCR testih na novi koronavirus je bilo v ponedeljek potrjenih 729 okužb. Delež okužb je znašal 16,2 odstotka."
"V ponedeljek je bilo opravljenih tudi 48.003 hitrih antigenskih testov."


Res me zanima, koliko HAT je bilo pozitivnih in koliko od teh so jih potrdili še na PCR.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Prav čakam še podatke za 1 dan za obalno-kraško regijo...
Že par dni spremljam okužbe v regiji in so številke smešne...
Čedalje bolj se mi zdi, da so jo dali v rdečo, da ne bi folk za vikend masovno planil dol, ker so bile počitnice in kičasto vreme :(

1614676375869.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.331
9.717
113
kod Džej-Zija
Ničesar in nikogar ne zagovarjam. Ampak ne moreš pa dati glave v pesek in si peti lalalala, češ da se to ne dogaja. Potrebno je pogledati zakaj se to dogaja in kaj je vzrok temu. Z represijo problema ne boš rešil. Odpraviti moraš vzrok, ki žene ljudi v taka skrajna dejanja.

Vam še ni jasno, da je ljudem treba iti naproti in jim pomagati namesto, da se samo gleda, kako jih boš kaznoval? Pa toliko imate za povedati čez vlado, kako deluje samo s strahovlado namesti s pozitivne plati in da to ne deluje (več).
Folk to dela, ker so balkanci, ki hočejo okrog prinesti sistem, državo, "JJ me ne bo jebal" in podobno. Ker so leni in se jim ne da ukvarjati s postopkom, ker jih nihče ne bo nosno posilil, ker je covid samo kihec in podobno. In ker jim je popolnoma vseeno, a bojo s sabo kaj prinesli in še koga okužili. Skratka ker so skrajni egoisti in jebivetri. In take je treba preganjati, ne pa jim hoditi naproti.
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: jonny77 in sad

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Ničesar in nikogar ne zagovarjam. Ampak ne moreš pa dati glave v pesek in si peti lalalala, češ da se to ne dogaja. Potrebno je pogledati zakaj se to dogaja in kaj je vzrok temu. Z represijo problema ne boš rešil. Odpraviti moraš vzrok, ki žene ljudi v taka skrajna dejanja.

Vam še ni jasno, da je ljudem treba iti naproti in jim pomagati namesto, da se samo gleda, kako jih boš kaznoval? Pa toliko imate za povedati čez vlado, kako deluje samo s strahovlado namesti s pozitivne plati in da to ne deluje (več).

Recimo da PCR test ne bi stal 100 EUR ampak recimo 30 EUR, torej cenovno dostopnejši ljudem in bi ljudje s tem tudi lažje šli v države, ki za prehod meje zahtevajo PCR test.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
Glede na to, da je opcija neučinkovitosti oz. manjše učinkovitosti cepiv pri določenih novih sevih - je opcija, da tudi prekuženost s starimi sevi ne bo ravno v pomoč?

no, nisem sploh govoril o novih sevih.

hotel sem rečt, da mogoče ne bi bilo slabo pustiti tok odprto, da se prekužuje zadeva v podobnem ritmu.

kok so bile bolnice dejansko obremenjene ne vemo. nekega hudega jambranja ni bilo zaslediti, tko da je še nekaj rezerve.. tko da bi lahko recimo pustili šole in regije odprte.

sicer pa glede na to, da so glih odprl trgovine pa to, dvomim, da se upa spet vse zaprt... ker folku kipi...
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
sicer pa.... kreteni ....
obalno kraška praktično letos niti ni bila v oranžni, panika je nastala pa 27. februarja
1614676795566.png
 

Priponke

  • 1614676766108.png
    1614676766108.png
    49,3 KB · Ogledi: 58

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Folk to dela, ker so balkanci, ki hočejo okrog prinesti sistem, državo, "JJ me ne bo jebal" in podobno. Ker so leni in se jim ne da ukvarjati s postopkom, ker jih nihče ne bo nosno posilil, ker je covid samo kihec in podobno. In ker jim je popolnoma vseeno, a bojo s sabo kaj prinesli in še koga okužili. Skratka ker so skrajni egoisti in jebivetri. In take je treba preganjati, ne pa jim hoditi naproti.
To je isto butasto razmišljanje kot Pahorjev in Križaničev nor dvig DMV-ja na luksuzna vozila, ker so mislili, kako bodo s tem pobrali več davkov - pač linearno z dvigom %.
Rezultat je bilo 7 milijonov manj pobranega DMV-ja, ker je folk registriral drage luksuzne avte v tujini, kjer so davčno bolj prijazni.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Če imajo ljudje denar za potovanje, ga imajo tudi za test. To se vkalkulira v strošek.

Ljudje gredo po enem mesecu dela za minimalca domov obiskat družino (otroke), 100EUR takim predstavlja pozitivno bilanco od katere potem otroci naslednji mesec preživijo. Sej vem da ti tega ne boš razumel in da ti dol visi za nekega bosanca ki vozi šlepar 24/7 za neko slovensko firmo, samo moraš razumet da tudi taki ljudje obstajajo.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
ksz
A je kdo omenil, kakšni so pravzaprav bili ti ponarejeni PCR testi/izvidi?
Jaz - če bi to že počel - bi si sfejkal pozitivni izvid z datumom okoli 20. januarja :)
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.331
9.717
113
kod Džej-Zija
To je isto butasto razmišljanje kot Pahorjev in Križaničev nor dvig DMV-ja na luksuzna vozila, ker so mislili, kako bodo s tem pobrali več davkov - pač linearno z dvigom %.
Rezultat je bilo 7 milijonov manj pobranega DMV-ja, ker je folk registriral drage luksuzne avte v tujini, kjer so davčno bolj prijazni.
Očitno ne ločiš med legalnim dejanjem (ki je sicer rahla svinjarija) in kaznivim dejanjem (ponarejanje uradnih listin).
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Ljudje gredo po enem mesecu dela za minimalca domov obiskat družino (otroke), 100EUR takim predstavlja pozitivno bilanco od katere potem otroci naslednji mesec preživijo. Sej vem da ti tega ne boš razumel in da ti dol visi za nekega bosanca ki vozi šlepar 24/7 za neko slovensko firmo, samo moraš razumet da tudi taki ljudje obstajajo.
Ne rabi delat PCR testa, od kod vam te ideje?
 
