Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.771
-198
113
Napoved - takole bomo vlekli do božiča potem pa v komplet lockdown za 14 dni - torej odprte samo nujne stvari (zdravstvo, prehrana). Čez praznike bo lažje vse zapret ker ima itak večina kolektivce +
par dni.
Boš videl, ko bodo jodlarji odprli smučišča, bomo tudi mi meje z avstrijo. Bo janša pomagal avstrijskemu turizmu, tako kot je poleti hrvaškemu. Seveda na račun našega zdravja.
Kaj pa misiš, da se je Kurtz prišel zmenit če ne to?
Ko se bo smučarska sezona približevala koncu, pa spet občine in lockdown.
 
2. okt 2007
3.592
2.033
113
To mi je jasno, ampak vec kot ocitno bo treba narest april lockdown za 14 dni ce cmo obrnt krivuljo na dol.

saj je sedaj podobni lockdown kot aprila, dejansko še večji, saj je po 21. uri omejeno gibanje pa brez druženja oseb na prostem in maske na prostem. Aprila je bilo do 6 oseb na prostem. Sedaj je 3 teden lockdown, rezultatov ni, razen če še počakamo naslednjih 14 dni, ker bo teh 14 dni pa čisto zares ključnih....
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
saj je sedaj podobni lockdown kot aprila, dejansko še večji, saj je po 21. uri omejeno gibanje pa brez druženja oseb na prostem in maske na prostem. Aprila je bilo do 6 oseb na prostem. Sedaj je 3 teden lockdown, rezultatov ni, razen če še počakamo naslednjih 14 dni, ker bo teh 14 dni pa čisto zares ključnih....
Ni, aprila je blo 70% zaposlenih doma, zdej jih je pa manj kot 30% in tle je problem.
 
2. okt 2007
3.592
2.033
113
Boš videl, ko bodo jodlarji odprli smučišča, bomo tudi mi meje z avstrijo. Bo janša pomagal avstrijskemu turizmu, tako kot je poleti hrvaškemu. Seveda na račun našega zdravja.
Kaj pa misiš, da se je Kurtz prišel zmenit če ne to?
Ko se bo smučarska sezona približevala koncu, pa spet občine in lockdown.

mislim, da bo konec marca že kar nekaj folka cepljenih, pri nas je govora o nekih 600 tisoč, da bi jih lahko cepili do konca marca, kar bo definitivno zmanjšalo pritisk na bolnice in epidemijo...
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
saj je sedaj podobni lockdown kot aprila, dejansko še večji, saj je po 21. uri omejeno gibanje pa brez druženja oseb na prostem in maske na prostem. Aprila je bilo do 6 oseb na prostem. Sedaj je 3 teden lockdown, rezultatov ni, razen če še počakamo naslednjih 14 dni, ker bo teh 14 dni pa čisto zares ključnih....

Marca smo bili skoraj vsi doma. Zdaj ni skoraj nihče, ki res ne rabi bit doma.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Ni, aprila je blo 70% zaposlenih doma, zdej jih je pa manj kot 30% in tle je problem.
Aprila je blo to nepotrebno, zdej pač ni več mogoče, čeprav bi blo potrebno, ker se bo gospodarstvo sesedlo. Tukaj ima Andy prav, preveč v sterilo se je šlo spomladi.

Med tem se ni v DSOjih naredilo nič. Pa inventure? Ravno prihajam iz 7 dnevne v halah kjer je pod nulo. Smo mel maske na frisih, sam distanca je pa šepala. Komot bi država rekla kaj v zvezi s tem..... Aja, ne, koline so problem, razkužila v blokih so potrebna itd.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
osebno mnenje da če se še v enem tednu(max 2, hehehe teh 14dni je pa res ključnih :valjamse: ) stvar ne začenja umirjat ali komplet lockdown za 3 tedne od 14.12 do 3.1 ali pa rečt toj to, sprostimo ukrepe in srečno.

nobena od teh dveh rešitev mi ni ljuba, raje bi videl da se stvar začne umirjat kot je malenkost že nakazovalo na to.
 
