Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
aha, super.

kateri medij pa je vsaj najboljši približek? tak ne za miljon dolarjev ampak za 5 euričev?
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.283
1.373
113
Včeraj 270 pozitivnih na PCR testu, kar je najnižja številka za nedelje za daleč časa nazaj.

Noben 'strokovnjak' pa noče priznati, da smo šli čez točko kolektnivne imunosti :valjamse:

V bistvu nas bo treba zapreti na 50m od doma, ker smo bili tako pridni :bonk:

Veliki vodja pravi da se boljša slika kaže izključno zato ker so uvedli hitre teste!!!1111enaena
 

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.633
489
83
41
povsod malo
A to smo že kaj predebatiral?
Ne moreš toliko ljudi zbobant skupaj v tako kratkem času, če ne veš kdaj in kaj bo.
"Bitenčev Zdravstveni zavod Zdravje je opravil daleč največ testov in prav Bitenc tudi po novem letu in novem sistemu kot edini koncesionar ob zdravstvenih domovih nadaljuje z jemanjem brisov. Bitenc je skupaj v treh tednih opravil že za 715 tisoč evrov testov. In koliko je zaslužil?"
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Že. Če bi bilo na papirju bi se že od leta 1990 dalje lahko greli samo na to, pa ne bi zmanjkalo kuriva.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.919
3.739
113
Ljubljana
hmpg.net
Če malo bolj preveriš imajo Avstrijci več ukrepov vse od 1 novembra naprej (vsaj na točkovanje).
Točkovanje:

School closures:
0 - No measures
1 - recommend closing
2 - Require closing (only some levels or categories, eg just high school, or just public schools)
3 - Require closing all levels

Workplace closures:
0 - No measures
1 - recommend closing (or work from home)
2 - require closing (or work from home) for some sectors or categories of workers
3 - require closing (or work from home) all but essential workplaces (eg grocery stores, doctors)

Cancel public events:
0- No measures
1 - Recommend cancelling
2 - Require cancelling

Restrictions on gatherings:
0 - No restrictions
1 - Restrictions on very large gatherings (the limit is above 1000 people)
2 - Restrictions on gatherings between 100-1000 people
3 - Restrictions on gatherings between 10-100 people
4 - Restrictions on gatherings of less than 10 people

Close public transport:
0 - No measures
1 - Recommend closing (or significantly reduce volume/route/means of transport available)
2 - Require closing (or prohibit most citizens from using it)

Public information campaigns:
0 -No COVID-19 public information campaign
1 - public officials urging caution about COVID-19
2 - coordinated public information campaign (e.g. across traditional and social media)

Stay at home:
0 - No measures
1 - recommend not leaving house
2 - require not leaving house with exceptions for daily exercise, grocery shopping, and ‘essential’ trips
3 - Require not leaving house with minimal exceptions (e.g. allowed to leave only once every few days, or only one

Restrictions on internal movement:
0 - No measures
1 - Recommend movement restriction
2 - Restrict movement

International travel controls:
0 - No measures
1 - Screening
2 - Quarantine arrivals from high-risk regions
3 - Ban on high-risk regions
4 - Total border closure

Testing policy
0 – No testing policy
1 – Only those who both (a) have symptoms AND (b) meet specific criteria (eg key workers, admitted to hospital, came into contact with a known case, returned from overseas)
2 – testing of anyone showing COVID-19 symptoms
3 – open public testing (eg “drive through” testing available to asymptomatic people)

Contract tracing

0 - No contact tracing
1 - Limited contact tracing - not done for all cases
2 - Comprehensive contact tracing - done for all cases

Face coverings
0- No policy
1- Recommended
2- Required in some specified shared/public spaces outside the home with other people present, or some situations when social distancing not possible
3- Required in all shared/public spaces outside the home with other people present or all situations when social distancing not possible
4- Required outside the home at all times regardless of location or presence of other people

Vaccination policy
0 - No availability
1 - Availability for ONE of following: key workers/ clinically vulnerable groups / elderly groups
2 - Availability for TWO of following: key workers/ clinically vulnerable groups / elderly groups
3 - Availability for ALL of following: key workers/ clinically vulnerable groups / elderly groups
4 - Availability for all three plus partial additional availability (select broad groups/ages)
5 - Universal availability

Če torej:
- ne omejiš delovnega procesa dobiš 0 od 3
- nimaš splošnega testiranja dobiš 2 od 3
- nimaš sledenja stikov 0 od 2
- nimaš univerzalnega cepljenja 3 od 5
mi tu dobimo 5 od 13, pa se mi ne zdi, da je to zaradi nadzora nad epidemijo. Ker tile 4 ukrepi v bistvu bolj so strogi, bolje je v boju proti širjenju epidemije in njih manjko je bistveno bolj slabo kot pa recimo prepoved javnega prometa sploh v povezavi s pšroso dovoljeno gospodarsko pobudo.

