Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.146
5.568
113
Doslej (po še veljavnem ZNB) je takšno podrejanje pravic posameznika interesom skupnosti bilo dovoljeno le v primeru pojava zelo hudih nalezljivih bolezni z izjemno visoko smrtnostjo (med 45 % in 100 %), in sicer za 1. skupino nalezljivih bolezni, med katere spadajo kuga in različne hemoragične mrzlice (ebola, rumena mrzlica, Marburg itd.).

Poseben problem so neomejene možnosti uvedbe novih obveznih cepljenj, še zlasti ob pojavu novih epidemij. Glede tega v predlaganem novem ZNB ni prav nobenih varovalk, čeprav vemo, da je cepljenje vendarle medicinski poseg v telo z možnostjo pojava zapletov.

Tendence zlorabe tega zakona s strani oblasti so že zdaj jasno nakazane z načinom obvladovanja epidemije bolezni covid-19. Ob razglasitvi epidemije je vlada z odlokom bolezen covid-19 uvrstila v 1. skupino nalezljivih bolezni. Takrat je to morda bilo še sprejemljivo, ker nismo vedeli, s kakšno stopnjo smrtnosti se bomo pri tej bolezni soočali. Parlament Velike Britanije je covid-19 iz te skupine nalezljivih bolezni umaknil že 19. marca 2020 z argumentom, da smrtnost zaradi te bolezni ni tako visoka, da bi opravičila razvrstitev v to skupino.

Švedska je naredila isto septembra 2020 in bolezen covid-19 uvrstila med preostale respiratorne virusne bolezni. Naša vlada pa je 3. septembra 2020 z odlokom znova potrdila razporeditev covida-19 v to 1. skupino, in sicer z argumentom visoke nalezljivosti, kar nikakor ne upravičuje ohranjanja tako restriktivnih ukrepov in grobega poseganja v temeljne pravice ljudi in družbe kot celote. Nalezljivost namreč sama po sebi ničesar ne pove o nevarnosti bolezni. Uraden podatek Svetovne zdravstvene organizacije (WHO) je, da je smrtnost zaradi bolezni covid-19 0,14 %.

Novi ZNB uvaja diktat politike na področju zdravstva, pri čemer oblast stroki narekuje smernice in ne obratno, kar je zelo narobe. Politiko je nujno umakniti iz stroke (medicine) in zdravnikom omogočiti, da svoje znanje ter resurse usmerjajo v pomoč vsem skupinam bolnikov, ne le izbrani.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
>..samo še njihove linke navajaš...< ... Ne bo čisto držalo :evil: ... sicer, kdo te pa sili, da greš odpirat linke na "NoroTV" :evil: ...
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
ksz
Kar se tiče sproščanja in zaostrovanja ukrepov: naj eden tej brihtni vladi razloži, kaj je to histereza.
Namig: če ob prehodu iz. npr črne v rdečo fazo odpreš šole, se bodo številke gotovo spet nekoliko povečale in boš hitro nazaj v črni fazi - to se zdaj dogaja v dveh regijah ko še niti niso dobro odprli šol in vrtcev.
Po domače, mejne vrednosti morajo biti nižje, ko se št. okužb zmanjšuje, od tistih mejnih vrednosti, ko se št. okužb povečuje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.402
4.506
113
ksz
Kar se tiče sproščanja in zaostrovanja ukrepov: naj eden tej brihtni vladi razloži, kaj je to histereza.
Namig: če ob prehodu iz. npr črne v rdečo fazo odpreš šole, se bodo številke gotovo spet nekoliko povečale in boš hitro nazaj v črni fazi - to se zdaj dogaja v dveh regijah ko še niti niso dobro odprli šol in vrtcev.
Po domače, mejne vrednosti morajo biti nižje, ko se št. okužb zmanjšuje, od tistih mejnih vrednosti, ko se št. okužb povečuje.
Am, šole so odprte šele 1 dan in ti meniš, da so šle okužbe zaradi tega že gor?
 
  • Všeč mi je
Reactions: zoom

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Am, šole so odprte šele 1 dan in ti meniš, da so šle okužbe zaradi tega že gor?
Imeti številke ranga 5 glav pod mejo črne faze in odpirat je naravnost smešno.
Saj si videl v preteklih dneh, da so se 3 dni odločali ali bodo odprli ali ne in ali bodo odprli za 2 ali 4 dni.
Pričakovati, da bodo zaradi odpiranja številke padle, je pa malo naivno se mi zdi.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.345
247
113
sicer pa ce so vceraj odprli, so mulci vceraj domov prinesli... do simptomov je se koliko dni? 3-4?

a se ne bo to bolj drug teden videlo, kalsen je ta ucinek odpiranja sol?
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Imeti številke ranga 5 glav pod mejo črne faze in odpirat je naravnost smešno.
Saj si videl v preteklih dneh, da so se 3 dni odločali ali bodo odprli ali ne in ali bodo odprli za 2 ali 4 dni.
Pričakovati, da bodo zaradi odpiranja številke padle, je pa malo naivno se mi zdi.
Boš videl, da bodo številke padle.
Ampak takrat ne bo noben priznal, da je zaradi odpiranja.
 
  • Haha
Reactions: bertoncl in Romzi

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.344
8.705
113
Sej je reku dans zjutrej, da bo en tedn tko, drug tedn pa mal drugač..... Naredl so pa 15000 testov
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Danes je stevilo pozitivnih, v primerjavi s prejsnjim torkom, slo rahlo navzgor.
Domnevam da ker so se sli pozitivni ucitelji s hitrih testov se testirat na PCR.

Ce to drzi, se jih bo stelo 2x. Za ponedeljek za hitre in za torek PCR teste.
 
19. jul 2007
2.755
1.476
113
Danes je stevilo pozitivnih, v primerjavi s prejsnjim torkom, slo rahlo navzgor.
Domnevam da ker so se sli pozitivni ucitelji s hitrih testov se testirat na PCR.

Ce to drzi, se jih bo stelo 2x. Za ponedeljek za hitre in za torek PCR teste.
Ta izjava se mi je zdela malo nizkotna in podtikajoča in sem si vzel čas in šel pogledat podatke.
Rezultati PCR testov in sem primerjal zadnje tri ponedeljke in torke (v oklepaju prirastek v torek glede na prejšnji dan - ponedeljek, se pravi prirastek v enem dnevu)

PON 11. 1.: 1392 TOR 12. 1.: 1767 (+ 27 %)
PON 18. 1.: 1215 TOR 19. 1. :1401 (+ 15 %)
PON 25. 1.: 1149 TOR 26. 1.: 1430 (+ 24)

Vse v okviru pričakovanj.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Danes je stevilo pozitivnih, v primerjavi s prejsnjim torkom, slo rahlo navzgor.
Domnevam da ker so se sli pozitivni ucitelji s hitrih testov se testirat na PCR.

Ce to drzi, se jih bo stelo 2x. Za ponedeljek za hitre in za torek PCR teste.
Učiteljev niso še enkrat šteli, imaš pa recimo 280 njihovih zakoncev/partnerjev/otrok, ki so sumili da so pozitivni in jih je večina njih verjetno dejansko včeraj tudi bila..
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1