19. jul 2007
2.762
1.493
113
Recimo da PCR test ne bi stal 100 EUR ampak recimo 30 EUR, torej cenovno dostopnejši ljudem in bi ljudje s tem tudi lažje šli v države, ki za prehod meje zahtevajo PCR test.
Pa se ti zavedaš, da je preventiva bolj kot kurativa. Da je najbolj osnovni pristop pr obvladvanju epidemije, da ljudje nimajo nepotrebnih stikov, predvsem pa ne takih preko parih držav, ker potem pa res nimaš noben sledljivosti.
In PCR ni magična rešitev.
V tej situaciji ljudje nimajo kaj bluzit naokoli. (bluzit = potevati brez resnega razloga). In če imaš utemeljen razlog boš tudi poskrbel za PCR test. Zna pa biti prekleto drago, če zeliš vsak vikend skočit na Pag (je pa seveda vprašanje, ali res rabiš iti vsak vikend na Pag).

Zadnji čas, da so začeli preverjati PCR dokumente.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.331
9.717
113
kod Džej-Zija
Ljudje gredo po enem mesecu dela za minimalca domov obiskat družino (otroke), 100EUR takim predstavlja pozitivno bilanco od katere potem otroci naslednji mesec preživijo. Sej vem da ti tega ne boš razumel in da ti dol visi za nekega bosanca ki vozi šlepar 24/7 za neko slovensko firmo, samo moraš razumet da tudi taki ljudje obstajajo.
Za v Slovenijo je dovolj hitri test, ki ne stane 100 €. Poleg tega so s ponaredki dobili same Slovence (uradni podatek Policije), ne Bosancev na poti v Bosno. Gre za dopustnike, ki imajo dovolj denarja za dopust, hkrati pa izigravajo pravila in s tem ogrožajo ljudi okrog sebe.
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: jonny77 in sad

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.771
2.654
113
To je isto butasto razmišljanje kot Pahorjev in Križaničev nor dvig DMV-ja na luksuzna vozila, ker so mislili, kako bodo s tem pobrali več davkov - pač linearno z dvigom %.
Rezultat je bilo 7 milijonov manj pobranega DMV-ja, ker je folk registriral drage luksuzne avte v tujini, kjer so davčno bolj prijazni.
To je bil kriv slab zakon ne dvig dmvja. Pač bi morali onemogočit registracijo v tujini.
Vprašaj VanZ ja če se v Singapurju kdo upa zajebavat z ponarejnimi testi.

In še enkrat HAT testi so brezplačni. Za kam oz kaj potrebuješ PCR pri nas in okolici?
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Pa se ti zavedaš, da je preventiva bolj kot kurativa. Da je najbolj osnovni pristop pr obvladvanju epidemije, da ljudje nimajo nepotrebnih stikov, predvsem pa ne takih preko parih držav, ker potem pa res nimaš noben sledljivosti.
In PCR ni magična rešitev.
V tej situaciji ljudje nimajo kaj bluzit naokoli. (bluzit = potevati brez resnega razloga). In če imaš utemeljen razlog boš tudi poskrbel za PCR test. Zna pa biti prekleto drago, če zeliš vsak vikend skočit na Pag (je pa seveda vprašanje, ali res rabiš iti vsak vikend na Pag).

Zadnji čas, da so začeli preverjati PCR dokumente.
Se ti zavedaš, da takole životarimo že eno leto in temu ni videti konca? Folk ne zmore več.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
To je bil kriv slab zakon ne dvig dmvja. Pač bi morali onemogočit registracijo v tujini.
Ja bravo. Ne da bi mi postali davčno ugodnejši. Ne, treba je folk po glavi tolčt. Zakaj se kar ne zapremo za nedoločen čas kot Severna Koreja. Bo najbolj ziher.

Vam se pa res dogaja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.321
113
no, nisem sploh govoril o novih sevih.

hotel sem rečt, da mogoče ne bi bilo slabo pustiti tok odprto, da se prekužuje zadeva v podobnem ritmu.

kok so bile bolnice dejansko obremenjene ne vemo. nekega hudega jambranja ni bilo zaslediti, tko da je še nekaj rezerve.. tko da bi lahko recimo pustili šole in regije odprte.

sicer pa glede na to, da so glih odprl trgovine pa to, dvomim, da se upa spet vse zaprt... ker folku kipi...

Vem, da nisi govoril o novih sevih, to sem jaz razširil tematiko s pomislekom navezanim na tvoj post.

Kako so bile pa bolnice obremenjene pa načeloma vemo po jambranju zdravstvenega osebja, pol se je pa samo za odločit ali se jim verjame ali pač ne. In za nekatere zdravnike in osebje vem iz prve roke, da so skorajda pregoreli, kako je bilo pa z ostalimi oz. z večino pa se lahko navežem na prejšnji stavek.