Mimogrede - maske smo imeli ša max število točk, čeprav je sedaj že kar znano dejstvo, da je na prostem bolj pomembna razdalja in čas druženja, kot maska.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Veliki vodja pravi da se boljša slika kaže izključno zato ker so uvedli hitre teste!!!1111enaena
Je kdo pricakoval kaj drugega? Tocno to sem rekel, da se bo zgodilo. Ce ne bi bili hitri testi, bi bilo pa cepivo. Ce to ne, pa zaprte zicnice.
Pac nekaj, kar si je JJ izmislil v trenutku, ko so zacele stevilke padati. In to kljub sprostivi ukrepov za praznike.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
aha, super.

kateri medij pa je vsaj najboljši približek? tak ne za miljon dolarjev ampak za 5 euričev?
Pa mi ti povej, kaj misliš. Baje moraš prosto po Cappyu spremljat vse, da pol izluščiš resnico. Sam men se vsakič obrne, po par minutah nove24, pa Erike mi tud ni glih za gledat, pa Slakov spakovanje mi tud ni glih pri srcu.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Zdej te bojo potolkli češ, maske so čudežno zdravilo. Aja Alter zagovorniki mask so itak nenamerno prezrli objavo.

Kaj pa piše novega kar se še ne ve. Maska je poleg razkuževnja in ustrezne distance osnovni ukrep za preprečevanje okužbe in to je znano že od aprila. Maska ti nič ne pomaga če prijemaš predmete ki so lahko okuženi in jih nosiš v usta, ali pa na stvari ki jih ješ preden se razkužiš.
Edina azlika je da je tu nošnja mask če ne moreš 1 m, pri nas pravijo dva vse ostalo je staro (no ja očitno za nekatere precej novo).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
Pa mi ti povej, kaj misliš. Baje moraš prosto po Cappyu spremljat vse, da pol izluščiš resnico. Sam men se vsakič obrne, po par minutah nove24, pa Erike mi tud ni glih za gledat, pa Slakov spakovanje mi tud ni glih pri srcu.
aha, super :zmaga:
glavno da vemo kateri niso ok.
damo še katerega na ta spisek?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Who po novem pravi , da so maske žegnana voda:
stran 8
Še en nepismen YT doktor.

The World Health Organization (WHO) advises the use of masks as part of a comprehensive package of prevention and control measures to limit the spread of SARS-CoV-2, the virus that causes COVID-19. A mask alone, even when it is used correctly, is insufficient to provide adequate protection or source control. Other infection prevention and control (IPC) measures include hand hygiene, physical distancing of at least 1 metre, avoidance of touching one’s face, respiratory etiquette, adequate ventilation in indoor settings, testing, contact tracing, quarantine and isolation. Together these measures are critical to prevent human-to-human transmission of SARS-CoV-2.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
vprašanje z vprašanjem, super si. sem bil kar lepo spoštljiv, čeprav si ti tega resnično ne zaslužiš.

drugače pa siol je med boljšimi trenutno, je pa seveda več medijev treba pogledat. saj se hitro vidi kam kdo taco moli.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Ta vprašanja so na mestu, ker pač od tebe kakih mnenj ni, so sam tačke in zezanje, ki so pa v točno nasprotni smeri, kot gre potem mnenje, ko se ga zvleče od tebe.

Sploh Kolednikovi članki na siolu so vrhunec nepristranskosti. Res pa je, da nič ne premaga nore24. Mi je pa jasno, zakaj ti je siol ta hip ljub. Če hočeš še tako skrit, se po tvojih zezanjih in dvigovanju tačke vidi za koga ti bije srček.

PS: Zezanje of....So se pa na siolu v zadnjem času mal umiril in so res bolj berljivi. Kolednika ni več tok videt v ospredju.