2. okt 2007
3.592
2.033
113
Sistemski ukrepi v DSOjih, kaj pa to?

DSOji so res težava, ker zaradi starejše bolj ranljive populacije je tudi večji pritisk na bolnice in žal tudi več smrti.

Če gledaš sledilnik, je nekje 25% dnevno novo okuženih 65+ let, in od skupno 1547 umrlih, smo imeli 42 takšnih, ki so bili mlajši od 65 let. Povprečna starost hospitaliziranih se giba krepko čez 70 let.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Boš videl, ko bodo jodlarji odprli smučišča, bomo tudi mi meje z avstrijo. Bo janša pomagal avstrijskemu turizmu, tako kot je poleti hrvaškemu. Seveda na račun našega zdravja.
Kaj pa misiš, da se je Kurtz prišel zmenit če ne to?
Ko se bo smučarska sezona približevala koncu, pa spet občine in lockdown.
Kot prvo: avstrijci bodo odprli SMUČIŠČA (proge in zajle po domače) - ne pa hotelov in drugih nastanitev!
Kot drugo: vse države, ki imajo več kot 100 okuženih na 100.000 prebivalcev v zadnjih 14 dnevih, spadajo v Avstriji pod OBVEZNO 10 dnevno karanteno (razen izjem seveda).
Torej ne bomo nič hodli za dan, dva smučat gor, tudi z avtodomi ne. :(
 
  • Žalosti me
Reactions: nemenabijat

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.518
267
113
osebno mnenje da če se še v enem tednu(max 2, hehehe teh 14dni je pa res ključnih :valjamse: ) stvar ne začenja umirjat ali komplet lockdown za 3 tedne od 14.12 do 3.1 ali pa rečt toj to, sprostimo ukrepe in srečno.

nobena od teh dveh rešitev mi ni ljuba, raje bi videl da se stvar začne umirjat kot je malenkost že nakazovalo na to.

o jest sanjam o drugi varianti ze lep cas.

ampak ta ne bo sla skoz...

kaksen lockdown za bozicne praznike?? sej je sele 2.12., kje je se bozic.

killahan, delamo res vsi, ampak jest recimo ne naredim dovolj. men se pozna ker je prodaja zaprta. folk sicer hodi v sluzbe, ampak firme pa naprej ne delajo novih nenujnih narocil.

in tudi pomoc mi ne pomaga, saj sem ocitno cez poletje prevec priden, in jo sedaj ne morem koristit. ampak jest imam zdele izpad dohodka in manj prometa, ne vem zakaj se zraven stejejo ostali meseci.
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.143
1.183
113
Mislim da bi bilo manj škode, če bi oktobra za 14 dni ustavili vse, kot spomladi, ne pa tako kot danes, ko že 2 meseca in več dobesedno umira vse, gospodarska škoda ogromna, ob tem da se štala sedaj šele začenja v podjetjih, kjer je vsak dan več okuženih in proizvodnja marsikje na meji možnega. Tisti ki pa slučajno še niso zboleli, pa doživljajo nenormalne pritiske, samo da se proces ne ustavi.
 

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.654
498
83
41
povsod malo
S proizvodnjami je tako, da se marsikje ne dela na zalogo ampak po just sistemu in more proizvodnja delat nonstop ker drugače se vse sesuje. Naročnik pa reče ko te j*/ iščem drugega.
Jih poznam nekaj, ki delajo v proizvodnji in že od začetka oktobra je veliko več bolanih kot pa zdravih; novih pa ne zaposlujejo ker jih ne upajo ker država ne pove za par dni naprej kako bo. Drugi problem je pa da iz hrvaške ne morejo več tako z lahkoto čez mejo kot včasih in si še brez njih.